...

Kokia veido kaukių sukūrimo procedūrą?

Žinių bazė

2018.09.18

Noriu sukurti prekės ženklą gintaro dulkių kaukėms ar šveitikliams. Ar reikia kažkur tikrinti gintaro dulkes ar jos be priemaišų ar tai turėtų užtikrinti gintaro dulkių pardavėjas? Tokiu atveju, jei man reikia už tai atsakyti, kur reikėtų kreiptis?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Publikavimo data: 2020-01-03 10:21

Prekės ženklo sukūrimo procedūrą reglamentuoja Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymas. Jame numatyta, kad norint įregistruoti prekės ženklą reikia paduoti paraišką...

Publikavimo data: 2020-01-03 10:21

Prekės ženklo sukūrimo procedūrą reglamentuoja Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymas. Jame numatyta, kad norint įregistruoti prekės ženklą reikia paduoti paraišką Valstybiniam patentų biurui. 2009 m. lapkričio 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1223/2009  „Dėl kosmetikos gaminių“ nustato taisykles dėl kosmetikos priemonių gamybos, sudėties. Taigi, kosmetikos gaminiai turi atitikti ir visus Reglamento nustatytus reikalavimus. Pagal Reglamentą, rinkai pateiktas kosmetikos gaminys turi būti saugus žmonių sveikatai, jei naudojamas laikantis įprastų ar numanomų naudojimo reikalavimų, ypač atsižvelgiant į: a) pateikimą, įskaitant atitiktį Direktyvai 87/357/EEB; b) ženklinimą; c) su naudojimu ir išmetimu susijusius nurodymus; d) visas kitas nuorodas ar informaciją. Bendruosius reikalavimus kosmetikos produktams nustato ir Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymas. Atkreiptinas dėmesys, jog produktų gamintojas privalo teikti į rinką tik saugius gaminius, tinkamai ženklinti gaminius ir teikti vartotojams reikiamą informaciją prieš jiems perduodamas gaminį, kad vartotojai galėtų įvertinti su gaminiu susijusią riziką per visą nurodytą, įprastą ar numanomą jo vartojimo laiką ir pan. Taigi, prekės gamintojas yra atsakingas, kad prekybai pateikiamas produktas būtų saugus ir atitiktų teisės aktų numatytus reikalavimus. Norint patikrinti gintaro dulkių tinkamumą naudoti kosmetikoje, Jums reikėtų kreiptis į akredituotą laboratoriją, kuri atliktų produkto tinkamumo vertinimą. Atkreipiu dėmesį, kad šioje konsultacijoje pateikiama informacija yra bendro pobūdžio. Dėl kiekvieno individualaus atvejo ir išsamios konsultacijos patartina kreiptis į teisininkus.

Ekspertai

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Dr. Dalia Foigt-Norvaišienė

Advokatė, teisės patarėja / Nepriklausoma advokatų kontora „COBALT”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.