Aplink pasaulį – per 30 dienų. Sveikus įpročius kurianti Workland bendruomenė įveikė iššūkį
2022.09.26
Temos: Darbuotojai, Startuolis.
Sveiko gyvenimo būdo svarbą supranta kiekvienas, o apie tokios gyvensenos įtaką ilgaamžiškumui patvirtina ir moksliniai tyrimai. Visgi dažnai motyvacijos maitintis sveikiau ar daugiau judėti ir užsiimti fizine veikla pritrūksta. Mokslininkai tvirtina: net 20 minučių mankšta kasdien stimuliuoja smegenų veiklą, gerina atmintį bei dėmesio koncentraciją. Ne veltui vis labiau rūpinamasi ir darbuotojų sveikata: sveikas gyvenimo būdas, judėjimas daro didelę įtaką ir mūsų produktyvumui. Vienas iš būdų įkvėpti darbuotojus būti aktyvesniais – tai įvairūs iššūkiai, kartu ir vienijantys bendruomenę, sako Laura Panovienė, „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje.
„Atėjus naujajam mokslo ir darbo sezonui, mūsų Baltijos šalių „Workland“ bendruomenės narius pakvietėme priimti žingsnių iššūkį ir kartu nueiti 50 000 000 žingsnių – atstumą, juosiantį Žemę. Tai – ne pirmas mūsų inicijuojamas žingsnių iššūkis – kaip biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius stengiamės suteikti kuo palankesnę darbo aplinką, kartu kuriant ir palaikančią bei motyvuojančią verslo bendruomenę. O sveika gyvensena – neatsiejamas laimingo, motyvuoto ir efektyvaus žmogaus gyvenimo atributas.“ – teigia L. Panovienė.
Per 30 dienų – pėsčiomis aplink pasaulį
Iššūkio dalyviai naudojasi programėle, kurioje skaičiuojami jų nueiti žingsniai, motyvuoja tokios iniciatyvos kaip virtualių medžių sodinimas (taip pat ir realių išgelbėjimas – kiek medžių išsaugoma vietoje taršaus automobilio renkantis kelią pėsčiomis!), žingsnių „piniginė“, teikianti partnerių nuolaidas bei įdomių, neatrastų maršrutų pasiūlymai.
Tarptautinio startuolio „Walk15“ – programėlės, skatinančios ėjimą – įkūrėja, atletė Vlada Musvydaitė – Vilčiauskė tvirtina, kad vien 30 minučių nepertraukiamas pasivaikščiojimas turi daugybę naudų mūsų kūnui ir mintims: pagerėja nuotaika, kūrybiškas mąstymas, padaugėja energijos ir, žinoma, tampa lengviau palaikyti norimas kūno formas bei fizinę būklę.
„Nors toks tikslas – iššūkis – nueiti 50 000 000 žingsnių atrodo neįmanomas, taip tikrai nėra ir „Workland“ nariai tai įrodė netgi viršydami išsikeltą tikslą. Žingsnius „surinkti“, o taip pat ir daug geriau jaustis padės net ir 5 minučių trumpi pasivaikščiojimai tarkime, pietų metu, išlipimas stotele anksčiau, trumpų atstumų įveikimas pėsčiomis vietoje važiavimo automobiliu, vaikščiojimas dalyvaujant nuotoliniuose susitikimuose.“ – patarimais dalijasi V. Musvydaitė – Vilčiauskė.
Vlada Musvydaitė – Vilčiauskė
„Visi norime sveikiau gyventi, daugiau judėti, tačiau dažnai pritrūksta ir laiko, ir motyvacijos. Todėl nusprendėme prasmingų tikslų siekti kartu su bendruomene. Kai esi ne vienas – daug smagiau, aplinka motyvuoja, o varžymosi azartas taip pat įtraukia. Net ir nesivaržant dėl pirmųjų pozicijų, iššūkis kiekvienam mūsų davė naudos įvertinant savo įpročius, dalį jų keičiant sveikesniais. Mūsų nariai dalinosi patarimais, kaip pavyko surinkti daugiau žingsnių: vieni prailgino pasivaikščiojimus su šunimi, kiti rinkosi eiti į darbą pėsčiomis, treti pradėjo bėgioti, idėjų kur kas daugiau.,“ – pasakoja L. Panovienė.
Geriausia motyvacija – palaikanti bendruomenė ir komandinė dvasia
Rugsėjis dažnai tampa ne tik nauju darbų sezonu – po vasaros atostogų žmonės imasi įgyvendinti nuo naujųjų atidėtus tikslus, kurie dažnai susiję ir su sportu bei sveika gyvensena. „Impuls“ ir „LemonGym“ verslo klientų vadybininko Nikodemo Kairio teigimu, šiuo metu sporto klubuose srautas išaugęs 23%, lyginant su vasaros mėnesiais. Tendencija, kuomet įmonės pačios rūpinasi darbuotojų fiziniu aktyvumu tikrai populiarėja. Tai daroma pačiais įvairiausiais būdais: kalėdinių dovanų kuponais, priedu prie fiksuoto atlygio ar net organizuojamų paskaitų biuruose bei ofisuose metu. Tai ir investicija į darbuotojo sveikatą, ir komandinės dvasios stiprinimas – dažnai kolegos nusprendžia sportuoti kartu, o tai stiprina ryšį ir padeda išlaikyti motyvaciją, teigia N. Kairys.
„Viskas susiję su laiku, visi jo turime mažai, bet tuo pačiu visi turime lygiai tiek pat – 24 valandas per parą. Pastebiu, kad pilnai aptarnaujamų biurų konceptas tampa vis aktualesnis ne tik dėl kaštų taupymo, bendruomenės teikiamų privalumų – bendrystės, bet tai padeda sutaupyti ir laiko. „Workland“ centrai yra įkurti ypač patogiose vietose – aplink visos reikiamos paslaugos, taip pat sporto klubai, puikus susisiekimas. Lengva dar tiksliau suplanuoti dieną ir neišvaistyti laiko. Lieka laiko sportui, o šalia atsiranda bendruomenės narių, kurie palaiko sveikos gyvensenos idėją, motyvuoja vieni kitus. Kartu smagiau, tačiau bendrystė ir disciplinuoja, norisi nepasiduoti, judėti vienu ritmu. Tą pastebime ne tik mes, bet ir įmonės, kurios kartu su savo kolektyvu įsikuria „Workland“. Bendruomenė, palaikymas, motyvacija, rūpinimasis mus pasirinkusių verslų darbuotojų gerove – vienas mūsų uždavinių, kuriam skiriame didelį dėmesį,“ – dalinasi ir L. Panovienė, „Workland“ vadovė.
Ekspertai
Laura Panovienė
Workland valdomų centrų Lietuvoje vadovė / Workland Lietuva
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.