...

Kaip gauti PVM (VAT) kodą?

Žinių bazė

2022.10.17

Ką tik pradėjau kurti savo kompaniją ir manęs prašo VAT kodo. Aš neišsivaizduoju, kaip būtų galimą jį gauti ir ar būtų galimą kaip nors jo išvengti?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gražvydas Jukna

Vadovas, įkūrėjas / GJ Mentoring

Publikavimo data: 2022-10-18 23:57

Registruotis PVM mokėtoju privaloma, jei per paskutinius 12 mėn. pardavimų apyvarta yra didesnė nei 45 k EUR. Kol tokios apyvartos...

Publikavimo data: 2022-10-18 23:57

Registruotis PVM mokėtoju privaloma, jei per paskutinius 12 mėn. pardavimų apyvarta yra didesnė nei 45 k EUR. Kol tokios apyvartos nepasiekėte, galite veikti kaip ne PVM mokėtojas. Tačiau: Jūs negalėsite grąžintis pirkimų PVM o į sąnaudas privalėsite įtraukti visą sumą už perkamas prekes ar paslaugas.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2022-10-19 13:09

PVM mokėtojo kodas suteikiamas asmenims, kurie yra registruoti PVM mokėtojais. Norint įsiregistruoti PVM mokėtoju, mokesčių administratoriui reikia pateikti Prašymą įregistruoti...

Publikavimo data: 2022-10-19 13:09

PVM mokėtojo kodas suteikiamas asmenims, kurie yra registruoti PVM mokėtojais. Norint įsiregistruoti PVM mokėtoju, mokesčių administratoriui reikia pateikti Prašymą įregistruoti PVM mokėtoju. Šis prašymas teikiamas elektroniniu būdu per Mano VMI, renkantis: Paslaugos -> Užsakyti paslaugą -> Registravimas PVM mokėtoju -> PVM mokėtojo įregistravimas/registrinių duomenų keitimas/išregistravimas. Prievolė registruotis PVM mokėtoju atsiranda, kai pajamos iš šalies teritorijoje vykdomos veiklos per paskutinius 12 mėnesių viršija 45 000 eurų ribą, ir/arba kai iš kitų valstybių narių per kalendorinius metus įsigyjama prekių daugiau nei už 14 000 eurų. Kai nei viena iš nurodytų ribų nėra viršyta, prievolės registruotis PVM mokėtoju nėra, tačiau Prašymą įregistruoti PVM mokėtoju galima pateikti savanoriškai.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Gražvydas Jukna

Gražvydas Jukna

Vadovas, įkūrėjas / GJ Mentoring

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.