...

Kaip pradėti vesti seminarus?

Žinių bazė

2014.07.03

Noriu vesti seminarus, mokymus tam tikromis temomis. Surinkti žmonių grupes ir pateikti informaciją. Nuo ko reikėtų pradėti, kokius mokesčius mokėti ir kaip užregistruoti šią veiklą?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-07-03 21:47

Norint užsiimti tam tikra veikla savarankiškai, kaip fiziniam asmeniui, reikia pasirinkti veiklos vykdymo teisinę formą ir veiklą įteisinti. Skaitytojo atveju,...

Publikavimo data: 2014-07-03 21:47

Norint užsiimti tam tikra veikla savarankiškai, kaip fiziniam asmeniui, reikia pasirinkti veiklos vykdymo teisinę formą ir veiklą įteisinti. Skaitytojo atveju, galimos dvi veiklos įteisinimo formos: individuali veikla pagal pažymą arba veikla, turint verslo liudijimą. Jei veiklą asmuo vykdys vienas bei paslaugų gavėjai dažniausiai bus fiziniai, o ne juridiniai asmenys, rekomenduotina įsigyti verslo liudijimą, tačiau būtina įsitikinti, kad ši veikla numatyta veiklų, kuriomis galima verstis turint verslo liudijimą, sąraše, kuris skelbiamas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) puslapyje. Individuali veikla pagal pažymą taip pat tinkama alternatyva, tačiau renkantis tarp šių dviejų formų svarbu įvertinti mokestinę naštą pagal planuojamas veiklos pajamas kiekvienu atveju.

Lietuvos statistikos departamentas skelbia ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių (EVRK), kuriuo vadovaujantis galima sužinoti seminarų, mokymų vedimo veiklos kodą (EVRK rasite čia: http://osp.stat.gov.lt/static/evrk2.htm). Seminarų, mokymų veikla atitinka 85.52 ar 85.59 veiklos kodus, o šių kategorijų veiklos šiuo metu gali būti vykdomos turint verslo liudijimą.

Verslo liudijimo kaina priklauso nuo veiklos vykdymo vietos (teritorijos) bei trukmės. Vidutiniškai verslo liudijimo kaina siekia apie 1800 Lt per metus, tačiau ši suma dalinama iš darbo dienų skaičiaus ir taip nustatomas mėnesinis mokestis. Konkrečiais atvejais, gali būti taikomos lengvatos, pavyzdžiui, asmuo augina tris nepilnamečius vaikus, mokosi ar yra pensinio amžiaus ir pan. Verslo liudijimai išduodami tiesiogiai VMI ar juos užsisakant elektroniniu būdu per 4 darbo dienas.

Įsigijus verslo liudijimą, nereikėtų pamiršti pasirūpinti Privalomojo socialinio draudimo (PSD) įmokomis. Tikslias įmokas konkrečiu atveju galima sužinoti kreipiantis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą (SODRA).

Jei veiklą planuojama plėsti ir aptarnauti daugiausia juridinius asmenis, žinotina, kad pagal verslo liudijimą iš juridinių asmenų gautos pajamos negali viršyti 15 500 Lt (4489,11 eurų) per kalendorinius metus, taip pat – prekės ar paslaugos negali būti teikiamos kitiems tokia pačia veikla užsiimantiems juridiniams asmenims, tokių apribojimų nėra veiklą vykdant pagal individualią veiklą.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.