...

Nuotolinės širdies veiklos stebėsenos sistema pritraukė investiciją

Verslas

2021.07.20

Autorius: bzn start

Temos: .

Nuotolinės širdies veiklos stebėsenos sistema pritraukė investiciją

V. Vaitkevičienė Asmeninio albumo nuotr.

INVEGOS dukterinės įmonės valdomas rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“ kartu su 4 verslo angelais investavo į nuotolinę širdies veiklos stebėsenos sistemą, kurią sukūrė Lietuvos startuolis „Zive“. Prietaisas padeda stebėti žmogaus širdies veiklą namuose ar gydymo įstaigoje. 250 tūkst. eurų investiciją „Zive“ naudos dirbtiniu intelektu paremtos programinės įrangos sukūrimui.

Tai jau trečia „CoInvest Capital“ investicija į medicinos technologijų startuolį. 2019 metais fondas investavo į bendrovės „Oxipit” kuriamą dirbtinio intelekto sprendimą, pavaduojantį gydytoją radiologą. Pernai – į startuolį „Ligence“, sukūrusį programinę įrangą su dirbtinio intelekto sprendimais širdies ligoms tirti.

„Dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi sprendimai pastūmėjo medicinos prietaisų sektorių transformacijai. Ji įgauna vis didesnį pagreitį. Investuoti į „Zive“ nusprendėme dėl stiprios, ilgametę patirtį turinčios komandos. Taip pat dėl produkto, kuris gali padaryti didelį pokytį širdies ligų prevencijos srityje. Tikiuosi, kad kartu su fondo komanda ir verslo angelais galėsime padėti „Zive“ kuo greičiau pradėti prekiauti plataus funkcionalumo, techniškai sudėtinga, tačiau vartotojui paprasta naudotis stebėjimo sistema“, – sako Viktorija Vaitkevičienė, „CoInvest Capital“ direktorė.

Leis stebėti ir analizuoti

Elektrokardiogramos prietaisą „Zive“ kūrė du metus, nuo 2018 iki 2020 metų. Ant žmogaus krūtinės segamas prietaisas yra lengvas, todėl gali būti naudojamas namų sąlygomis, žmogui būnant ramybės būsenoje, sportuojant ar atliekant bet kokią kitą kasdienę veiklą. Prietaisą prijungus prie išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio, programėlė realiu laiku atvaizduoja išsamius širdies veiklos duomenis.

„Daugelis žmonių namuose turi termometrą, bet retas kuris reguliariai seka savo širdies veiklą. Siekiame, kad „Zive“ būtų lengva ir patogu naudotis namuose, nes tik reguliariai stebint jos darbą galima užkirsti kelią infarktui, insultui ar kitoms ligoms. Pasak gydytojų, toks prietaisas praverstų mažiausiai 20 proc. gyventojų, kurie turi padidėjusių rizikų dėl širdies veiklos problemų“, – sako Žilvinas Jančoras, „Zive“ vadovas.

Iš „CoInvest Capital“ ir verslo angelų gauta 250 tūkst. eurų investicija „Zive“ finansuos programinės įrangos kūrimą, kuri leis ne tik stebėti širdies veiklą, bet ir analizuoti duomenis bei pateikti išvadas.

„Plačiam prietaiso pritaikomumui labai svarbu sukurti programinę įrangą, kuri leistų saugoti kardiogramos duomenis, juos analizuoti. Istoriniai duomenys yra labai svarbūs, nes ilgo laikotarpio, reguliarios širdies veiklos analizės padeda daug tiksliau nustatyti sveikatos problemas ir iš anksto užkirsti kelią širdies darbo pablogėjimui. Planuojame, kad programinę įrangą kurti užbaigsime 2022 metais“, – sako Ignas Griškevičius, „Zive“ technologijų vadovas.

„Zive“ elektrokardiogramos prietaisas yra sertifikuotas CE ženklu, kuris reiškia, jog prietaisas atitinka Europos Sąjungos saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Tokiu ženklu pažymėtais produktais galima prekiauti visoje ES.

Praėjusiais metais 10 elektrokardiogramos prietaisų „Zive“ padovanojo Lietuvos ligoninėms, kurios įrenginius naudojo COVID-19 pacientų širdies veiklos stebėjimui per nuotolį.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.