...

Startuoja miško valdymo ir investavimo platforma

Verslas

2021.05.13

Autorius:

Temos: , , .

Startuoja miško valdymo ir investavimo platforma

J.Kaveckas Asmeninio albumo nuotr.

Lietuviško kapitalo startuolis, miško valdymo ir investavimo platforma, „FOROS“ pradeda veiklą Lietuvoje. Platformos įkūrėjai teigia, kad esama situacija, nusistovėję miško valdymo įpročiai ir patogių sprendimų trūkumas rinkoje trukdo miško savininkams labiau auginti turimo miško vertę. Būtent patogesnes miško valdymo paslaugas ir žaliųjų investicijų sprendimus teiks naujoji platforma. 

„Reikia pripažinti, kad šimtus tūkstančių hektarų užimančių privačių miškų valdymas Lietuvoje dar suprantamas labai ribotai. Dėl to tiesiogiai nukenčia ir patys savininkai, ir miškai. Daugeliu atvejų trūksta ne tik patogaus įrankio miško kaip investicijos valdymui, bet ir vadovaujamasi ydingais, rinkoje nusistovėjusiais, įpročiais. Kartais tiesiog neturima reikalingų žinių periodiniams priežiūros darbams. Tvirtai tikime, kad turint įrankius, kuriuos pasiūlysime platformoje – miško vertę bus galima auginti bent po 10 proc. kasmet ir kartu keisti tam tikras pasenusias nuostatas apie miško valdymą“, – komentuoja platformos „FOROS“ vadovas Justas Kaveckas.

Paprasta ir aišku

Platformos įkūrėjai teigia, kad su siūlomais įrankiais miško valdymas bus paprastas ir suprantamas kiekvienam: mygtuko paspaudimu galima pradėti auginti naują mišką, valdyti esamą, parduoti ir investuoti į mišką ar tiesiog nieko nedaryti, bet visuomet matyti miško vertę ir siūlomų galimybių planą, kurį būtų galima aktyvuoti tiesiog internetu.

„Vienas svarbiausių mūsų privalumų – nesame dar viena tarpininko grandinė miško valdyme. Mes kaip tik stengiamės, kad miško valdytojas pats savarankiškai gautų informaciją, įrankius ir tinkamai valdytų, augintų, investuotų į mišką, turėtų geriausias miško valdymo paslaugų kainas. Norime paneigti stereotipą, kad miškas generuoja tiesioginę vertę tik kai yra parduodamas kitam savininkui“, – tvirtina J.Kaveckas.

Ambicijų nestinga

Platforma skatins atrasti ir didinti investicijas į miškus, kurios taps prieinamos ir suprantamos ne tik verslams, bet ir kiekvienam žmogui. Anot J. Kavecko, ateityje taip pat planuojama pasiūlyti sutelktinio investavimo sprendimus, kurie leistų grupei žmonių tapti miško savininkais, paprasčiau investuoti – pradedant nuo 100 eurų – ir uždirbti grąžą per platformos „FOROS“ įrankius.

Naujoji žaliųjų investicijų platforma startuoja Lietuvos rinkoje, o artimiausiuose plėtros planuose – veiklos startas Latvijoje, Estijoje ir Suomijoje.

Tikisi tapti vienaragiu

Anot atstovų, tolimesnė vizija startuoliui yra labai sparti plėtra, investicijų pritraukimas ir tapimas Baltijos regiono vienaragiu.

„Labai aiškiai matome tą potencialą, kuris kol kas visiškai neišnaudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir gretimose valstybėse. Mes esame užsibrėžę tikslą jau šiais metais tapti didžiausia žaliųjų investicijų platforma Baltijos šalyse ir turime labai konkretų kelią kaip tai padaryti“, – komentoja J.Kaveckas.

Startuolį „FOROS“ valdo bendrovė „Foros global”, kurios įkūrėjai yra Justas Kaveckas ir Tadas Palaima. Bendrovė Lietuvoje valdo taip pat ir portalą „Miško aukcionas“, kuriame įvykusių miško pirkimo-pardavimo sandorių vertė jau viršijo 18 mln. eurų.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.