...

Turiu hobį, kurį norėčiau paversti verslu.

Žinių bazė

2016.07.22

Ką reikia įsteigti, norint pardavinėti savo gamybos metalo gaminius (staliukus, šašlykines, paveikslus ir .t.t) Kokie dokumentai reikalingi norint atidaryti internetinę parduotuvę? Ar reikia patentuoti savo gamybos darbus?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Publikavimo data: 2016-07-22 09:47

Norint prekiauti savo gamybos metalo gaminiais internetu pirmiausia jums reikėtų gauti individualios veiklos pažymėjimą, kurį išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija arba...

Publikavimo data: 2016-07-22 09:47

Norint prekiauti savo gamybos metalo gaminiais internetu pirmiausia jums reikėtų gauti individualios veiklos pažymėjimą, kurį išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija arba steigti įmonę (uždarąją akcinę bendrovę arba mažąją bendriją) valstybės įmonėje „Registrų centras“. Šias procedūras galite atlikti internetu VMI arba Registrų centro svetainėse.
Norint atidaryti internetinę parduotuvę Jums reikės užsiregistruoti asmens duomenų valdytoju Asmens duomenų apsaugos inspekcijoje. Tai galite padaryti ir internetu, naudodamiesi Asmens duomenų apsaugos inspekcijos elektroninių paslaugų sistema.

Taip pat, reikėtų atkreipti dėmesį į elektroninei rinkodarai keliamus reikalavimus, nustatytus Reklamos įstatyme bei Elektroninių ryšių įstatyme.

Prekiaujant internetu Jums taip pat bus aktualios Mažmeninės prekybos taisyklės. Jų privalo laikytis visi mažmenine prekyba užsiimantys verslai.

Patentuoti savo gamybos darbus nėra privaloma. Tai yra kiekvieno verslininko ar įmonės teisė. Ne kiekvienas gaminys gali būti patentuojamas. Išradimas gali būti patentuojamas, jeigu jis:

Patentabilus. Patentų įstatymas nustato, kad išradimais nėra laikomi, todėl ir nepatentuojami: 1) atradimai, mokslo teorijos ir matematikos metodai; 2) gaminių išoriniai vaizdai; 3) žaidimų, intelektinės arba ūkinės veiklos planai, taisyklės ir būdai, taip pat kompiuterių programos; 4) informacijos teikimo būdai; 5) natūralioje aplinkoje esantis žmogaus kūnas ar jo elementas, įskaitant geno seką ar jos dalis.

Naujas. Išradimas yra naujas arba patobulintas, jeigu jis nežinomas technikos lygiu, t. y. išradimas nėra ankstesnio tam tikroje techninėje srityje egzistuojančio produkto ar proceso analogas ar jo dalis. išradimo paskelbimas moksliniame žurnale, jo pristatymas konferencijoje, jo naudojimas prekyboje ar patalpinimas įmonės kataloge yra laikomi veiksmais, kurie panaikina išradimo naujumą ir padaro jį nepatentabiliu.

Išradimo lygio. Išradimas yra laikomas turinčiu išradimo lygį (arba neakivaizdžiu) kai, atsižvelgiant į ankstesnį technikos lygį, išradimas nebus akivaizdus turinčiam kvalifikaciją atitinkamos technikos srities asmeniui. Keli pavyzdžiai, kas nėra laikoma naujais išradimais: nedideli matmenų pakeitimai; produkto padarymas portatyviu; detalių pakeitimas; medžiagų pakeitimas arba nedideli pakeitimai ekvivalentiška detale ar funkcija.

Pritaikomas pramonėje. Išradimas negali būti vien tik teorinis reiškinys – jis turi būti naudingas t.y, tai, ką galima pagaminti bei panaudoti, ir apima konkrečią sritį, pavyzdžiui, žemės ūkį, transportą ir pan. Kai kuriose šalyse vietoj „pramoninio pritaikomumo“ termino vartojamas taip vadinamas „naudingumo“ terminas.

Atskleistas. Pagal daugelio šalių nacionalinius įstatymus, pateikiant patento paraišką privaloma atskleisti išradimą pakankamai aiškiai ir išsamiai, kad išradimą galėtų atkurti asmuo, turintis konkrečios techninės srities, kurioje padarytas išradimas, kvalifikaciją. Kai kuriose šalyse reikalaujama, kad išradėjas atskleistų taip vadinamą išradimo „geriausią variantą“ tam, kad išradimas galėtų būti praktiškai panaudojamas.

Dėl gaminių patentavimo Jums reikėtų kreiptis į Valstybinį patentų biurą, kuris priima paraiškas patentui gauti.

Jeigu norite apsaugoti savo gaminių ar jų dalies vaizdą (dizainą) tuomet į Valstybinį patentų biurą reikėtų kreiptis dėl dizaino registravimo.

Ekspertai

Konstantinas Pečiulis

Konstantinas Pečiulis

Vyresnysis konsultantas / Ernst & Young

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.