Lietuvių startuolis įkūrė pirmąją nemokamą emocinio raštingumo mokyklą
2022.01.18
Temos: Startuolis, Verslo pradžia.
Virtualias psichologų konsultacijas klientams siūlantis startuolis „Pasikalbėk“ emocinio raštingumo mokys nuotoliniu būdu ir nemokamai. Jo sukurtoje mokymų platformoje „Pasiklausyk“ bus skelbiami edukaciniai vaizdo įrašai skirtingomis psichikos sveikatos temomis bei specialistų parengtos užduotys. Tai pirmoji Lietuvoje nemokama emocinio raštingumo ugdymo platforma.
„Pasiklausyk“ virtualioje mokykloje kas mėnesį bus skelbiamas naujas trumpų paskaitų ciklas. Pirmasis jų, šiuo metu jau pasiekiamas užsiregistravus startuolio interneto svetainėje, skirtas padėti žmonėms ugdyti emocinį atsparumą, pažinti savo emocijas, išmokti jas atpažinti, įvardinti ir valdyti. Būsimi paskaitų ciklai taip pat apims temas apie bendravimą, nerimą, net depresiją ir kitus psichinės sveikatos sutrikimus. Norintiesiems dar labiau pagilinti žinias startuolis siūlo ir mokomosios medžiagos: papildomų skaitinių bei užduočių.
Sprendžia psichologinės pagalbos prieinamumo problemą
„Poreikį pastebėjome savo aplinkoje – draugai ir artimieji susidūrė su iššūkiu: ieškojo pagalbos, tačiau buvo itin sunku rasti specialistą, teko kelis mėnesius, kartais net 3–4, laukti eilėse. Karantino metu psichologinės pagalbos poreikis tapo itin aktualus, o eilės tik ilgėjo. Nusprendėme, kad galime pasiūlyti produktą, kuris padėtų spręsti šią problemą. Mūsų projekto tikslas – didinti psichologinės pagalbos prieinamumą. Galvodami apie projektą, pastebėjome, kad šis sprendimas gali būti aktualus ir specialistams. Psichologai ar psichoterapeutai nėra linkę užsiimti asmenine rinkodara. „Pasikalbėk“ tai padaro už juos. Įvertinę visas aplinkybes, nusprendėme, kad šis sprendimas padės tiek specialistams rasti klientų ir efektyviau dirbti savo darbą, tiek klientams greičiau sulaukti reikiamos pagalbos“, – pasakoja Vaida Stankutė.
Įmonės „Pasikalbėk“ vienos iš steigėjų, klinikinės psichologės ir psichodinaminės psichoterapijos kandidatės Vaidos teigimu, šiuo projektu siekiama atliepti ir skatinti vieną labiausiai ignoruojamų psichikos sveikatos sistemos grandžių – prevenciją. Pasak jos, geresnė visuomenės edukacija padėtų ne tik užbėgti už akių rimtiems psichologiniams sutrikimams, bet ir pagerinti gąsdinančią savižudybių statistiką.
„Lūžus rankai mes iš karto suprantame, kad turime kreiptis į medikus, tačiau kai susiduriame su psichologiniais sunkumais – nebežinome, kaip elgtis. Tiek konsultacijų platformą, tiek emocinio raštingumo mokyklą įkūrėme tam, kad padėtume žmonėms geriau suprasti savo mintis ir emocijas, sustiprėti psichologiškai, išmokti ir kalbėtis, ir klausytis“, – sako V. Stankutė. Emocinio raštingumo pamokos, jos manymu, ilgainiui turėtų būti integruotos ir į šalies švietimo sistemą.
Ieško pusiausvyros tarp specialistų ir klientų skaičiaus
Specialistė pasakoja, kad visa platformos sklaida buvo sustrateguota ir suplanuota. „Maždaug 2020 m. gruodį pradėjome programavimo ir dizaino darbus platformai sukurti. Numatėme, kad per tris mėnesius pasiūlysime kokybišką produktą, kuriuo jau galės naudotis ir klientai, ir specialistai. Visą tą laiką auginome savo auditoriją: „Instagram“ sukūrėme „Pasikalbėk“ paskyrą, kurioje skleidėme aktualų ir su psichikos sveikata susijusį turinį, be to, kūrėme skaitmeninės rinkodaros kampanijas. Kai produktas buvo paruoštas, pasidalinome tuo socialinėse medijose. Sulaukėme didelio palaikymo. Prasidėjo skaitmeninės rinkodaros kampanijos. Taip per kelias savaites suregistravome pirmųjų „Pasikalbėk“ specialistų konsultacijų tvarkaraščius. Svarbu kurti tai, ko reikia žmonėms, tada sklaida yra organiška. Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduriame, – kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp specialistų užimtumo, jų skaičiaus platformoje ir klientų skaičiaus. Platformoje šiuo metu jų dirba per 50 specialistų, visi turi magistro arba daktaro laipsnius, per mėnesį įvyksta vidutiniškai 1 000 konsultacijų. Šią problemą nuolat sprendžiame dviem būdais: optimizuodami platformą ir stabdydami ar aktyvindami viešinimo kampanijas“, – apie kylančius sunkumus ir jų sprendimus pasakoja idėjos autorė.
Moteris atskleidžia, kad išorinių investicijų neprireikė – kaip projekto kūrėjai, turėjo visus įgūdžius, reikalingus projektui sukurti, viešinti ir auginti. Tai darė savo darbu: „Jeigu skaičiuosime tik išlaidas, reikalingas projektui palaikyti, nuo pat pirmos dienos dirbame į pliusą. Šį sprendimą priėmėme sąmoningai. Norėjome įsitikinti, kad mūsų idėja veikia. Dabar, kai projektas yra sėkmingas ir plečiamės į kitas šalis, išorinės investicijos tampa itin aktualios. Turime daugybę idėjų, susijusių su produkto gerinimu, gilinimu ir augimu. Randasi vis didesnis poreikis burti didesnę komandą. Psichikos sveikatos specialistų jau turime daugiau nei 50. Džiaugiamės nuolat augančia komanda. Šis augimas buvo labai natūralus ir laipsniškas. Šiuo metu turime registracijos formą specialistams, kurie norėtų prisijungti ir vykdyti savo praktiką platformoje.“
Plėtra į užsienio rinkas
Vaida pasakoja, kad kol kas aktyviai testavo vieną užsienio rinką – Kanadą. Ten subūrė apie 20 specialistų komandą, kurių užimtumą palaipsniui didina. Plėtra vyksta keliais etapais. Pirmiausia reikia rasti tinkamą žmogų specialistų atrankai ir priežiūrai. Tuomet rengiamos vietinės viešinimo kampanijos, pritaikomas puslapis bei platforma. Kai šie darbai atlikti, lieka sistemos priežiūros ir duomenų analizės darbai, viešinimo kampanijų pakeitimai. Pašnekovė sako, kad produkto aspektu nori ištobulinti algoritmą, kuris padeda sujungti klientą su specialistu, ir išplėsti specialistų įrankių arsenalą. Verslo požiūriu nori išsiplėsti bent į aštuonias Europos Sąjungos šalis ir per 2022 m. priregistruoti 100 tūkst. klientų.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.