...

bzn start savaitė: pripažinimas užsienyje bei socialinių iniciatyvų lyderiai

Verslas

2020.06.07

Autorius: Veronika Bielinytė

Temos: , , .

bzn start savaitė: pripažinimas užsienyje bei socialinių iniciatyvų lyderiai

Pexels.com nuotr.

Pirmoji vasaros savaitė pasitiko pozityviomis naujienomis: startuoliai skelbė apie pritraukiamas investicijas bei plėtrą, paaiškėjo socialinio verslo iniciatyvų lyderiai. 

Išrinktos geriausios socialinio verslo idėjos

Praėjusią savaitę konkurso „Talentas keisti“ metu išrinktas 20 tūkst. eurų vertės prizo nugalėtojas – „MaMaDu“ – paramos ir motyvacijos SMS žinutės tėvams, auginantiems vaikus iki 3 metų. Dar vienas 20 tūkst. vertės prizas atiteko „Socialinei iniciatyvai“, kuri rūpinasi jaunimo užimtumu kaimo vietovėse. 

„MaMaDu“ veikimo principas – trumposiomis SMS žinutėmis patarti mažamečius vaikus auginantiems tėvams ir padėti įveikti jiems kylančius iššūkius. Toks metodas suteiks reikalingą pagalbą ir naudingą informaciją su sunkumais susiduriančioms šeimoms ir leis joms užauginti sveiką bei laimingą vaiką. Šiai idėjai atiteko ilgamečio konkurso partnerio, bendrovės „Tele2” įsteigtas prizas – 20 tūkst. eurų vertės finansinė parama.

Anot „MaMaDu“ idėjos autorių Onos Marijos Vyšniauskaitės ir Marijos Dautartaitės, per pirmuosius trejus vaiko gyvenimo metus suformuojami pagrindai visam tolimesniam gyvenimui – kuriasi vaiko elgesio modeliai, įgyjami pagrindiniai įgūdžiai, o savijauta turi itin svarbų poveikį ateities sveikatai. Dėl šios priežasties, visame pasaulyje dėmesys ankstyvam vaiko raidos poreikių atliepimui auga – nuo šiol tokia praktika taps prieinama ir šeimoms Lietuvoje. 

„Džiaugiamės, kad galime dalintis ir prisidėti prie vaikams ir jų tėvams reikalingų pokyčių. Laimėtojų idėja suteiks naujų galimybių mažiesiems ir padės spręsti svarbias šeimų socialines problemas. Tikiu, kad finansinė ir ekspertinė parama padės jai augti ir pasiekti kuo daugiau Lietuvos vaikų“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

Finansinę paramą konkurse laimėjo dar viena idėja – Viktorijos Gaspariūnaitės „Socialinė iniciatyva“, dirbanti su paaugliais ir jaunimu kaimo vietovėse, kuriose nėra jaunimo užimtumo, saviraiškos ir laisvalaikio galimybių. 

Jai atiteko 20 tūkst. vertės prizas, kurį antrus metus įsteigė merginų ir moterų įgalinimą skatinantis fondas „The Ella Fund“, skiriantis finansavimą moters verslininkės pasiūlytam sumanymui.

Viktorija ir jos komanda siekia ne tik pasirūpinti kokybiškomis ir įdomiomis veiklomis kaime gyvenantiems jaunuoliams, bet ir kalbėtis su jais pilietiškumo, sveikos gyvensenos, žalingų įpročių prevencijos, lytiškumo ir kitomis aktualiomis temomis, kuriomis jie neturi su kuo pasikalbėti be baimės būti nesuprasti ar pasmerkti.  

Lietuvių inovacija pritaikyta Estijoje

Lietuviai, mažmeninės prekybos sprendimų bendrovė „StrongPoint“ bendraudama su Didžiosios Britanijos kompanija „Yoti“, sukūrė automatizuoto amžiaus patvirtinimo savitarnoje modelį mažmeninei prekybai, kurį Estijos prekybos tinklai pradėjo naudoti pirmieji Europoje. Savitarnos procesų efektyvumą didinanti technologija leidžia automatiškai nustatyti ir patvirtinti pirkėjų amžių, perkant prekes su amžiaus ribojimu. Tai ne tik taupo darbuotojų darbo laiką, bet ir leidžia minėtus gaminius įsigyti be kontakto su kitu žmogumi.

Išmani koncepcija leidžia nuskanavus pirkėjo veidą savitarnos kasose automatiškai nustatyti, ar pirkėjas yra pakankamo amžiaus reguliuojamoms prekėms įsigyti, tęsiant apsipirkimą be darbuotojo įsikišimo poreikio. Tai leidžia paspartinti savitarnos procesą, užtikrinant tinkamą amžiaus patvirtinimą, o parduotuvės darbuotojams skirti daugiau dėmesio kitoms užduotims ir klientų aptarnavimo gerinimui. Koncepcija atveria galimybę įsigyti ir tabako gaminius savitarnos kasose, prekes išduodant specialiuose atsiėmimo aparatuose. Dėl to nebereikia atskiro darbuotojo tabako skyriuje ar net pačio skyriaus.

Fintech centras atsinaujina

Finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ skelbia apie plėtrą ir atnaujintą prekės ženklą. Vilniaus centre įsikūręs „fintech“ centras atveria naujas patalpas ir pasiūlys dar daugiau startuolių bendruomenei skirtų renginių ir iniciatyvų. Antruosius savo veiklos metus skaičiuosiantis „Rockit“, kurį palaiko „Swedbank“, ketina dar labiau sutelkti dėmesį finansinių technologijų, verslumo skatinimo ir tvarumo srityse.

Per ateinančius veiklos metus „Rockit“ tikisi į bendrą veiklą įtraukti daugiau nei 100 tvarias idėjas vystančių įmonių bei startuolių. Kasmet „fintech“ centras surengia apie 150 finansinių technologijų ir inovacijų temoms skirtų renginių, kuriuose dalyvauja daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Naujos erdvės Gynėjų g. 14 išsiplėtė iki 800 kvadratinių metrų ir leis suorganizuoti dar daugiau bendruomenei skirtų renginių, projektų ir hakatonų, o artimoje ateityje bus pristatyta visiškai nauja tvarioms inovacijoms skatinti skirta akceleravimo programa.

Pritrauktos investijos

Rizikos kapitalo fondas „Koinvesticinis fondas“ kartu su 4 verslo angelais investuoja į lietuvišką startuolį „Funkciniai gėrimai“, kuris gamina pasaulyje šiuo metu populiarėjantį fermentuotą arbatos gėrimą kombučą ir ketina tobulinti šio produkto gamybos ir saugojimo technologijas. Bendra investicijos suma siekia 210 tūkst. EUR, „Koinvesticinio fondo“ dalis – 168 tūkst. EUR

Kombučą su prekiniu ženklu „Ohm!Bucha” kuriantys ir parduodantys verslininkai Robertas Kupstas ir Rokas Šliupas įsitikinę, kad šis Lietuvoje dar gana naujas produktas yra puiki alternatyva tradiciniams limonadams ar sultims, todėl turi potencialo tapti populiarus tarp vartotojų. Gėrimo kūrėjai teigia, kad jų gaminama kombuča Lietuvoje išsiskiria iš kitų tokio tipo produktų savo ekologiškumu ir natūralia fermentacija. Be to, verslininkams talkina maisto technologas iš JAV bei Lietuvos mokslininkai, kurie ieško būdų, kaip natūraliu būdu prailginti gėrimo galiojimo laiką, kadangi dėl probiotinių kultūrų kombučą privaloma laikyti šaldytuve.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.