A. Romanauskas: „Verslo pradžiai naudingą sprendimą radau internete“
2015.01.10
Temos: Finansai.
Kol vieni it susitarę tvirtina, jog verslas kenčia nuo aktyvaus valstybės kišimosi į privatų sektorių, kiti, priešingai, skundžiasi jaučiantys valstybės pagalbos verslui stygių. Savo verslą vos prieš keletą mėnesių pradėjęs, iš Klaipėdos kilęs Algimantas Romanauskas (26) laiko skundams negaišta bei džiaugiasi pasinaudojęs Vyriausybės iniciatyva įsteigtos ir Ūkio ministerijos valdomos finansų institucijos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) pagalba. „Mano verslo idėja – netipiškas šių dienų startuolis. Kreiptis į verslo angelus ar privačius rizikos kapitalo fondus bandžiau, tačiau nesėkmingai. Kadangi ilgiau delsti nesinorėjo, apsisprendžiau imti paskolą. Dėl „Invegos“ siūlomų priemonių šis žingsnis buvo gerokai tvirtesnis“, – tikina pradedantysis verslininkas.
Idėja – du viename
Internetinę dekoratyvinės moterų kosmetikos parduotuvę „Ratu.lt“ įkūręs A. Romanauskas tikina, kad tai tėra pirmoji jam gimusios verslo vizijos dalis. Šiuo metu verslininkas aktyviai dirba su antrąja šio verslo dalimi – virtualiu moterų centru.
„Noriu sukurti erdvę, kurioje moterys, dirbančios grožio industrijoje (įtraukiant ne tik tradiciškai su grožiu siejamas kirpėjas, vizažistes ar manikiūrininkes, bet ir ginekologes, asmenines treneres ar odontologes), galėtų visiškai paprastai ir greitai pritraukti naujų klienčių, o potencialios klientės galėtų diskutuoti apie šių specialisčių paslaugų kokybę, įgūdžius, teikti rekomendacijas“, – aiškina verslininkas.
Paprasčiausiai pasinaudojau paieškos sistema „Google“. Išvengiau keistų susitikimų, kuriuose kartais stoja nejauki tyla, kuriuose gauni ne visus atsakymus, o kartais tiesiog nežinai tinkamų klausimų.
A. Romanauskas
Paklaustas, kaip pasirinko šią iš prigimties gana moterišką sritį, A. Romanauskas kurį laiką valiūkiškai šypsosi, tačiau sutinka pasidalyti savo istorija: „Viskas prasidėjo studijų metais, kai aš ir būrelis mano draugų nuomojomės keturių kambarių butą gimtajame uostamiestyje. Kaip ir dauguma studentaujančių draugų, išgyvenome „skyrybas“. Du draugai išsikraustė, mums palikdami dilemą: ar pasilikti tame pačiame bute ir ieškoti naujokų, ar išsikraustyti patiems. Nutarėme pasilikti, o naujomis mūsų bendranuomėmis tapo merginos“, – prisimena verslininkas ir užtikrina, kad dėl šių pokyčių dabar kone kasdien susimąsto apie kosmetiką.
Verslininkas puikiai prisimena pokalbius prie virtuvės stalo, kai prireikus su išvaizda susijusio patarimo kambario draugės klausdavo ir pasikliaudavo vaikinų išsakyta nuomone. „Pastebėjau, kad galimybė su kuo nors pasikonsultuoti, pasitarti merginoms patinka, o galbūt suteikia saugumo ir pasitikėjimo savimi“, – sako A. Romanauskas ir patikina, kad virtualiame moterų centre bus dalijami tik nuoširdūs patarimai.
Šiai, kaip pats verslininkas sako, jungtinei internetinės parduotuvės ir virtualaus moterų centro idėjai įgyvendinti A. Romanauskas iš „Invegos“ kuruojamo Verslumo skatinimo fondo pasiskolino 10 tūkst. litų. Didžiąją sumos dalį (apie 55–60 proc.) verslininkas skyrė internetinei parduotuvei, likusią sumą (apie 45 proc.) – virtualaus moterų centro projektui įgyvendinti. Reiktų pabrėžti, kad Verslumo skatinimo fondo lengvatinės paskolos suteikiamos ne tik labai mažoms ir mažoms įmonėms iki vienų metų, bet ir verslą tik pradedantiems fiziniams asmenims. Būtent šią galimybę išnaudojo ir A. Romanauskas, savo veiklą vykdantis pagal individualios veiklos pažymą.
Visagalis internetas
„Invegos“ siūlomas verslo finansavimo priemones A. Romanauskas rado internete. „Paprasčiausiai pasinaudojau paieškos sistema „Google“. Išvengiau keistų susitikimų, kuriuose kartais stoja nejauki tyla, kuriuose gauni ne visus atsakymus, o kartais tiesiog nežinai tinkamų klausimų, – savo pasirinkimą grindžia verslininkas. – Be to, niekam ne paslaptis, kad internetas – geriausias informacijos šaltinis. Jame rasi viską: ne tik informaciją apie vieną ar kitą įrankį, paslaugą oficialiuose jos tiekėjų puslapiuose, čia yra ir komentarų iš žmonių, turinčių patirties, kuri gali palengvinti lemiamo sprendimo priėmimą.“
Kreipsis dar kartą
Anot verslininko, „Invegos“ darbuotojai negaili savo laiko patarimams, išsamiai atsako į visus rūpimus klausimus bei nukreipia pas reikiamus asmenis ar į institucijas. „Nežinau, ar dėl šio itin veiksmingo bendradarbiavimo, ar dėl pačios „Invegos“ sumanytos darbo tvarkos, bet finansavimo procedūra visiškai nesudėtinga“, – tikina A. Romanauskas.
Pradedantysis verslininkas tikina priėmęs sprendimą dar kartą kreiptis į „Invegą“. Šį kartą dėl dalinio palūkanų kompensavimo ir paramos pirmajam darbui. „Vos pradėjus verslą, svarbus kiekvienas centas. Už dalį kompensuotų palūkanų turėčiau susigrąžinti iki tūkstančio litų. O tai nemaža pinigų suma tik pradėtam verslui“, – įsitikinęs A. Romanauskas. Anot verslininko, šie pinigai pravers plečiantis interneto platybėse, kur kartais tenka įsigyti tam tikrų kodų (angl. script), kurių kainos nėra kuklios – neretai svyruojančios nuo 50 iki tūkstančių eurų.
Labiausiai A. Romanauską džiugina „Invegos“ priemonė, skirta darbdaviams, kurie įdarbina darbinės patirties neturintį darbuotoją. „Man ši parama – labai svarbi, nes leidžia mano projektui augti. Aptarnauti elektroninės parduotuvės klientes galiu ir pats. Tam nereikia programavimo įgūdžių. Tačiau siekiant veiksmingai plėsti moterų centrą (kuris šiuo metu pasiekiamas per interneto svetaines ratu.lt arba moterucentras.lt) reikalingas programuotojas“, – sako verslininkas ir priduria, kad ši dalinė įdarbinto jauno žmogaus darbo užmokesčio kompensacija jaunai įmonei – kone vienintelė galimybė plėstis. „Jei ne ši parama, žmonių samdyti tikrai neišgalėčiau. Juk vos pradėjus verslą, nemažą dalį pinigų tenka skirti mokesčiams“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.