...

Verslo idėjai pasirinktas tramplinas minios finansavimo platformoje

Verslas

2016.03.23

Autorius: Povilas Sabaliauskas

Temos: , .

Verslo idėjai pasirinktas tramplinas minios finansavimo platformoje

Šviesos staliuko „Monai“ įkūrėja - Vita Markevičiūtė. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Daugelį pokalbių su jaunais verslininkais baigiu klausimu apie ambicingumą. Tai, kaip žmogus sureaguoja į jį, regis, gana daug pasako apie pasiryžimą ir galimybes. Išgirdusi tokį klausimą, įmonės „Innospark“ vadovė Vita Markevičiūtė tiesiog ramiai atsako: „Toks čia ir ambicingumas, čia juk mūsų gyvenimas. Kitaip tariant, jeigu darai ką nors gerai, tai ir rezultatų sieki atitinkamų. Globalių.“ Šiandien V. Markevičiūtė ir jos kolegos tiki turį tą produktą, kuris atsidurs viso pasaulio žmonių namuose – ypatingą šviesos staliuką „Monai“ su cirkadiniu apšvietimu, prisitaikančiu prie dienos ritmo. „Indie GoGo“ minios finansavimo platformoje sėkmingai startavęs projektas neketina sustoti, kol neįsitvirtins pasaulinėje rinkoje.

Minios finansavimas – ne tik pinigų pritraukimo priemonė

Pasak „Monų“ kūrėjos Vitos Markevičūtės, vienoje didžiausių minios finansavimo platformų projektas pristatytas toli gražu ne vien dėl noro surinkti reikiamą pinigų sumą tolesnei plėtrai. Bene dar labiau norisi visam pasauliui garsiai pranešti apie save. „Minios finansavimo platformų funkcija šiandien nėra vien tik pinigų surinkimas. Tai ir tam tikras rinkos tyrimas, galimybė prisistatyti pasaulinei rinkai. Vien finansinei daliai gal užtektų ir tradicinio investuotojo pritraukimo, bet tai dar šiek tiek atidėjome. Norisi ir patiems pasitikrinti jėgas. Apie minios finansavimą iš tikrųjų galvojome gana ilgai – apie pusantrų metų. Žinoma, ruošiantis reikia nemenko susitelkimo. Todėl privalėjome įdėti daug pastangų“, – tvirtina pašnekovė.

 

„Monai“ iš ryto suteikia žvalumo, ypač kai dienos apsiniaukusios. Jo šviesa kažkaip iškrutina. Vakare staliukas skleidžia panašią į žvakės šviesą ir suteikia jaukumo. Jis nuolatos keičiasi, yra tarsi gyva namų dalis“

V. Markevičiūtė

 

Juk minios finansavimo platformose yra daugybė projektų. Paskęsti, pranykti tarp jų labai lengva. Todėl jeigu jau darai ką nors, daryk gerai. Praėjo nemažai laiko, kol buvo sukurtas tinkamas vaizdo pristatymas, aprašymas. Specialiai organizuota ir fotosesija. Visų šių priemonių tikslas vienas – kuo geriau pristatyti „Monus“ ir sudominti viso pasaulio žmones tokio staliuko idėja.

Tačiau verslininkė tikra, kad pastangos galiausiai atsipirks. Kitaip ir būti negali. „Monų“ komanda iš savęs reikalauja labai daug, todėl tikslus sau kelia pačius aukščiausius ir yra pasiruošusi juos pasiekti. „Mus tokiais laiko – drąsiais ir ambicingais. Tačiau viskas, ką darome, mums atrodo tiesiog natūralu. Tai mūsų kasdienybė. Mes tikime savo produktu, nedarome jokių kompromisų, kai kalbama apie kokybę, ir matome, kad esame pasiekę labai gerą kokybės, dizaino ir profesionalumo lygį. Todėl manome, kad galime būti ambicingi. Ir motyvacijos mums tikrai netrūksta“, – tęsia V. Markevičiūtė.

