...

Biuro erdvė 2024 – ką įvertinti siekiant efektyvumo?

Verslas

2023.12.06

Autorius: bzn start

Temos: , .

Biuro erdvė 2024 – ką įvertinti siekiant efektyvumo?

„Workland“ vadovė Lietuvoje Laura Panovienė // Įmonės archyvo nuotr.

Sudarant įmonės biudžetą kitiems metams neabejotinai paliečiame darbo erdvės klausimą. Dažna praktika metams baigiantis – įsivertinti biuro poreikius, kartais – pakeisti darbo erdvę į naują ar atnaujinti esamą. Kokius aspektus biuro patalpų nuomos ir įrengimo klausime reikėtų įvertinti siekiant ne tik optimizuoti kaštus, bet ir užtikrinti produktyvumą bei darbuotojų pasitenkinimą?

Ar mokame už erdvę, kurią naudojame?

 Kaip dažnai tenka naudotis posėdžių sale? Galbūt jų turite net ne vieną? O kiek žmonių nuolatos galima išvysti jūsų poilsio erdvėje? Ką gali papasakoti dirbantieji hibridiniu darbo modeliu – kiek darbo vietų didžiąją dalį metų stovi tuščios, kol darbuotojai dirba nuotoliu? Nors biuro nuomos poreikius įprasta vertinti pagal nominalų darbuotojų skaičių ir kvadratinius metrus, jau aišku, kad realybė gali būti smarkiai atitolusi nuo šių skaičių.

Biuras „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų centre Gedimino pr. 20, Vilnius

Peržiūrint savo biuro nuomos poreikius rekomenduojama įsigilinti į kasdienį komandos darbą, jo būdą, darbo erdvės užimtumą. Šiandien rinka siūlo įvairių biuro nuomos patalpų sprendimų – nuo standartinės nuomos pagal kvadratinius metrus, kuomet visu biuro įrengimu, papildomomis paslaugomis bei administravimu nuomininkas turi pasirūpinti pats, iki pilnai įrengtų, aptarnaujamų biurų sprendimų, kuriuose klientas įprastai be žymaus administracinės naštos ir su biuru susijusių rūpesčių sumažinimo gauna ir lanksčias nuomos termino sąlygas, leidžiančias lengvai prisitaikyti prie pokyčių.

Lankstūs biuro sprendimai – rizikos mažinimui ir efektyvumui

Šiandieniniai biurai maksimaliai sumažina įmonių administracinę naštą bei riziką, susijusią su biuro patalpų nuoma. Pilnai aptarnaujami biurai – tai pasirinkimas įmonėms, kurios, pirmiausia, nori darbo erdvę išnaudoti efektyviai: mokėti už tiek darbo vietų, kiek jų naudoja; lengvai koreguoti jų skaičių, renkantis net ir trumpiausią nuomos terminą – vos kelias dienas ar mėnesį; mokėti už tiek valandų posėdžių salėje, kiek jų realiai panaudoja, o ne laikyti erdvę dėl kelių susitikimų per savaitę.

Pilnai aptarnaujami biurai leidžia įmonėms optimizuoti savo biudžetus, tačiau kartu naudotis aukščiausio lygio modernia darbo erdve ir begale kitų patogumų. Už tokios nuomos paslaugą išrašoma tik viena sąskaita per mėnesį, apimanti tiek biuro nuomos paslaugos kainą, kuri nekinta dėl nestabilių komunalinių paslaugų mokesčių ar pan., tiek posėdžių salių nuomą, spausdinimą ir t.t. 

pastedGraphic.png

Pilnai aptarnaujamuose biuruose teikiamos administracinės paslaugos

 

Verslus atlaisvina rankas verslo plėtrai

„Svarbu įvertinti tai, jog į tokios paslaugos kainą įskaičiuoti visi komunaliniai mokesčiai, internetas, kasdienis patalpų valymas, apsauga, renginiai, taip pat ir biuro administratorės, kuri priima korespondenciją, pasitinka jūsų svečius, pagalba. Be to, gaunamas ne tik privatus biuras, bet ir daugybė kitų bendrųjų erdvių – lounge, pilnai įrengtos virtuvės, telefoninių pokalbių kabinos, galimybė nuomotis čia pat esančias posėdžių sales ir mokėti tik už tai, ką iš tiesų panaudojate,“ – teigia „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje Laura Panovienė.

