...

Finansiniai patarimai sunkmečiu

Verslas

2020.03.26

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: .

Finansiniai patarimai sunkmečiu

Asmeninio albumo nuotr.

Įsisiautėjusi COVID-19 pandemija visuomenėje kelia daug panikos. Susiduriame ne tik su iššūkiu sveikatai, grėsmę jaučia ir šalių ekonomika. Su didžiuliu stresu susiduria ir verslai, sunkmečiu nerimą itin kelia finansiniai klausimai. Verslo finansuotojo „Noviti finance“ vadovas ir įkūrėjas Linas Armalys finansų srityje dalinasi praktiniais pavyzdžiais ir patarimais, kurie gali padėti šiuo nežinios laikotarpiu.

Paskolos sunkmečiu: ar galimas atidėjimas?

L. Armalys išskiria keletą aspektų, į kuriuos dabar reikėtų atkreipti dėmesį. Pirmasis jų – svarbu mokėti paskolos įmokas net ir dabartinėje situacijoje. „Ir kredituotojai, ir jūsų tiekėjai yra labai jautrūs rizikai. Jei atsiras stiprių ženklų, kad verslas nebesugeba vykdyti savo įsipareigojimų, tuomet tokiam verslui niekas nenorės skolinti, o tai gali tapti labai didele našta įmonei“, – teigia pašnekovas.

Visgi galimybė sulaukti pagalbos yra. „Jei jūsų kredituotojas yra linkęs bendradarbiauti ir supranta šiandieninę situaciją, jis gali padėti jums išsimokėti paskolą, pailgindamas paskolos grąžinimo terminą ir taip sumažindamas mėnesines įmokas, tačiau poreikiai turi būti tikri ir pagrįsti“, – įžvalgomis dalinasi „Noviti finance“ įkūrėjas.

L. Armalys atkreipia dėmesį, kad jei kredituotojas nelinkęs bendradarbiauti ir pertvarkyti jūsų paskolos, turimą paskolą galima refinansuoti pas kitus kredituotojus: „Kiti kredituotojai labai stengsis suprasti, ar jūsų verslas nėra itin rizikingas šiuo metu ir kaip jūs planuojate prisitaikyti prie dabartinių sąlygų. Tai netgi svarbiau nei geri 2019 m. finansiniai rezultatai.“

Skolintis tik naujoms galimybėms išnaudoti

Šiuo sunkmečiu ekspertas pataria labai atidžiai atsirinkti, kam ir kokio dydžio bei trukmės mokėjimo atidėjimus suteikiate, nes tai gali turėti įtakos jūsų paskolai: „Tam, kad paskolas būtų lengviau vykdyti, labai svarbu optimizuoti išlaidas. Jei teikiate mokėjimo atidėjimus pirkėjams, tuomet įsivertinkite faktoringo naudojimo galimybes ir pagreitinkite pinigų gavimą savo įmonei.“

Esminis patarimas – sunkmečiu skolintis tik naujoms galimybėms išnaudoti, o ne jau esamoms skoloms padengti. „Jei neturite sumanymų, kaip papildomai uždirbti, kaip išlaikyti pardavimus, kaip užtikrinti didesnes pajamas nei išlaidas, tuomet geriau nesiskolinkite, nes tai tik padidins skolų naštą. Paskola turi leisti įmonei rezultatus pakelti ant naujo laiptelio“, – sako „Noviti finance“ vadovas ir siūlo savęs paklausti, ar tikrai turite tokių sumanymų.

Ar įmanomas finansavimas apyvartinėms lėšoms?

Šiuo klausimu reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką komunikuoja kredituotojai. Kai kurie iš jų atvirai kalba apie tai, ar skolina apyvartinėms lėšoms, o kai kurie, pasak L. Armalio, neskolina, o tik komunikuoja. Eksperto teigimu, bet kuriuo atveju rankų nuleisti neverta: „Pasirenkite planą bei reikiamus duomenis paskolai gauti ir kreipkitės į kredituotojus. Gavę paraišką jie gana greitai pateiks jums atsakymus, ar jūsų tipo verslą šiuo metu kredituoja, ar visgi fokusuojasi į kitus verslus.“

„Noviti finance“ vadovas dar kartą pabrėžia, koks svarbus verslo sugebėjimas prisitaikyti: naujų galimybių išnaudojimas ir įvairių rizikų suvaldymas: „Bet koks sunkmetis taip pat yra ir galimybė: pažiūrėkite į elektroninių parduotuvių paaugusias apyvartas, prekių pristatymo į namus verslus – jie išgyvena augimą. Daug skirtingų galimybių yra ir kitose veiklos srityse.“

Sunkmečiu ieškoti kūrybiškų sprendimų

L. Armalys visgi rekomenduoja nenuleisti rankų ir nelaidoti savęs ir savo verslo pirma laiko. Svarbu permąstyti, ką galima nuveikti šioje situacijoje, ir atrasti galimybių. „Nejau mes visi nugrimsime į akmens amžių vien dėl poreikio dirbti iš namų ar mažomis grupėmis? Žinoma, ne!“ – teigia pašnekovas.

Ekspertas sutinka, kad kai kurioms verslo sritims dabar ypač sunku, tačiau daugelyje sričių veikla vyksta, tam reikalingas prisitaikymas ir aktyvumas. „Užsienio bei Lietuvos ekspertai giria mūsų visuomenės verslumą, tos nuomonės laikausi ir aš. Linkiu mums visiems tai dar kartą įrodyti“, – padrąsinimo žodžius siunčia „Noviti finance“ vadovas.

Ekspertai

Linas Armalys

Linas Armalys

Vadovas / „Noviti finance”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.