...

Ėmėsi verslo, kad pabėgtų nuo monotonijos

Verslas

2015.08.25

Autorius: Tomas Fedaravičius

Temos: .

Ėmėsi verslo, kad pabėgtų nuo monotonijos

„Minimukų namukų“ įkūrėja - Ina Zinkevičienė. BFL/Vyginto Skaraičio nuotr.

Pirmojo mažylio susilaukusios mamos patiria šoką, kai būtis ir buitis kaipmat apsisuka 180 laipsnių kampu. Pokyčiai dar radikalesni, jei kasdienė vaiko priežiūros rutina namų dėžutėje, tarp keturių sienų, pakeičia iki tol buvusį labai aktyvų gyvenimo ritmą.

Kai į dabartį ir ateitį žvelgi pozityviai, pokyčiai atneša daug naujų teigiamų emocijų, patirties ir išminties. O ką tik į pasaulį atkeliavęs mažasis šeimos narys gali ne tik pakoreguoti ramaus tėvų miego grafiką, bet ir padiktuoti naują verslo idėją.

„Po gimdymo su sūnumi namie praleidusi pirmuosius kelis mėnesius, ėmiau svarstyti, kuo dar galėčiau užsiimti, kad nuo monotoniškos rutinos neišprotėčiau. Labai troškau veiklos, bet, aišku, svarbiausias rūpestis – vaikas“, – užklupusią dilemą prisimena „Minimukų namukų“ įkūrėja Ina Zinkevičienė (29).

Padėjo lengvatinė paskola

Privatus vaikų darželis? Didmiesčiuose jų gausu. Vaikų kavinė? Prireiks įvairių leidimų, virėjų, o kartu ir solidžių investicijų… Ėmusi braižyti vaikams skirtos kavinės projekto kontūrus, I. Zinkevičienė neabejojo, kad ten, kur vaikai, privalo būti ir žaidimų erdvė. Pagaliau preliminarus apskaičiavimas, kiek kainuotų įgyvendinti tokį projektą, moterį įtikino, kad kavinei reikalinga investicija yra pernelyg didelė.

„Mamos vertina malonų bendravimą, švarą, kokybiškus žaislus. Stengiamės sukurti šviesią ir estetišką erdvę, todėl net fotografai mus rekomenduoja. Bet smagiausia, žinoma, dirbti su tėčiais: jie ieškodami vietos šventei, užsuka pas mus ir iškart apsisprendžia“

I. Zinkevičienė

„Iš kavinės su vieta žaisti išbraukiau kavinę ir nusprendžiau įkurti tik žaidimų kambarį, – šypsosi geros nuotaikos nestokojanti pašnekovė. – Reikėjo paskolos, taigi ėmiau rašyti verslo planą. Žinojau, kad per Verslumo skatinimo fondą projektus pateikę pradedantieji verslininkai gali gauti lengvatinę paskolą verslo pradžiai. Per kelias savaites parengusi planą, kreipiausi dėl finansavimo. Šiek tiek jaudinausi, tačiau netrukus paaiškėjo, kad mano projektas buvo pirmasis tokio pobūdžio iš fondui teiktų paraiškų. Todėl netrukus jis buvo patvirtintas ir, sulaukusi pinigų, ėmiausi darbų – pradėjau ieškoti tinkamų patalpų.“

Prie Verslumo skatinimo fondo suteiktos lengvatinės paskolos su 80 proc. „Invegos“ garantija verslo pradžiai dar teko pridėti 10 tūkst. eurų asmeninių lėšų. Iš viso „Minimukų namukų“ pamatams padėti prireikė apie 30 tūkst. eurų.

Nuo idėjos sukūrimo iki veiklos pradžios I. Zinkevičienė užtruko daugiau nei pusmetį. „Jei tuo metu būtumėte paklausę, ar viskas lengvai klostosi, būčiau išvardijusi begalę problemų. Tačiau visas jas sėkmingai išsprendėme“, – džiaugiasi pašnekovė.

Pelnas – nuo antro mėnesio

Erdvę savo projektui moteris rado sostinės Pilaitės mikrorajone esančiame populiariame prekybos centre. Iš pradžių tikėjosi tinkamas patalpas išsinuomoti miesto centre, bet dabar teigia, kad visiškai nesigaili, jog įsikūrė nuošaliau esančioje Pilaitėje. Tai sparčiausiai šiuo metu besiplečianti Vilniaus dalis. Šioks toks papildomas atstumas šią vietą pamėgusiems tėveliams, su atžalomis atvykstantiems iš kitų miesto mikrorajonų, nekelia didelių nepatogumų. O atokiau nuo centro esančių patalpų nuomos kaina kur kas mažesnė.

Baltus nykštukų namelius, į kuriuos sutelpa ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, pagal užsakymą sukūrė dizainerė, apipavidalinusi visą erdvę, kuri iki smulkiausių detalių pritaikyta mažųjų poreikiams. Pačią žaidimų aikštelę verslininkė rado ir užsakė tiesiogiai iš užsienio gamintojų, mat pardavėjai Lietuvoje siūlė ją už keliskart didesnę kainą.

„Patys vaikų priežiūros paslaugų neteikiame, todėl buvo paprasčiau. Tėveliai su mažyliais atvyksta pas mus ir kartu leidžia laiką. Didelė dalis pajamų atkeliauja iš vaikų gimtadienių, įmonių organizuojamų švenčių darbuotojų atžaloms. Galime išnuomoti ne tik erdvę, jei reikia, pasiūlyti visas vaikų šventėms reikalingas paslaugas. Mažieji mus mėgsta, nes čia šauniai padūksta, o paskui pailsi „Minimukų“ kino teatre. Mamos vertina malonų bendravimą, švarą, kokybiškus žaislus. Stengiamės sukurti šviesią ir estetišką erdvę, todėl net fotografai mus rekomenduoja. Bet smagiausia, žinoma, dirbti su tėčiais: jie ieškodami vietos šventei, užsuka pas mus ir iškart apsisprendžia“, – juokiasi verslininkė.

Įskaitant finansinius įsipareigojimus, naujai įkurtas verslas jau antrą mėnesį ėmė nešti pelną. I. Zinkevičienė drąsiai svarsto, kad galbūt vertėtų įkurti antruosius „Minimukų namukus“, o mintyse brandina ir dar vieną idėją. Kai pasvėrus riziką linkstama imtis verslo, delsti nebėra ko.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.