Ko reikia norit pradėti kosmetikos prekybą Lietuvoje?

Žinių bazė

2020.03.20

Ko tiksliai reikia, norit pradėti kosmetikos prekybą Lietuvos fizinėse parduotuvėse bei SPA centruose? Kosmetika importuota iš Šveicarijos. Ar užtenka turėti tik CPNP numerį?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Diana Grapskytė

Regionų koordinatorė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-05-06 11:52

Norint užsiimti kosmetikos produktų prekyba, reikėtų pranešti (notifikuoti) apie tokį ketinimą per Europos Sąjungos centrinę kosmetikos gaminių notifikavimo sistemą. Daugiau...

Publikavimo data: 2020-05-06 11:52

Norint užsiimti kosmetikos produktų prekyba, reikėtų pranešti (notifikuoti) apie tokį ketinimą per Europos Sąjungos centrinę kosmetikos gaminių notifikavimo sistemą. Daugiau informacijos apie patį notifikavimą galite rasti Nacionalinio visuomenės centro prie SM portale. Parduodant kosmetikos priemones, būtina tinkamai jas ženklinti. Ženklinimo rekvizitai turi būti gerai matomi, patikimai pritvirtinti, neištrinami ir aiškūs, kad neklaidintų vartotojo. Rekvizitų matmenys turi būti pakankamo dydžio, kad būtų galima lengvai perskaityti ir suprasti informaciją. Lietuvoje parduodami produktai turi būti ženklinami lietuvių kalba. Ženklinant produktus būtina nurodyti šią informaciją: prekių pavadinimas; gamintojo pavadinimas ar prekės ženklas; kilmės šalis; prekių paskirtis; naudojimo (laikymo) ypatumai; naudojimo taisyklės (tam tikrais atvejais); tekstiniai įspėjimai dėl su preke susijusios rizikos ir atsargumo priemonių jas naudojant (laikant); tinkamumo naudoti terminas; kiti ženklinimo rekvizitai, nustatyti gamintojo deklaruojamame norminiame dokumente. Ženklinant prekes pateikiamos kiekvienos prekės pardavimo ir standartinio vieneto kainos. Taip pat, norint prekiauti bet kokia produkcija, jums reikėtų turėti registruotą įmonę arba individualią veiklą. Daugiau informacijos apie verslo registraciją rasite „Versli Lietuva“ internetinėje svetainėje: https://www.verslilietuva.lt/verslauk/verslo-formos-ir-mokesciai/.

Ekspertai

Diana Grapskytė

Diana Grapskytė

Regionų koordinatorė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.