...

Atsargos karys ir kitoks jo stalo futbolas

Verslas

2022.01.28

Autorius: Loreta Lileikienė

Temos: , , .

Atsargos karys ir kitoks jo stalo futbolas

Tomas Žemgulys Asmeninio albumo nuotr.

Klaipėdiečiui Tomui Žemguliui (38) daugiau nei dvylika metų teko dirbti įvairiose verslo srityse, septynerius – tarnauti karinėse jūrų pajėgose, o pastaraisiais metais jis kuria ir pristato naujas pramogas Lietuvos įmonėms. Pirmoji, kurią mintyse augino net penkiolika metų, – golfo takeliai, naujausia – stalo futbolas, kurį, kitokį nei įprastas, sukūrė prieš metus. Jį praėjusią savaitę pristatė uostamiesčio „Light House“ – vienoje didžiausių bendradarbystės erdvių Baltijos šalyse.

Stalo futbolas, valdomas kojomis

Siekdamas pakeisti esamą sampratą apie stalo futbolą, T. Žemgulys 2021-ųjų gruodžio pradžioje pagamino tokį, kokį pats įsivaizdavo turint būti – žaidžiamą ne rankomis valdant figūrėles, o kojomis – kaip ir žaidžiamas tikrasis futbolas.

Vyras pats save nustebino: „Būtų kažkas pasakęs, kad sukursiu naują pramogą verslui, kuri beveik neturės analogų Lietuvoje, tikrai tuo nepatikėčiau. Vis dėlto kiekvieno mūsų gyvenimus supa galimybės ir idėjos, kurias reikia ne tik pastebėti, bet visų pirma užauginti savo mintyse, perkelti ant balto popieriaus lapo ir galų gale paversti realybe. Kad ši mano idėja taptų apčiuopiamu kūnu, prireikė nemažai laiko, todėl šiandien esu nepaprastai laimingas, galėdamas viešai pristatyti tai, ką sukūriau ir pagaminau.“

Kasdienybėje stokojo mintis praskaidrinančio užsiėmimo

Žemgulys prisipažįsta, kad daug dirbdamas, vėliau – atlikdamas karinę tarnybą, vis susimąstydavęs, kad kasdienybėje jam trūksta kažkokio užsiėmimo ar pramogos, kuri praskaidrintų mintis, padėtų susikaupti ir susitelkti, gerintų kolegų, darbuotojų ir jų vadovų tarpusavio santykius. Kol kartą į vyro rankas pateko maža draugų įteikta dovanėlė.

„Šis mažas daikčiukas mano mintyse įžiebė viziją. Ji ilgą laiką dėliojosi mano galvoje, kol vieną dieną tiesiog ėmiau ir pradėjau veikti – siekti ją įgyvendinti. Labai tiksliai neatmenu, bet visai tikėtina, kad nuo šios gautos mažos dovanėlės (tai buvo miniatiūrinis golfo takelis su maža lazdele ir kamuoliuku) gavimo iki pirmojo mano pagaminto golfo takelio jau praėjo apie 15 metų“, – nuostabų savo atradimą prisimena pašnekovas.

Pirmasis gaminys – moduliniai golfo takeliai

Prieš paskelbiant su COVID-19 susijusius įvairius ribojimus, T. Žemgulys Lietuvos verslo atstovams pristatė pirmąjį savo gaminį – modulinius golfo takelius.

Nuo tada prasidėjo iki šiol trunkantis ypatingai sudėtingas laikotarpis, nes, nespėjus išsipildyti viltims, kad jo pagamintas produktas bus ypač paklausus ir visos investicijos, skirtos modulinių golfo takelių sukūrimui gana greitai atsipirks, pagrindiniai potencialūs pirkėjai dėl įvestų karantino ribojimų buvo priversti stabdyti savo veiklas ir kartu atsisakyti bet kokių papildomų nebūtinųjų pirkimų.

Tačiau kūrėjas nestokojo atkaklumo ir tęsė tai, ką pradėjo. Reklamavo pagamintą produktą ir rūpinosi tiesioginiu jo išskirtinumo pristatymu potencialiems pirkėjams. Neprarandant tikėjimo, atkaklumo ir dedant labai daug pastangų, pavyko išjudinti pardavimus iš mirties taško ir atgauti kvėpavimą.

Siekia pagyvinti pabodusią laisvalaikio rutiną

Pristatydamas savo gaminamus golfo takelius ir nuolat bendraudamas su įmonių vadovais, T. Žemgulys pastebėjo, kad dauguma įmonių turi įsigijusios beveik identiškus laisvalaikio praleidimo įrenginius, kurie jau šiek tiek ir pabodę ar net visai nenaudojami. Todėl jam kilo dar viena nauja mintis – sukurti gaminį, kuris būtų nematytas Lietuvoje ir suteiktų įmonių laisvalaikio zonoms tokį pat išskirtinumą, kaip ir jau jo sumanyti bei gaminami moduliniai golfo takeliai.

Kaip teigia Tomas, jis siekė pagaminti tokį produktą, kuris suteiktų teigiamų emocijų ir būtų išskirtinis akcentas kiekvienos įmonės laisvalaikio zonoje. Tokia pramoga yra stalo futbolo žaidimas, tinkamas tiek mažos įmonės biurui, tiek didelių įmonių poilsio erdvėms ar net įmonių vasaros ar kitų sezonų renginiams.

Aktyvesniam laisvalaikiui ir emocijoms valdyti

Į stalo futbolo žaidimą naujomis akimis pažvelgti skatinantis T. Žemgulys įsitikinęs, kad jo naujasis gaminys yra tarsi gaivus vėjo gūsis tiems, kas nori aktyvesnio ar tiesiog kitokio kasdienio laisvalaikio praleidimo per kavos pertraukėles, įmonių renginius ir kolektyvo susitikimus.

„Emocijos lydi mus kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, tačiau jas suprasti, valdyti ir tinkamai reikšti kartais ypač sunku. Spartus gyvenimo tempas, stresas ir aplinkinių lūkesčiai neaplenkia profesinio gyvenimo, tad darbuotojų savijauta tampa ir darbdavių atsakomybe. Įmonių darbuotojų laisvalaikio zonas pamažu užkariauja įvairios pramogos, tokios kaip golfo takeliai, stalo futbolas ir kt. Stalo futbolas – nauja ir išskirtinė pramoga“, – įsitikinęs jos sumanytojas.

Pajudėti iš sąstingio taško

Naujų pramoginių veiklų autorius T. Žemgulys nuoširdžiai sako esantis laimingas, galėdamas viešai kalbėti apie savo įgyvendintą idėją, ir nori visus tuos, kurie dar tik gvildena mintyse verslo idėją, paskatinti: „Pradėti daryti ir daryti tai su dideliu atsidavimu, visomis savo išgalėmis. Tik taip galėsite pajudėti iš sąstingio taško, iš kurio dažnai nepavyksta ištrūkti. Mano atveju – kurti golfo takelį – didelę paspirtį davė tai, kad, baigęs karinę tarnybą, tiesiog nebenorėjau grįžti į samdomas pareigas. Tad ilgai gvildenta mintis padėjo judėti naujo tikslo link, kuriuo šiandien labai tikiu. Sakoma, kad sėkmė ir visa tai, ko labai trokšti, pasibeldžia į duris tada, kai visai nesitiki.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.