...

Lietuvių fintech startuolis „Softloans” pritraukė 1 milijono eurų investiciją

Verslas

2024.04.23

Autorius: bzn start

Temos: , , .

Lietuvių fintech startuolis „Softloans” pritraukė 1 milijono eurų investiciją

„Softloans“ komanda // Įmonės archyvo nuotr.

Pirmajame investicijų raunde (angl. pre-seed) įterptinio pajamomis grįsto finansavimo sistemos kūrėjai „Softloans“ gavo 1 milijono eurų investiciją. Į startuolį investavo rizikos kapitalo fondas „Firstpick” ir verslo angelai.

Startuolis sprendžia apyvartinių lėšų trūkumą

„Softloans“ sprendžia itin aktualią problemą – apyvartinių lėšų trūkumą, kuris stabdo smulkaus ir vidutinio verslo augimą. Su šia problema susiduria didelė dalis augti siekiančių e. parduotuvių. Augant ir stiprėjant didiesiems e. prekybos gigantams, smulkiam verslui konkuruoti darosi itin sunku. Problemą gilina ir tai, kad tokios įmonės Lietuvoje ir už jos ribų vis dar negauna tinkamo finansavimo.

„Nors apyvartinių lėšų skolinimas yra svarbi ekonomikos augimo dalis, toks verslas retai pritraukia VC finansavimą. Į Softloans nusprendėme investuoti dėl jų techninio produkto – vieno tiksliausiai kreditingumo riziką nustatančių įrankių. Be abejonės – komandos gebėjimas pritraukti stambaus kalibro klientus taip pat lėmė šio investicinio etapo įgyvendinimą ir stiprių verslo angelų prisijungimą”, – teigia rizikos FIRSTPICK įkūrėja ir vykdančioji partnerė Jonė Vaitulevičiūtė.

Verslas gali lengvai gauti kitose skaitmeninėse platformose

„Softloans“ sukurtas technologinis sprendimas įgalina kitus verslus, kurie teikia paslaugas e. komercijos atstovams, integruoti finansavimo paslaugas ir taip padėti savo klientams sėkmingai augti.
„Mūsų sukurtas įterptinio finansavimo technologinis įrankis veikia taip, kad paskolą smulkaus ir vidutinio verslo atstovai galėtų lengvai gauti kitose skaitmeninėse platformose, kurias naudoja savo veiklai. „Softloans“ sprendimas itin greitai ir tiksliai įvertina e. parduotuvės riziką ir galimybes gauti finansavimą, o išdavus paskolą nuolat seka pajamų srautus ir automatiškai išskaičiuoja sutartą procentinę dalį paskolos grąžinimui. Technologinis sprendimas suteikia galimybę teikti finansavimą be užstato ir be fiksuoto grąžinimo grafiko. Palūkanas pakeičia vienkartinis paskolos mokestis“, – sako „Softloans“ vadovas ir vienas įkūrėjų Audrius Griškevičius.

Per dvejus startuolio veiklos metus daugiausia laiko buvo skirta technologinio sprendimo kūrimui ir testavimui. Dabar šį įterptinio pajamomis grįsto finansavimo sprendimą, kuris apima duomenų surinkimą, analitiką, rizikos vertinimą, ir paskolų valdymą, naudoja jau 10 partnerių. Naudojant šias sistemas „Softloans“ apdorojo jau beveik 1 000 verslo klientų duomenis Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Olandijoje, Suomijoje ir Lenkijoje.

Finansavimas padės tobulinti technologinį sprendimą ir plėstis

„Pritrauktas finansavimas suteikia dar daugiau pasitikėjimo ir galimybę toliau tobulinti technologinį sprendimą, kad jis būtų lengvai ir sklandžiai pritaikomas ne tik e. komercijos verslams, bet ir verslui, naudojančiam mokėjimo kortelių skaitytuvus (POS). Neturiu abejonių, kad „Softloans“ pajamomis grįsto finansavimo sprendimas yra pats geriausias skolinimo produktas smulkiam ir vidutiniam verslui, kurį šiandien turime rinkoje. Kaip ir visoms naujovėms, taip ir šiai, prireikė šiek tiek laiko, kad ji būtų priimta partnerių ir klientų, bet jau dabar matome puikius pirmuosius rezultatus ir džiaugiamės galėdami būti verslų augimo dalimi. Planuojame plėtrą Lietuvoje ir už jos ribų“, – teigia Audrius Griškevičius.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.