...

Ką reiktų daryti jei norėčiau pradėti turguje prekiauti naujais rūbais iš Europos?

Žinių bazė

2014.04.26

Norėčiau parsisiuntus drabužius iš Europos juos pardavinėti turguje. Kokių dokumentų man reikėtų? Nuo ko viską pradėti?

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-04-26 11:27

Pirmiausia, norint pradėti verstis bet kokiu verslu, būtina pasirinkti Jums  tinkamiausią verslo organizavimo formą. Dėl to vienas svarbiausių aspektų yra ...

Publikavimo data: 2014-04-26 11:27

Pirmiausia, norint pradėti verstis bet kokiu verslu, būtina pasirinkti Jums  tinkamiausią verslo organizavimo formą. Dėl to vienas svarbiausių aspektų yra  planuojamos veiklos masto įvertinimas. Kadangi Jūsų planuojamos veiklos mastas, sprendžiant iš klausimo, nėra didelis, siūlytume įregistruoti individualią veiklą. Individuali veikla gali būti vykdoma dviem alternatyviais būdais: pagal individualios veiklos pažymą arba įsigijus verslo liudijimą. Jums aktualu yra tai, kad vykdant veiklą pagal verslo liudijimą reikalaujama iš anksto sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį nepriklausomai nuo to, kiek pajamų uždirbote, tuo tarpu verčiantis individualia veikla pagal pažymą, pajamų mokestis mokamas metų pabaigoje nuo faktiškai gautų pajamų.

Taip pat, vykdant individualią veiklą pagal pažyma, mokama 9% privalomojo sveikatos draudimo įmoka (nuo 50 % pajamų atmetus privalomuosius atskaitymus) bei 28,5% socialinio draudimo įmoka (taip pat nuo 50% pajamų dydžio). Pradedant šią veiklą vykdyti pagal verslo liudijimą mokamas mėnesinis mokestis už liudijimą (fiksuotus pajamų mokesčių dydžius nustato kiekviena savivaldybė individualiai, todėl mokesčio dydis priklauso nuo teritorijos, kurioje vykdoma veikla). Jeigu asmuo yra dirbantis, tai veikiant pagal verslo liudijimą reikia sumokėti tik mokestį už verslo liudijimą bei socialinio draudimo įmoką.

Norint pradėti verstis rūbų prekyba, licencija ar leidimas nėra reikalingi. Bendriausi reikalavimai į rinką teikiamoms prekėms nustatyti Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme, kuriame išskiriamas į rinką teikiamų produktų saugumas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintose „Mažmeninės prekybos taisyklėse“, kuriose yra nustatyti bendrieji reikalavimai norint verstis mažmenine prekyba Lietuvoje.
Kadangi planuojate prekiauti rūbais turgavietėje, ankščiau minėtose „Mažmeninės prekybos taisyklėse“ yra numatyta, kad turgavietė yra  teritorijų planavimo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka prekybos veiklai suformuota lauko teritorija, pritaikyta prekybai, kurioje nuolat arba tam tikromis savaitės dienomis fiziniai ir juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, sumokėję turgavietės administratoriaus nustatytą mokestį, parduoda prekes. Primename, kad prekybai turguje taip pat reikia išsipirkti vietą. Mokestis priklauso ne tik nuo savivaldybės, bet ir nuo turgaus pobūdžio.

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.