Milijonas dolerių atiteko Vilniuje įsikūrusiam startuoliui

Verslas

2021.10.08

Autorius: Ieva Kniukštienė

Temos: .

Milijonas dolerių atiteko Vilniuje įsikūrusiam startuoliui

Startuolio komanda Asmeninio albumo nuotr.

Sostinėje įsikūręs bankininkystės paslaugų startuolis „Kernolab“ per išankstinio finansavimo etapą surinko vieną milijoną JAV dolerių. 

Startuolis išsiskiria tuo, kad ne finansų sektoriaus įmonėms leidžia integruoti finansinių technologijų (angl. fintech) paslaugas. Paslaugos apima mokėjimus, sąskaitas, valiutos konvertavimą, korteles, skolinimosi galimybes. Artimiausiu metu startuolis pasiūlys ir draudimo produktų opcijas. Tikimasi, kad šis pritrauktas finansavimas paskatins spartesnę rinkos plėtrą ir tolesnį B2B pardavimą bei partnerystę.

Veikia kaip tiltas

Startuolis remiasi augančia įterptųjų išvestinių finansinių priemonių (angl. embedded) tendencija ir padeda pašalinti sudėtingus procesus įmonėms, kurios dažnai nėra pajėgios su jais susidoroti. 

Kitais žodžiais tariant, startuolis „Kernolab“ veikia tarsi tiltas tarp finansinių technologijų ir su finansais nesusijusių įmonių. Sujungiamos įvairios finansinės paslaugos su banko licencijomis ir ši technologija išnuomojama nelicencijuotoms įmonėms.   

„Finansinės paslaugos gali įsilieti į bet kurį verslą, galintį optimizuoti savo veiklą ar gauti papildomų pajamų. Pavyzdžiui, logistikos įmonėms ir jų vairuotojams visoje Europoje būtų naudinga supaprastinti atlyginimų išmokėjimą. Tai galima padaryti siūlant savo banko sąskaitas“, – aiškina generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Vachtangas Babunasvili. 

Naujovė finansinių technologijų srityje

„Kernolab“ vienas milijonas dolerių išankstinio finansavimo buvo suteiktas per „Lighthouse Ventures“ kontroliuojamą turą, kuriame dalyvavo „Startup Wise Guys“. Įmonės partnerė Jonė Vaitulevičiūtė pasakoja: „Startuolis „Kernolab“ sukūrė unikalų, galingą sprendimą tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje – įterptosioms išvestinėms finansinėms priemonėms vis populiarėjant. Galimybės yra neribotos, o jų technologija yra visiškai pramoninė. Vachtangas, Natanas ir komanda puikiai išmano ne tik apie finansų pramonę, bet ir už jos slypinčias technologijas. Jų greita reakcija ir sugebėjimas įvykdyti išsikeltus tikslus paskatino mus iš pat pradžių investuoti ir toliau paremti komandą, kuri taip drąsiai ir užtikrintai žengia į priekį.“ 

„Lighthouse Ventures“ atstovas Michal Zalesak atkreipė dėmesį į inovatyvų startuolio požiūrį, kalbant apie finansinių technologijų sektoriaus problemas ir jų sprendimus.

„Įterptosios išvestinės finansinės priemonės yra kitas žingsnis finansinių technologijų industrijoje. Tai gali paliesti beveik bet kurį verslą planetoje. Iššūkis yra rasti sprendimą, kuris galėtų sklandžiai sudaryti sąlygas pereiti į kitą finansinių technologijų etapą. Su „Kernolab“ radome šį sprendimą ir tinkamą komandą, kuri padėtų jį plačiai pritaikyti. Jei ateityje kiekvienas verslas bus susijęs su finansinėmis technologijomis, tikėtina, kad jis bendradarbiaus su „Kernolab“. Prireikė tik šešių savaičių, kad galėtume žengti į priekį su jais“, – džiaugiasi M. Zalesak.

Šiuo metu startuolis svarsto apie plėtrą Estijoje, o vėliau planuoja žengti ir į Azijos rinką. 

Parengta pagal „Startup Lithuania“ informaciją. 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.