Užkandžių ir gėrimų automatų verslas

Žinių bazė

2022.01.19

Sveiki, norėčiau pradėti užkandžių automatų verslą. Turiu idėją, bet trūksta informacijos. Noriu įsteigti mažąją bendriją, nuomotis iš įmonių užkandžių automatus, bet vietoj užkandžių pardavinėti elektronines cigaretes, taip vadinamus „whoop“. Koks leidimas būtų reikalingas?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2022-02-17 11:14

Lietuvos Respublikoje draudžiama prekiauti tabako gaminiais (pvz., tabaku, cigaretėmis, cigarais ir kt.) naudojant prekybos automatus. Atkreiptinas dėmesys, kad šis draudimas...

Publikavimo data: 2022-02-17 11:14

Lietuvos Respublikoje draudžiama prekiauti tabako gaminiais (pvz., tabaku, cigaretėmis, cigarais ir kt.) naudojant prekybos automatus. Atkreiptinas dėmesys, kad šis draudimas netaikomas su tabako gaminiais susijusiems gaminiams, t. y. elektroninėms cigaretėms, jų pildyklėms ir rūkomiesiems žoliniams gaminiams. 2021 m. balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė priėmė 2012 m. gruodžio 5 d. nutarimo Nr. 1450 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 261 (https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.438971/ZlINUkgQdc?jfwid=-wyyvjpk86). Ūkio subjektai gali pateikti paraiškas ar pranešimus gauti licencijas: norintys gauti licencijas verstis didmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais paraiškas dėl licencijos gavimo turi pateikti Departamentui. Šios licencijos bus išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams; norintys gauti licencijas verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, pranešimus dėl licencijos gavimo, turi pateikti savivaldybėms. Šios licencijos bus išduodamos Lietuvos Respublikoje įsteigtiems juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams, kitose Europos ekonominės erdvės susitarimo dalyvėse įsteigtiems juridiniams asmenims ar kitoms organizacijoms ir jų filialams; Atkreiptinas dėmesys, jog fiziniams asmenims licencijos neišduodamos.

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Publikavimo data: 2022-02-17 11:21

Patikslinimas: Draudimas parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, įpareigoja pardavėją reikalauti iš minėtus gaminius perkančio...

Publikavimo data: 2022-02-17 11:21

Patikslinimas: Draudimas parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles asmenims, jaunesniems kaip 18 metų, įpareigoja pardavėją reikalauti iš minėtus gaminius perkančio asmens pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą, kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų. Jeigu asmuo nepateikia amžių liudijančio dokumento, pardavėjai privalo atsisakyti parduoti su tabako gaminiais susijusius gaminius. Parduodant elektronines cigaretes ar jų pildykles iš prekybos automatų, kurie skenuoja asmens tapatybės korteles arba pasus, nėra galimybės įsitikinti tapatybės dokumento nuotraukoje fiksuoto asmens ir tapatybės dokumentą pateikusio asmens tapatumu, todėl toks prekybos būdas galimai pažeistų Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo 161 str. 1 d., kuria draudžiama elektroninių cigarečių pildykles parduoti asmenims, jaunesniems kaip 18 metų. Visgi, Departamentas pažymi, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigaliojo nauji Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių įstatymo pakeitimai, kuriais vadovaujantis, prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, t. y. elektroninėmis cigaretėmis, elektroninių cigarečių pildyklėmis ir rūkomaisiais žoliniais gaminiais, naudojant prekybos automatus draudžiama (Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 15 str. 1 d. 1 p.). 2021 m. gegužės 1 d. naujos redakcijos Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymu galite susipažinti paspaudę šią nuorodą: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.24500/ssgOXcGJjA.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Verslo planavimo, finansinio verslo planavimo konsultantė, mentorė / MB "Pradėk verslą paprastai"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.