Tokiomis biuro nuomos paslaugomis naudojasi tiek startuoliai, tiek puikiai žinomos organizacijos, stiprūs tarptautiniai prekių ženklai. Be biudžeto optimizavimo, rizikos ir rūpesčių nusimetimo nuo savo pečių Workland nariai, nuomininkai gauna ir išskirtinę galimybę megzti verslo ryšius, santykius, plėtoti partnerystes, bendrus projektus. Čia organizuojami  „networking‘o“, profesiniai, edukaciniai renginiai, stiprinantys ir kompetencijas, ir ryšius. 

Biuro patalpų nuoma miesto centre – ir mažesnėms įmonėms

Lokacija nekilnojamo turto pasirinkime – vienas svarbiausių veiksnių. Patogi vieta mieste – nauda ne tik darbuotojams, kurie gali lengviau planuotis savo laiką, galėdami po darbo greitai pasiekti sporto sales, restoranus, parduotuves ar gauti kitas paslaugas. Reprezentatyvi lokacija ne mažiau svarbi ir įmonės įvaizdžiui, patikimumui.

„Workland“ vadovės Lietuvoje Lauros Panovienės teigimu, viena iš problemų, susijusių su biuro nuoma, kurią sprendžia mažesnės įmonės – tai galimybė išsinuomoti biuro patalpas miesto centre, moderniame, funkcionaliame pastate.

„Mažesnio ploto biurų, kurie būtų modernūs, naujuose pastatuose, pasiūla yra ribota. Išeitis yra, nes pilnai aptarnaujamų biurų dydis prasideda nuo vienos darbo vietos – tai reiškia, kad jūs ar jūsų darbuotojas gali dirbti privačioje erdvėje, reprezentatyviame verslo centre, naudotis dar daugiau stilingų, modernių erdvių. Taip pat – didelis pasirinkimas privačių biurų ir 4, 6, 8 ar 10 – 20 žmonių komandoms. Be to, lengva planuotis finansus, nes kaina – fiksuota,“ – sako L. Panovienė.

Nauda ir įmonei, ir darbuotojams

Dar vienas svarbus pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių aspektas – ta nauda kiekvienam čia dirbančiam. Visų pirma tai – stilingas, įkvepiantis interjeras. Darbo erdvių įvairovė – nuo privataus biuro iki bendradarbystės erdvės, poilsio zonos ar telefoninių pokalbių kabinų – leidžia kiekvienam individui dirbti taip ir ten, kur jis jaučiasi produktyviausiai. 

pastedGraphic_1.png

Bendruomenės ir verslo renginiai „Workland“ centruose

 

Bendruomenės ir verslo renginiai „Workland“ centruose

„Workland“ kas mėnesį organizuojamų renginių metu tvirtėja tiek kolegų ryšiai; kartu mezgasi ir naujos pažintys, gimsta nauji projektai. Taip patenkinamas tiesiog žmogiškas bendravimo poreikis, o tai leidžia darbuotojams geriau jaustis, išlaikyti motyvaciją, norą eiti į darbą, netgi skatina kūrybiškumą.

„Biurai jau seniai nebėra tik apie baldus ir įrangą ar nemokamą kavą. Tai vieta, turinti skatinti produktyvumą, kūrybiškumą. Šiais laikais malonus, patrauklus biuras – vienas įrankių į komandą pritraukti talentus, išlaikyti darbuotojus ir komandinę dvasią,“ – dalijasi L. Panovienė. 

„Workland“ – didžiausias Baltijos šalyse tarptautinis pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių tinklas, jungiantis 16 verslo centrų Vilniuje, Kaune, Rygoje, Taline ir Helsinkyje. „Workland“ teikia lanksčius privačių biurų, bendradarbystės erdvių, posėdžių salių, virtualaus biuro sprendimus: https://wrkland.com/lt 

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.