...

Seną svajonę įgyvendino grįžęs į Lietuvą

Verslas

2015.11.23

Autorius: Aistė Noreikaitė

Temos: , .

Seną svajonę įgyvendino grįžęs į Lietuvą

„DreamerLink“ įkūrėjai - Nerijus Tenys ir Marijus Jarockis. BFL/Andriaus Ufarto nuotr.

Nerijus Tenys (35), sukūręs specializuotą socialinį tinklą „DreamerLink“, teigia, kad verslo poreikis atsirado iš asmeninių patirčių. Iki šiol kompiuterinių žaidimų mėgėjai neturėjo bendros socialinės erdvės, todėl dalijimasis informacija tapdavo iššūkiu. Tačiau nauja žaidėjų platforma „DreamerLink“ suteiks daugiau galimybių vartotojams visame pasaulyje.

Erdvė, atvira bendravimui

Socialinio tinklo, skirto kompiuterinių žaidimų entuziastams, įkūrėjas N. Tenys pasakoja, kad žaidimais domėjosi ir juos žaisdavo jau seniai, tačiau visuomet matė galimybių laisviau bendrauti su kitais žaidėjais trūkumą. „Dažnai būdavo, kad žmonės, kuriuos pažinojau internetu bent kelerius metus, mesdavo žaidimą ir dingdavo nepalikę jokio kontakto. Su dauguma jų ir dabar norėčiau pabendrauti, susitikti. Dėl to ir kilo idėja sukurti internetinį puslapį, kuris jungtų žaidėjus iš skirtingų erdvių ir leistų jiems lengvai bendrauti, nesvarbu kokius žaidimus jie žaistų ar kitus laisvalaikio hobius turėtų“, – pasakoja Nerijus.

„Baigęs beveik metus dirbau mobiliųjų žaidimų kūrimo bendrovėje Fukuokoje. Tačiau Japonijos darbo kultūra man neįtiko, todėl nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir pradėti savo verslą – projektą, kuris jau kurį laiką buvo mano hobis“

N. Tenys

DreamerLink“ susieja vartotojus per unikalią avatarų sistemą. Jų sukūrimas skirtas informacijai filtruoti, nes pagal sukurtus personažus vartotojas gali rasti jam artimų interesų turinčių narių. Avatarai leidžia pasirinkti bendravimą su sau artimais personažais, kad ir kokiame žaidime jie realiai egzistuotų, nes „DreamerLink“ suteikia galimybę juos visus rasti vienoje platformoje.

„Taip pat mūsų puslapyje bus galima susikurti anoniminį avatarą, kuris galės laisvai bendrauti su kitais, neslėpdamas savo pomėgių ar bijodamas išankstinių nuostatų, nes niekas nežinos jo tikros asmenybės. Norint tą patį padaryti, pavyzdžiui, socialiniame tinkle „Facebook“, reikėtų arba susikurti naują paskyrą, arba bendrauti rizikuojant, kad privačią informaciją matys nepageidaujami žmonės“, – socialinio tinklo pranašumus vardija pašnekovas.

„DreamerLink“ yra unikalus projektas. Idėjos autorius teigia, kad konkurentų Lietuvoje jis neturi, o ir pasaulyje taip pat nerastume identiškos socialinės platformos.

Svajonės pildosi

N. Tenys, baigęs mokyklą Šiauliuose, studijavo Kaune, tačiau mokslų baigti išvyko į JAV, o magistro studijoms vaikinas pasirinko universitetą Japonijoje, Kioto mieste. „Baigęs beveik metus dirbau mobiliųjų žaidimų kūrimo bendrovėje Fukuokoje. Tačiau Japonijos darbo kultūra man neįtiko, todėl nusprendžiau grįžti į Lietuvą ir pradėti savo verslą – projektą, kuris jau kurį laiką buvo mano hobis“, – prisimena pašnekovas.

DreamerLink“ idėjos autorius Nerijus tokios socialinės erdvės visada norėjo, todėl įkurtam verslui pavadinimą parinko neatsitiktinai. „Žodis „dreamer“ reiškia „svajotojas“. Taip dažniausiai apibūdinami žmonės, turintys pomėgių ar svajonių, kurios ne visada glaustai susijusios su realiu gyvenimu. Dažnai apie šias svajones, pomėgius ar hobius vengiama skelbti viešai, todėl sunku rasti bendraminčių ir žmonių, su kuriais būtų galima jais pasidalyti. Žodis „link“ reiškia „jungtis“. Tai ir yra šio puslapio tikslas – susieti žmones, kurie nori dalytis savo svajonėmis“, – teigia pašnekovas.

Unikali idėja sudomino dabartinį bendraautorį Marijų Jarockį (35), su kuriuo N. Tenys buvo pažįstami nuo vaikystės. Vaikinas tapo idėjos finansuotoju ir teisininku bei drauge su Nerijumi įkūrė įmonę. Šiuo metu kūrėjai yra įdarbinę ir dar du žmones.

Kad būtų įgyvendinta pradinė idėja, investuota 15 tūkst. eurų. Kadangi įmonė įkurta tik šių metų birželį, nieko keista, kad apie greitą investicijų atsipirkimą kūrėjai dar negalvoja. „Tokio pobūdžio projektams reikia laiko. Dabar svarbesnis produkto populiarumas, o ne jo pelningumas. Daugiausia taikome į JAV, Europos rinką. Ateityje planuojame plėstis ir į Azijos šalis – Japoniją, Pietų Korėją, Kiniją. Čia yra didžiulės žaidimų rinkos ir jaučiamas panašių projektų pomėgis. Jau turime 350 vartotojų. Šiuo metu daugiausia jų yra iš JAV, Lietuvos ir Japonijos, nors Japonijoje apie šį puslapį visiškai neskelbėme“, – sėkme džiaugiasi N. Tenys.

Linkėjimai startuoliams

N. Tenys pradedantiesiems linki atkaklumo, nebijoti klysti ir suprasti, kad didžiausia klaida yra nieko nedaryti. „Reikia imtis to, kas pačiam įdomu. Geriausiai darbas sekasi, kai jis sutampa su pomėgiu. Vaikantis vėliausių mados tendencijų, galima pataikyti ir džiaugtis sėkme, bet tai labiau primena loteriją. Sėkmingiausi projektai yra tie, kuriais įkūrėjai tikrai tiki. Kiekvienas verslas turi sunkumų. O labiausiai sėkmės lydimi yra ne tie, kuriems jų mažiausiai pasitaiko, bet tie, kurie pasiryžę juos įveikti“, – pasakoja „DreamerLink“ įkūrėjas N. Tenys.

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.