...

bzn start savaitė: karantino pamokos ir galimybės startuoliams

Verslas

2020.06.14

Autorius: bzn start

Temos: , , .

bzn start savaitė: karantino pamokos ir galimybės startuoliams

Asociatyvinė nuotr, Pexels.com nuotr.

Įpusėjęs birželis atnešė atokvėpio ir į verslą: galime įsivertinti, ko išmokome karantino metu, apžvelgti pradedančias ryškėti pasėkmes bei drąsiau planuoti tolimesnius darbus.

Renginiai grįžta

Atslūgus viruso grėsmei, tampa svarbu pasidžiaugti galimybe susitikti visiems vienoje vietoje ir užmegzti naujus ar sutvirtinti senus kontaktus. Birželio 18 d. sugrįžta jau tradiciniu tapęs renginys „Network Party“, kurį organizuoja „bzn start“, Nr. 1 žinių centras augančiam verslui. Verslo vakarėlyje susirinks įvairių sričių ekspertų būrys, galėsiantis atsakyti į dalyvių klausimus ir dalintis patirtimi.

Portalo „bzn start“ įkūrėja ir renginio organizatorė Živilė Glaveckaitė teigia, kad renginio metu visi gali dalintis savo žiniomis, įkvėpti bei paskatinti kitus veikti.

„Vienoje vietoje susirenka įvairių sričių ekspertai, kiekvienas dalyvis gali jaustis laisvai ir pasirinkti, su kuriuo ekspertu nori pasitarti, išgirsti reikiamų įžvalgų, o po to tinkamai jas panaudoti verslo augimui. Sutelkus visus ekspertus į vieną vietą neformaliems pokalbiams, dalyviai nevaržomi gali gauti patarimą ar išplėtoti bendradarbiavimą“, – pabrėžia Ž. Glaveckaitė.

Priminimas eksportuotojams

Dėl pandemijos pasikeitus pasaulio ekonominėms aplinkybėms, eksporto kredito garantijos Lietuvos eksportuotojams tampa dar reikšmingesnės. INVEGA primena apie galimybę drauge su eksportuotoju dalytis rizika, išmokant iki 90 proc. patirtų nuostolių dalį, jei prekių ar paslaugų pirkėjas užsienio valstybėje neatsiskaito sutartyje nustatytais terminais arba bankrutuoja.

Eksporto kredito garantijos leidžia plėsti eksporto rinkas laikinai neparduotinos rizikos valstybėse (visos ES valstybėse narėse, taip pat – Australijoje, Kanadoje, Islandijoje, Japonijoje, Naujojoje Zelandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje, JAV) ir didinti eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo. Atsižvelgiant į Europos komisijos komunikato nuostatas, ES valstybėms narėms sudaryta galimybė pagal EK numatytus įkainius drausti prekių išvežimą ar paslaugų teikimą į laikinai neparduotinos rizikos šalis. INVEGA eksportuotojams primena, kad eksporto kredito garantijos  mokesčio dydis priklauso nuo pirkėjo rizikos kategorijos. Paraiškos eksporto kredito garantijoms gauti teikiamos INVEGAI.

Prasideda atranka į konkursą

Šią savaitę prasidėjo nacionalinė atranka į pasaulio skaitmeninio turinio sprendimų konkursą „World Summit Awards 2020“ (WSA). Konkurse kviečiamos dalyvauti tiek Lietuvos pradedančiosios įmonės, tiek patyrusios verslo įmonės – mobiliųjų aplikacijų, elektroninių paslaugų, skaitmeninių platformų ir žaidimų kūrėjai.

Nacionalinio konkurso nugalėtojai taps pasaulinio konkurso „World Summit Awards 2020“ kandidatais ir varžysis su skaitmeniniais produktais iš viso pasaulio. Dalyviai nacionaliniame atrankos konkurse gali registruotis svetainėje www.naujasisknygnesys.lt iki 2020 m. Liepos 19 d.

Karantinas išmokė veikti „online“

Apribojimai privertė verslus uždaryti fizines parduotuves, nedarbas šalyje išaugo dešimtadaliu, žmonės buvo skatinami be reikalo nepalikti namų.

Krizė paveikė verslą visoje šalyje, o pasak balandžio mėnesį ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atlikto tyrimo, net 87 proc. verslo atstovų teigia, jog pandemijos poveikis įmonių finansinei padėčiai – neigiamas. Tačiau nėra padėties be išeities – verslai buvo priversti persikelti į internetinę erdvę ir taip švelninti patiriamą neigiamą poveikį. Paskui mėgstamus verslus į el. parduotuves persikėlė ir dalis vartotojų. Anot specialistų, el. komercija per karantino mėnesius šalyje pasiekė tokį lygį, kuris buvo prognozuotas tik 2022–2023-iesiems metams.

Tiesa, tik sukurti internetinę parduotuvę – nepakanka. Prekės ženklai, plečiantis ne tik pirkėjų, bet ir konkurentų skaičiui, turi daugiau dirbti tam, kad kiekvieno kliento patirtis būtų maloni, greita ir tokia, kurią norėtųsi pakartoti. Investicijos į el. komercijos sprendimus užsuka užburtą ratą – gerinant apsipirkimo patirtį, pritraukiami klientai, auga apsilankymų svetainėje ir konversijų skaičius, konkurentai taip pat tobulėja ir gerina savo el. parduotuves, dėl to reikia vėl gerinti savąją.

 

Ekspertai

Dr. Živilė Glaveckaitė

Dr. Živilė Glaveckaitė

„bzn start” įkūrėja, vadovė. / UAB „Glaveckaitė Media”

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.