...

Turiu idėją mobiliajai aplikacijai, jei kreipsiuosi į programuotojus, kam priklausys autorinės teisės?

Žinių bazė

2013.02.17

Idėja būtų medicinos srityje, kai reikalingos specifinės žinios ir patirtis. Programuotojams turėčiau pateikti informaciją, kurią sukaupiau per ilgametį darbo stažą, ji yra ne tik specifinė, bet ir unikali, nes viešoje erdvėje bei medicinos literatūroje neteko užtikti. Norėčiau šią informaciją apsaugoti nuo plagijavimo ar pan.
Dėkoju už atsakymą.
Pagarbiai,
Gintaras

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Publikavimo data: 2013-02-17 16:27

Atsakant į klausimą svarbu paminėti tai, kad nei vienas Lietuvos Respublikos teisės aktas nereglamentuoja idėjų apsaugos. Be to, Autorių teisių...

Publikavimo data: 2013-02-17 16:27

Atsakant į klausimą svarbu paminėti tai, kad nei vienas Lietuvos Respublikos teisės aktas nereglamentuoja idėjų apsaugos. Be to, Autorių teisių bei gretutinių teisių įstatyme tiesiogiai numatyta, kad idėjos autorių teisių objektu nėra laikomos. Atsižvelgiant į tai, idėjos turėtojui rekomenduojame nuo pat pradžių imtis priemonių, kurios užtikrintų idėjos apsaugą, o esant idėjos vagystei, užtikrintų galimybę kreiptis į teismą.

Todėl norint kuo labiau apsaugoti idėją, prieš kreipiantis į programuotojus, siūlome sudaryti konfidencialumo sutartį arba teisių perleidimo sutartį ir pan., nurodant, kad sutartimi kitai šaliai yra atskleidžiama atitinkama idėja, kad jos panaudojimas be idėjos autoriaus leidimo yra draudžiamas arba sutarties galiojimo metu, taip pat po jos pasibaigimo ar nutraukimo kita šalis įsipareigoja neatskleisti ir neperduoti bet kokiems tretiesiems asmenims jokios reikšmingos informacijos apie idėją, kurią sužinojo vykdydamas sutartį ir t.t.

Apibendrinant aukščiau aprašyta, darytina išvada, kad idėjos apsauga yra įmanoma, tačiau jeigu nesate tikri dėl pasirinkto apsaugos būdo, visais atvejais siūlome pasitarti su šios srities specialistu.

Ekspertai

Vilija Viešūnaitė

Vilija Viešūnaitė

Įkūrėja, partnerė, advokatė / „TRINITI“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.