...

Sveiki, noriu pradėti bandelių prekybą/išvežiojimą įmonių darbuotojams į jų darbo vietas. Kokios tokio tipo prekybai taikomos taisyklės?

Žinių bazė

2014.03.31

Idėja tokia, kad pirkėjas pasiimdamas bandelę pats įdeda nustatytą pinigų sumą į pinigų surinkimo dėžutę. Arba neįdeda. Dienos pabaigoje nesuvalgytos/nenupirktos bandelės išvežamos, pinigu dežutė ištuštinama ir kitos dienos rytą vel garuoja šviezios bandeles. Klausimai būtų tokie:
1. Kadangi prekybos vieta būtų įmonių biurai, ar reikalingi papildomi leidimai/sutikimai tokiai veiklai vykdyti įmonių patalpose?
2. Kokie higienos reikalavimai tokio pobūdžio prekybai?
3. Kokie reikalavimai bandelių transportavimui iš kepyklos į prekybos vietas?
4. Ar tokio pobūdžio prekybą galima vykdyti tiesiog turint individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Publikavimo data: 2014-03-31 14:15

1) Atsižvelgiant į tai, kad užsakovas yra pati įmonė, papildomi leidimai ar sutikimai neturėtų būti reikalingi, išskyrus atvejus, jei įmonė...

Publikavimo data: 2014-03-31 14:15

1) Atsižvelgiant į tai, kad užsakovas yra pati įmonė, papildomi leidimai ar sutikimai neturėtų būti reikalingi, išskyrus atvejus, jei įmonė patalpas nuomojasi ir kokie nors apribojimai numatyti patalpų nuomos sutartyje.

2)-3) Maistas visuose jo ruošimo ir teikimo vartotojams etapuose („nuo lauko iki stalo“) turi būti tvarkomas laikantis atitinkamų reikalavimų. Transporto priemonės, kuriomis gabenamas maistas, turi būti įrengtos, švarios, suremontuotos, geros būklės, būtina turėti maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą (išduoda teritorinė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba), darbuotojai, tvarkantys maistą, turi būti pasitikrinę sveikatą (prieš pradėdami teikti tokias paslaugas ir vėliau periodiškai) bei turėti galiojantį privalomą higienos žinių pažymėjimą. Gabenami maisto produktai turi turėti kokybę ir atsekamumą užtikrinančius dokumentus (sąskaitas-faktūras, krovinio važtaraštį ar kt.).

4) Atsižvelgiant į tai, kad Jūsų veikla (kepinių išvežiojimas) nenumatyta Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąraše, tokią veiklą galima vykdyti tik turint individualios veiklos pažymą.

Ekspertai

Jurgita Bliznikienė

Jurgita Bliznikienė

Teisininkė / „Deloitte“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.