...

VL, IV ar MB – ką rinktis norint prekiauti savo kuriamais drabužiais?

Žinių bazė

2013.04.22

Kuriu tam tikrus drabužius vaikams (tam tikroms šventėms. Lietuvoje konkurentų, užsiimančia ta pačia veikla praktiškai neturiu. Iki šiol kurdavau drabužėlius pagal individualius užsakymus ir dirbau su verslo liudijimu. Niekur kitur neprekiauju, išskyrus internetu. Turiu savo interneto svetainę(ne el.parduotuvę), kurioje talpinu visų savo kūrinių nuotraukas, pagal jas klientai užsisako rūbelius pagal individualius išmatavimus arba nedidelį kiekį naujų savo kūrinių parduodu per skelbimus. Dabar gavau didelį užsakymą savo kurtų drabužėlių, kuriais bus prekiaujama vienoje užsienio parduotuvėje. Naujai kuriami modeliai turi turėti drabužių priežiūros etiketes, pakuotes ir kt. Visus reikiamų medžiagų tiekėjus ir etikečių gamintojus esu susiradusi. Turiu savo logotipą – prekinį ženklą. Kolkas drabužėlius kurdavau ir siūdavau tik aš pati, tačiau padidėjus užsakymams planuojama prijungti į komandą vieną ar net kelias siuvėjas. Ar vis dar galiu prekiauti ar siūti individualiai savo kurtais drabužėliais su savo prekiniu ženklu, etiketėmis, tik su verslo liudijumu ar reikia jau kažko kito? IV ar kurti MB? Dėkoju už atsakymą.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-04-22 11:07

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintomis Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėmis, konkretus įgytas...

Publikavimo data: 2013-04-22 11:07

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. lapkričio 19 d. nutarimu Nr. 1797 patvirtintomis Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklėmis, konkretus įgytas verslo liudijimas suteikia teisę asmeniui verstis jame nurodytos veiklos rūšimi. Nuo 2012-05-01 išduodami paslaugų bei gamybos verslo liudijimai suteikia teisę teikti paslaugas bei parduoti savo gamybos prekes gyventojams (tarp jų ir prekybos verslo liudijimus įsigijusiems gyventojams bei individualią veiklą įregistravusiems gyventojams), taip pat parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas (išskyrus gyvenamosios paskirties patalpų nuomą) juridiniams asmenims, jeigu iš juridiniams asmenims parduotų savo gamybos prekių ir suteiktų paslaugų gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos pajamos nėra didesnės kaip 15500 litų per mokestinį laikotarpį.

Tačiau verslo liudijimas suteikia teisę parduoti savo gamybos prekes ir teikti paslaugas juridiniams asmenims tik tuo atveju, kai veiklos, kuria gali būti verčiamasi turint liudijimą, rūšis nėra viena iš veiklos, kuria faktiškai verčiasi juridinis asmuo, rūšių. Taigi atsižvelgiant į Jūsų nurodomos veiklos pobūdį, manytina, kad veiklą Jums geriausia vykdyti arba pagal individualios veiklos pažymą, arba įsteigę mažąją bendriją. Renkantis kurį variantą pasirinkti, reikėtų įvertinti tiek veiklos pradžios kaštus, tiek atsakomybės klausimus.

Pažymėtina, kad siekdami ribotos atsakomybės (kai juridinio asmens dalyvis atsako už juridinio asmens prievoles tik savo įnašo į kapitalą dydžiu) ir taupydami steigimo bei veiklos kaštus, verslininkai dažniausiai renkasi mažosios bendrijos teisinę formą. Pasirinkus mažosios bendrijos teisinę formą, veiklą kartu vykdyti gali ne daugiau kaip 10 fizinių asmenų, kurie patys aktyviai dalyvauja priimant sprendimus, nėra atsakingi savo turtu už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles. Mažosios bendrijos steigimas taip pat nereikalauja didelių kaštų, nes nėra reikalingas įstatinis kapitalas, kaip pavyzdžiui, uždarosios akcinės bendrovės steigimo atveju. Tačiau mažosios bendrijos steigimo dokumentus turi tvirtinti notaras, tada dokumentai dar turi būti registruojami Juridinių asmenų registre, o tai lemia papildomus kaštus.

Tuo tarpu individualios veiklos pažyma – tai dokumentas, patvirtinantis, kad jame nurodyta savarankiška veikla galima verstis neribotą laikotarpį, tokia veikla siekiama gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos ir tokiai veiklai būdingas tęstinumas. Individuali veikla pagal pažymą vykdoma informavus Valstybinę mokesčių inspekciją apie tokią veiklą, pateikiant atitinkamos formos prašymą. Pagal individualios veiklos pažymą veiklą vykdantis asmuo gali sudaryti partnerystės sutartį su kitais asmenimis.

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.