...

Startuolis „Oxipit“ pritraukė 1,5 mln. eurų

Verslas

2019.07.17

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: , .

Startuolis „Oxipit“ pritraukė 1,5 mln. eurų

„Oxipit“ komanda Iš asmeninio albumo

Inovatyvios medicinos lyderio pozicijas užimantis dirbtinio intelekto startuolis „Oxipit“ baigė pirminio investavimo (angl. seed round) etapą, kuriame iš viso pritraukė 1,5 mln. eurų investicijas.

Tai didžiausia Baltijos šalių investicija į dirbtiniu intelektu paremtus medicinos sprendimus, be to, vienas didžiausių pirminio investavimo etapų Baltijos regione. Vieni pagrindinių investuotojų, patikėję startuolio idėja, buvo Baltijos šalių rizikos kapitalo fondas „Practica Capital“, „Koinvesticinis fondas“ bei verslo angelai.

Turi svarbią misiją

Startuolis dirba su „ChestEye“ technologija, skirta gydytojams radiologams. Šį įranga krūtinės ląstos rentgenogramose tam tikrus sutrikimus pastebi dar iki gydytojui apžiūrint gautą nuotrauką. Padarytą aprašą medikas gali koreguoti, patvirtinti ar papildyti savo įžvalgomis, tačiau sukurtas sprendimas yra tinkamas net apie 90 proc. krūtinės ląstos patologijų nustatyti.

„ChestEye“ technologija padeda specialistams aptikti sunkiai nustatomus atvejus, pateikia antrąją nuomonę apie diagnozę. Be to, tai padidina gydytojo radiologo produktyvumą, nes suteikia daugiau laiko pačiai radiogramos analizei, o ne atvejo aprašymams. Technologija įrodė savo patikimumą ir pritaikomumą, todėl šiuo metu jau gali būti sėkmingai pritaikoma realiame darbe ligoninėse ir klinikose. Per dešimtmetį išvysime, kad daugiau nei pusė Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų medicinos institucijų naudos dirbtiniu intelektu paremtus diagnozavimo sprendimus radiologijoje“, – įsitikinęs startuolio įkūrėjas Gediminas Pekšys.

Kiek anksčiau startuolis jau buvo pelnęs CE sertifikatą, kuris svarbus tuo, kad sukurta įranga atitinka medicininius reikalavimus, yra reglamentuota ir gali būti taikoma 32 valstybėse Europos Sąjungoje.

Prieš dvejus metus lietuvių sukurtas startuolis turi ir daugiau pranašumų bei žada perversmą medicinos sektoriuje. Kiek anksčiau didžiausiam jauno verslo portalui „BZN start“ startuolio įkūrėjas G. Pekšys pasakojo, kad dirbtinio intelekto sprendimas „ChestEye“ turi ir galimybę suskirstyti pacientus pagal jų diagnozės skubos tvarką, o pats sprendimas gali būti integruojamas į bet kurio radiologo darbą.

„Programa automatiškai suteikia pirmenybę potencialiai nesveikiems pacientams, kuriems reikia skubaus specialisto dėmesio. Automatiškai sureguliuojant skubos tvarką, užkertamas kelias staiga išplisti pavojingoms ligoms. Dirbtinio intelekto sprendimas bus diegiamas jau dabar veikiančiose radiologų įrangų sistemose, nekuriant papildomos programėlės, nestatant dar vieno ekrano mediko kabinete, nes radiologai ir taip jau atakuojami skirtingų ekranų gausa savo darbo vietoje. Tinkamai integruotas dirbtinio intelekto pagalbininkas palengvins mediko darbą ir pavers jį gerokai produktyvesniu“, – teigia G. Pekšys.

Džiaugiasi potencialu

Į startuolį investavusio rizikos kapitalo fondo „Practica Capital“ partneris Donatas Keras įžvelgia technologiškai pažangų sprendimą ir aiškų jo ateities potencialą: „Oxipit“ yra puikus pavyzdys, kaip tinkama technologija gali virsti inovatyviu produktu. Dirbtinio intelekto vaidmuo medicinoje per pastaruosius metus smarkiai išaugo ir demonstruoja didžiulį bei plataus spektro potencialą. Tai ypač matoma medicinos diagnostikos srityje, todėl mes tikime, kad dirbtiniu intelektu paremti medicinos sprendimai ateityje bus dar paklausesni ir perkels sektorių į visiškai kitą lygmenį pasauliniu mastu.“

Prie investicijos taip pat prisidėjusio „Koinvesticinio fondo“ investicinių projektų vadovas Paulius Uziela džiaugiasi, kad galėjo prisidėti prie ateityje revoliuciniais tapsiančių sprendimų: „Mes džiaugiamės, kad greta investicijos nešame ir stiprią verslo angelų grupės patirtį, kontaktų tinklą, kuris padės įmonei revoliucionuoti radiologinių tyrimų rinką.“

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.