Norėjo sukurti šį tą universalaus

Natūralią dienos šviesą primenantis staliukas „Monai“ sukurtas bendradarbiaujant su mokslininkais. Jie padėjo sujungti keturis svarbius polius, darančius šį staliuką išskirtinį, – pažangias technologijas, puikų dizainą, gamtos pojūtį ir žmonių vaizduotę. Staliuko apšvietimas užprogramuotas taip, kad jo šviesos kokybė kistų prisitaikydama pagal paros laiką ir padėtų išskirti tuo metu žmogaus organizmui reikalingus hormonus. „Innospark“ šviesos staliukus gamino jau kelerius metus, o įkvėpimas kurti „Monus“ kilo iš noro sukurti gaminį, kuris būtų pritaikomas plačiau.

„Mes jau trejus metus gaminame šviesos staliukus. Daugiausia jais naudojasi mokymo įstaigos, bet bendraudami su įvairiais moksliniais partneriais (tarp jų yra žmonių ir iš Dailės akademijos, VU Fizikos fakulteto) sužinojome apie šią naują šviesos technologiją. Tai sutapo su mūsų planais. Jau seniai norėjome sukurti šiek tiek universalesnį staliuką, kuris tiktų ne tik ugdymo įstaigoms, bet ir namams ar biurui. Kitaip tariant, ir dideliems, ir mažiems“, – sako V. Markevičiūtė.

Suteikia sunkiai apčiuopiamo komforto

Staliukas „Monai“ veikia prisitaikydamas prie mūsų cirkadinio ritmo. Toks ritmas – tai žmogaus fiziniai, protiniai ir elgesio pokyčiai, lemiantys savijautą visos paros metu. Ji priklauso nuo gaunamos šviesos kiekio. Prie paros laiko prisitaikantis apšvietimas padeda ryte geriau susikoncentruoti, būti mažiau išsiblaškiusiems ir likti budriems dieną.

Šviesos lemiamas cirkadinis žmogaus ritmas skirtingu paros metu kinta, o nuo jo priklauso, ar žmogus yra mieguistas, ar produktyvus. Ryte tam tikrų ląstelių grupė kūnui siunčia signalus gaminti streso hormoną kortizolį, kad žmogus būtų budrus. Taip kūnas gauna daugiau energijos. O vakare pakyla melatonino lygis, leidžiantis kokybiškai miegoti. „Monai“ padeda sureguliuoti šį natūralų žmogaus biologinį laikrodį – likti žvaliam ir budriam pirmąją dienos pusę, o antroje – kokybiškai pailsėti ir išsimiegoti.

„Staliukas suteikia gal iš karto sunkiai apčiuopiamo ir pajuntamo komforto. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad po to jį aiškiai pajunti. Mes atlikome tokį eksperimentą. Laikėme savo namuose toje pačioje vietoje ir paprastą, ir „Monų“ staliuką. Skirtumas buvo didžiulis. „Monai“ iš ryto suteikia žvalumo, ypač kai dienos apsiniaukusios. Jo šviesa kažkaip iškrutina. Vakare staliukas skleidžia panašią į žvakės šviesą ir suteikia jaukumo. Jis nuolatos keičiasi, yra tarsi gyva namų dalis“, – pasakoja pašnekovė.

Pasak jos, „Monuose“ susijungia unikalios technologijos. Už techninius staliuko sprendimus atsakingas Pranciškus Vitta užsiimdamas moksline veikla tyrinėja kietakūnius šviesos šaltinius, ypač daug dėmesio skirdamas išmaniajam apšvietimui. O dizainą kūrusi Neringa Orlenok „Monus“ pavertė ne tiesiog staliuku su cirkadiniu apšvietimu, bet ir namų interjero dalimi. „Pastebėjome, kad staliuko šviesos spalva yra kaip saulės. Taigi tai tarsi nedidelė saulė jūsų namuose, nes „Monų“ šviesa atrodo labai natūraliai. Staliukas yra kaip šviestuvas, bet kartu ant jo galima ir piešti, ir žaisti smėliu, todėl jis padeda ir atsipalaiduoti“, – teigia V. Markevičiūtė.

MONAI

209-1458719886-302738.jpg 209-1458719886-667021.jpg 209-1458719922-770006.jpg 209-1458719922-875553.jpg

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.