...

Tyrimas: Populiariausia verslo parama – darbo užmokesčio kompensavimas

Verslas

2014.01.24

Autorius: BZN start

Temos: .

Tyrimas: Populiariausia verslo parama – darbo užmokesčio kompensavimas

Populiariausia verslo parama – darbo užmokesčio kompensavimas BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Verslo naujokai dar aktyviau domisi verslo pradžios ir išorinio finansavimo galimybėmis. Tai rodo ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) užsakymu pernai gruodį atlikti visuomenės ir verslo atstovų nuomonės tyrimai.

Norinčiųjų pradėti verslą skaičius auga


Palyginti su 2013 m. sausio mėn. tyrimo rezultatais, statistiškai reikšmingai padidėjo, t. y. išaugo 11 procentinių punktų, paskolas planuojančių imti Lietuvos gyventojų dalis – 24 proc. respondentų nurodė, kad norėtų pradėti savo verslą, ir net trečdalis iš jų verslo pradžiai ketintų imti paskolą.

Apklausus Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmones matyti, kad 34 proc. jų turi verslo plėtros planų, kuriems reikalingas išorinis finansavimas. Penktadalis (21 proc.) SVV įmonių artimiausiu metu ketina kreiptis dėl paskolų į kredito įstaigas.

Pagrindinis kreipimosi tikslas – verslo plėtra (71 proc.). 38 proc. apklaustųjų ketina paskolas panaudoti apyvartiniam kapitalui finansuoti.


„Atliktas Lietuvos verslo įmonių nuomonės tyrimas parodė, kad šiuo metu, palyginti su 2013 m. sausio mėn. rezultatais, palankiau vertinamos įmonių galimybės gauti paskolą. Net 51 proc. respondentų mano, kad paskolą gauti nesunku, t. y. bendras rezultatas pagerėjo 5 proc., – teigia „Invegos“ generalinis direktorius Audrius Zabotka. – Akivaizdu, kad valstybės siūlomos įvairios kompleksinės finansinės verslo finansavimo skatinimo priemonės tiesiogiai gerina verslo finansavimo sąlygas.”

Valstybės parama gerina verslo sąlygas


Tai patvirtina ir 32 proc. gyventojų, šiuo metu neužsiimančių verslu, kurie teigia, kad valstybės ir ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamos lengvatinės paskolos paskatintų užsiimti nuosavu verslu (palyginti su 2013 m. sausio mėn. duomenimis, padidėjo 5 procentiniais punktais). Visuomenės daugumos (71 proc.) nuomone, verslo pradžiai reikėtų nuo 11 tūkst. iki 100 tūkst. litų vertės lengvatinės paskolos.


Kalbant apie verslininkus matyti, kad 41 proc. verslo įmonių, įgyvendindamos plėtros projektus, artimiausiu metu ketina kreiptis finansinės pagalbos į ES struktūrinę paramą administruojančias institucijas. 11 proc. tai jau teko daryti.


Planuojantys savo verslą gyventojai dažniausiai svarsto galimybę pasinaudoti „Invegos“ siūlomomis lengvatinėmis paskolomis (34 proc.). Pagal populiarumą toliau rikiuojasi tokios priemonės kaip dalinis palūkanų kompensavimas (25 proc.), garantijos (19 proc.), subsidijos verslumui skatinti (19 proc.) ir dalinis darbo užmokesčio kompensavimas (13 proc.). Lengvatinėmis paskolomis ir garantijomis dažniau ketina pasinaudoti mažesnių miestų, rajonų centrų gyventojai.

Populiariausia verslo paramos forma


Verslininkai kaip geriausiai žinomą verslo paramos formą nurodė jaunimo darbo užmokesčio kompensavimą: 27 proc. apie tai nemažai žino, dar 45 proc. – šį tą girdėjo. Antroje pozicijoje atsidūrė lengvatinės paskolos (atitinkamai 13 proc. ir 44 proc.). Trečioje – „Invegos“ garantijos (atitinkamai 11 proc. ir 36 proc.). Dauguma (72 proc.) įmonių būtų linkusios įdarbinti jauną be patirties darbuotoją, jeigu tokio specialisto įdarbinimui būtų teikiama finansinė parama.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.