...

Ko reikėtų, siekiant įteisinti su vaistažolėmis susijusią veiklą?

Žinių bazė

2020.07.21

Laba diena, norėjau pasiteirauti. Ko reikėtų, norint atidaryti vaistažolių krautuvėlę.

Vaistažolės būtų auginamos ir ruošiamos (džiovinamos, pakuojamos) savame ūkyje. Kokių leidimų ar licenzijų reikėtų Lietuvos ūkyje augintoms vaistažolėms? Tai būtų vienas pagrindinių šaltinių. Kokių dokumentų ar leidimų reikėtų siekiant užsiimti ūkyje auginamomis vaistažolėmis?

Ir kitas klausimas, kokių dokumentų ar leidimų reikėtų norint atvežti vaistažoles iš kitų kraštų, Kipro, Sibiro (Rusija) ir t. t. Ypač rūpėtų klausimas, kaip legalizuoti vaistažoles ir jų atvežimą ir pardavimą čia Lietuvoje, jeigu tas vaistažoles kituose kraštuose atveži ne tik iš vietinių gamintojų (su reikiamais leidimais) bet surenki pats ar vietoje samdyti asmenys. Nes yra žinomos augimvietės, dažniausiai laukinėje gamtoje, tai yra ne specifinis ūkis, o augalai, renkami rankiniu būdu arba aukštai kalnuose arba specifiniame klimate (pvz. didelis karštis) augantys augalai kaip Kipre, Jeruzalėje, Bulgarijoje. Ar visgi geriau užsakinėti jau paruoštas vaistažoles pas tiekėjus?

Kaip būtų galima legalizuoti tokio pobūdžio veiklą (vaistažolių parduotuvėlė su natūraliais augalais (vaistažolėmis) tiek iš Lietuvos tiek iš užsienio), kad ji taptų teisėta? Veikla nedidelės apimties, daugiau orientacija į kokybę ir eksliuzyvinius, rankomis surinktomis, rinkinius. Nuo ko pradėti? Ar būtų specialūs reikalavimai patalpoms? Vaistažolės kaip arbatos, ar prieskoniai skirti sveikatai palaikyti, gali būti ir kaip natūralūs papildai prie maisto.

Dėkoju už atsakymą.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2020-11-13 11:36

Surenkamai arbatai yra taikomi specialūs higienos reikalavimai. 2008 m. rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius...

Publikavimo data: 2020-11-13 11:36

Surenkamai arbatai yra taikomi specialūs higienos reikalavimai. 2008 m. rugsėjo 11 d. Lietuvos Respublikos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius įsakymu Nr. B1-468 patvirtintuose „Mažais kiekiais surenkamų Lietuvos Respublikos rinkai tiekiamų arbatžolių ir/ar prieskonių tvarkymo reikalavimuose“ yra nustatyti bendrieji reikalavimai, skirti fiziniams ir juridiniams asmenims renkantiems, džiovinantiems, fasuojantiems arbatžoles, skirtas galutiniam vartotojui ar vietiniams mažmeninės prekybos subjektams. Svarbu pabrėžti, kad arbatžolių tvarkymo subjektas privalo turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, kurio forma ir išdavimo tvarka tvirtinama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu. Taip pat svarbu pabrėžti, kad atskiri reikalavimai yra numatomi prekių ženklinimui. Prekės ženklinimo reikalavimus įtvirtina Lietuvos higienos norma HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas“. Taip pat labai svarbu, kad jei prekybą planuojate vykdyti internetu, bei planuojate prekiauti ne tik savo ūkyje auginama produkcija, šią veiklą būtina įteisinti pasirinkus tinkamą ūkinės veiklos organizavimo formą, t. y. įregistravus individualią veiklą, įsteigus individualią įmonę, mažąją bendriją ar uždarąją akcinę bendrovę. Todėl vienas iš svarbiausių aspektų yra planuojamos veiklos masto įvertinimas. Kadangi Jūsų planuojamos veiklos mastas iš pateikto klausimo nėra didelis, siūlau Jums įregistruoti individualią veiklą. Daugiau informacijos apie individualią veiklą rasite VMĮ tinklapyje: https://www.vmi.lt/cms/nuolatiniu-lietuvos-gyventoju-iregistravimas ir http://www.vmi.lt/cms/vykdantiems-individualia-veikla

Ekspertai

Sandra Barzdienė

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.