...

Kaip įveikti išbandymus prie starto linijos?

Verslas

2012.09.11

Autorius: Juliana Miliut

Temos: , .

Kaip įveikti išbandymus prie starto linijos?

Kaip panaudoti stipriausias savo savybes ir paslėpti silpnybes? wallpapers.bhist.com nuotr.

Jeigu jau priėmėte sprendimą ir žengėte pirmą žingsnį savirealizacijos link, turėtumėte neišsigąsti ir pirmų išbandymų. Patikėkite, pradžioje visi jaučiasi panašiai bandydami susiorientuoti naujame pasaulyje ir užduoda sau retorinį klausimą: kur aš patekau ir kam ryžausi? Verslo pasaulyje tik mes patys atsakingi už viską nuo iki ir tam tikru metu suvokiame, kad nežinome, ką daryti toliau. Kaip transformuoti jau turimą patirtį į naujas erdves? Kas išties pagalbos ranką, o kas kiš pagalius į ratus? Kaip panaudoti stipriausias savo savybes ir paslėpti silpnybes?

Pagrindinės sunkumų ir išbandymų priežastys verslo pradžioje dažniausiai yra patirties stygius, seniai susiformavusio mąstymo ir veiksmų įpročiai, eksperimentų ir naujovių baimė, žaibiško rezultato tikėjimasis, netinkamos verslo srities pasirinkimas. „Tai ne mano, apie ką galvojau anksčiau, aš negaliu, man nepavyks…“ Skamba pažįstamai? Sveikiname, jūs susidūrėte su pirmaisiais išbandymais. Ar tai reiškia, kad atėjo laikas nuleisti rankas ir pasiduoti? Jokiu būdu! Pats laikas imtis veiksmų plano ir aplenkti tuos, kurie pasiduoda būtent šiame etape.

Kiekvieną kartą, kai susidursite su sunkumais:

Priminkite sau, kodėl nusprendėte žengti šiuo keliu, kokia buvo jūsų motyvacija, ir susitelkite į klausimą: ką naudingo ir vertingo iš susidariusių aplinkybių galiu išgauti? Norėkite išmokti mąstyti kitaip, plačiau ir inovatyviau. Išanalizuokite savo pasaulio matymą: galvokite adekvačiai, nustatykite pagrindinius demotyvuojančius veiksnius ir palaidokite juos.

Pažvelkite į susiklosčiusią situaciją „ne aš noriu, kad…“, o „aš planuoju tai ir tai, dabar esu tokiame etape, bet kai nuveiksiu dar daug suplanuotų darbų, rezultatą vertinsiu tokiais ir tokiais kriterijais“. Tik taip formuluodami norus nepasiklysite iliuzijų labirintuose ir turėsite galimybę suvokti, ar veiksmai pateisina lūkesčius, kaip greitai galite tikėtis galutinio rezultato, kur ir kaip gauti papildomų resursų, motyvacijos bei energijos. Nustokite būti romantikai ir tapkite realistais.

Nutraukite ryšius arba bent maksimaliai apribokite bendravimą su žmonėmis, kurie slopina jūsų entuziazmą ir verčia dvejoti, nustoti pasitikėti savo jėgomis. Suburkite bendraminčių ratą, kurie beatodairiškai palaikys net sunkiausią akimirką. Tuos, kurių prioritetai, tikslai ir priemonės artimos jūsų verslo modelio vizijai.

Aiškiai išskirkite sau tikslus, kurių siekiate, ir sudarykite veiksmų planą. Dar svarbiau: nubrėžkite sau laiko rėmus, iki kada turėtumėte įgyvendinti konkrečius planus ir užduotis. Visą planą suskirstykite į konkrečias kasdienes užduotis ir kiekvieną dieną įgyvendinkite bent vieną aspektą. Tai užtikrins nenutrūkstamą judėjimą pagrindinio tikslo link.

Pats tinkamiausias būdas analizuoti savo veiksmus yra pasitelkti į pagalbą vadinamąją nulinio mąstymo formulę: „Ar tikrai, jeigu pradėčiau viską nuo pradžių, žinodamas tai, ką žinau šiandien, daryčiau tą patį ir būtent taip, kaip darau dabar?“, „Kaip ištrūkti iš keblios susiklosčiusios situacijos ir kaip greitai galiu tai padaryti?“, „Ar yra kas nors, kam turėčiau skirti daugiau ar mažiau laiko, pradėti ar nustoti daryti?“

Ypatingą dėmesį skirkite disciplinai ir laiko valdymui. Ieškokite būdų, kaip palengvinti, padaryti greičiau ir lengviau tai, ką darote dabar. Nustokite eikvoti laiką tam, kas net per nago juodymą nepadeda priartėti prie tikslo.

Nenustokite ieškoti naujų galimybių ir idėjų. Pasitelkite tokius resursus kaip knygos, garso pamokos, treningai, seminarai ir stenkitės pasiekti naujaus profesionalumo aukštumas savo verslo srityje. Stiebkitės profesinės tobulybės link: bendraukite su geriausiais šios srities specialistais, analizuokite jų darbą.

Reguliariai analizuokite savo darbo rezultatus, pasiektus per tam tikrą laikotarpį: kas pasikeitė, ką pasiekėte, ir nepamirškite savęs pagirti. Tai puiki galimybė palaikyti savo įkvėpimą ir pastangas.

Nustokite bijoti, kad kas nors nepavyks ar nepavyksta. Turite susitaikyti su tuo, kad kartais darysite klaidų ir priimsite neteisingus sprendimus. Kiekvienoje patirtyje yra užšifruota neįkainojama ir pozityvi pamoka, tik reikia išmokti ją atpažinti. Jeigu skirsite pakankamai laiko ir dėmesio analizei kiekviename tolensiame verslo plėtojimo etape, jų pasitaikys vis mažiau, kol vieną dieną pasieksite tiek, o galbūt net daugiau, nei planavote.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.