Atskleistos didžiausios milijonierių investavimo klaidos

Verslas

2025.01.16

Autorius: bzn start

Temos: , .

Atskleistos didžiausios milijonierių investavimo klaidos

Nigelas Greenas, „deVere Group“ generalinis direktorius ir įkūrėjas // Įmonės archyvo nuotr.

Nauja apklausa, kurią atliko viena didžiausių pasaulyje nepriklausomų finansų konsultavimo organizacijų „deVere Group“, atskleidė dažniausias milijonierių daromas investavimo klaidas ir pateikė svarbių įžvalgų, kaip turtingiausi asmenys gali optimizuoti savo strategijas sparčiai besikeičiančioje finansinėje aplinkoje. Šios pamokos aktualios ne tik didelės vertės turtuoliams, bet ir yra esminės gairės visiems investuotojams, siekiantiems įgyvendinti savo finansinius tikslus.

Apklausoje dalyvavo daugiau kaip 230 didelės vertės asmenų visame pasaulyje, kurių kiekvieno investuotinas turtas viršijo 1,5 mln. dolerių.

Nigelas Greenas, „deVere Group“ generalinis direktorius ir įkūrėjas, komentuoja: „Mūsų išvados – tai svarus priminimas, kad net ir didelį turtą turintys asmenys gali tapti elgesio modelių ir pasenusių idėjų, kurios kenkia jų finansiniams tikslams, aukomis. Šios klaidos turėtų būti įspėjantis pavyzdys ir galimybė patobulinti metodus rinkoje, kurioje prisitaikymas ir pagrįstų sprendimų priėmimas yra svarbiausi dalykai. Svarbu tai, kad šios pamokos yra tokios pat svarbios visiems investuotojams“.

1. Pernelyg ilgas laikymasis mąstysenos „grynieji pinigai yra karalius

Pirmausia klaida, kurią nurodė 44 % respondentų, buvo pernelyg didelis pasitikėjimas grynaisiais pinigais. Daugelis dalyvių manė, kad per didelis grynųjų pinigų kiekis arba jų laikymas ilgą laiką suteiks saugumo, ypač nepastoviais laikais.

„Nors grynieji pinigai turi savo vietą subalansuotame portfelyje, pernelyg ilgas jų laikymasis gali būti didelė kliūtis“, – aiškina Nigelas Greenas.

„Per didelis grynųjų pinigų kiekis dažnai laikui bėgant dėl infliacijos mažina realiąją vertę. Be to, grynieji pinigai negeneruoja grąžos ir neleidžia investuotojams pasinaudoti akcijų, nekilnojamojo turto ar kitų augančių sektorių teikiamomis galimybėmis. Užuot laikęsi mąstysenos „grynieji pinigai yra karalius“, investuotojai turėtų pripažinti, kad tikrąjį turto augimą lemia išmintingas grynųjų pinigų paskirstymas įvairiam pajamas duodančiam turtui.“

2. Emocinių sprendimų priėmimas

Antroji dažniausiai pasitaikanti investavimo klaida, kurią nurodė 31 proc. respondentų, buvo leidimas emocijoms lemti sprendimus. Baimė ir godumas dažnai lemia impulsyvius sprendimus, pavyzdžiui, panišką pardavimą nuosmukio metu arba mados persekiojimą rinkos pakilimo metu.

N. Greenas pabrėžia: „Rinka apdovanoja tuos, kurie išlieka objektyvūs ir drausmingi. Emocionalus investavimas retai kada užtikrina tvarią grąžą. Tvirtos finansinės strategijos, paremtos ekspertų patarimais ir ilgalaikiais tikslais, padeda sumažinti emocinius spąstus ir užtikrina, kad investuotojai išvengs klasikinių spąstų „pirkti brangiai, parduoti pigiai.“

3. Pernelyg didelis dėmesys istorinei grąžai

Trečioje vietoje (21 proc. respondentų) atsidūrė tendencija priimant investicinius sprendimus pernelyg pasikliauti praeities rezultatais. Daugelis investuotojų klaidingai tapatina istorinę sėkmę su ateities potencialu, dažnai į ateitį orientuotų galimybių sąskaita.

Nigelas Greenas pažymi: „Praeities rezultatai nėra būsimų rezultatų rodiklis. Rinkos sparčiai vystosi, o strategijos, kurios pasiteisino prieš dešimtmetį ar net pernai, gali nebeatnešti tokių pačių rezultatų. Sėkmingiausi investuotojai yra tie, kurie įvertina dabartinę situaciją ir numato, kas bus toliau, įvertina  megatendencijas kaip dirbtinis intelektas, švari energija ir skaitmeninis turtas, kurie keičia pasaulio ekonomiką.“

Likusius 4 proc. sudarė įvairūs atsakymai, įskaitant nepakankamą diversifikaciją ir investavimą be plano.

Pamokos kiekvienam investuotojui

Nigelas Greenas pabrėžia, kad nors apklausoje dalyvavo milijonieriai, jos išvados yra vertinga pamoka visiems investuotojams.

„Šios dažniausiai pasitaikančios klaidos nėra būdingos tik turtuoliams – jos yra universalios. Nesvarbu, ar esate milijonierius, ar tik pradedate investavimo kelionę, galioja tie patys principai: venkite ilgai laikyti per daug grynųjų pinigų, kontroliuokite emocijas ir priimdami sprendimus visada žiūrėkite į priekį, o ne atgal.“

Ekspertas pabrėžia, kad svarbu atsitraukti ir iš naujo įvertinti įsišaknijusius įpročius. „Finansinė sėkmė yra tiek pat susijusi su klaidų vengimu, kiek ir su protingais veiksmais. Būtent čia labai svarbus profesionalus finansinis planavimas. Išsprendę šias tris svarbiausias klaidas, visų lygių investuotojai gali padidinti grąžą, apsaugoti turtą ir pasinaudoti rytojaus galimybėmis.“, – įsitikinęs Nigelas Greenas.

 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.