...

Pramoginė laida, kaip apsaugoti jos idėją?

Žinių bazė

2021.05.17

Daugybę metų dirbu pramogų pasaulyje, esu baigęs JAV pramogų vadybą. Dalyvauju ir domiuosi daugybe laidų ir sugalvojau gerą laidos turinį – idėją, kurią norėčiau parduoti mūsų televizijos ar užsienio šalių kanalams. Tačiau kaip galiu apsaugoti pačią laidos idėją, nes jei ją papasakosiu išsamiai, ji gali būti pasisavinta?

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Tomas Jakubauskas

Vyresnysis advokatas, patentinis patikėtinis, teismo mediatorius / Advokatų kontora Eversheds Saladžius

Publikavimo data: 2021-05-20 12:28

Laba diena, pati laidos idėja negali būti apsaugota jokia registruojama intelektinės nuosavybės rūšimi, tačiau tam tikri laidos elementai gali būti...

Publikavimo data: 2021-05-20 12:28

Laba diena, pati laidos idėja negali būti apsaugota jokia registruojama intelektinės nuosavybės rūšimi, tačiau tam tikri laidos elementai gali būti apsaugoti. Jūsų atveju paprastai taikoma tokia praktika: 1) parengiamas detalus laidos aprašas; 2) tinkamai užregistruojama intelektinė nuosavybė, kuri gali būti registruojama (pvz., laidos pavadinimas gali būti apsaugotas prekių ženklu, tam tikri laidos apipavidalinimo elementai gali būti užregistruoti kaip dizainas, registruojami domeno vardai ir pan.); 3) paruošiama ir pasirašoma konfidencialumo ir nekonkuravimo sutartis su galimais interesantais (su sąlygomis dėl draudimo pasinaudoti sužinota informacija ir baudomis), pvz., prodiuseriais ir/ar TV kanalų atstovais. Parengtas detalus laidos aprašas turi būti įtrauktas į sutartį; 4) po konfidencialumo/nekonkuravimo sutarties pasirašymo prodiuseriams ir/ar TV kanalų atstovams pristatoma laidos idėja. Siekiant padidinti laidos idėjos pardavimo galimybes ir pelningumą rekomenduotina ypač atkreipti dėmesį ir tinkamai atlikti antrą žingsnį – t.y. ne tik formaliai užsiregistruoti registruojamą intelektinę nuosavybę, tačiau ir atlikti ankstesnių teisių paiešką ir vertinimą (šio patikrinimo prekių ženklų žinybos neatlieka, tai yra pareiškėjo pareiga), kadangi potencialūs pirkėjai paprastai nėra linkę pirkti produkto, kuris nėra maksimaliai ir tinkamai apsaugotas, kuris nėra tinkamai patikrintas, kadangi po tokio pirkimo pirkėjai gali būti įtraukti į teisinius ginčus.

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Publikavimo data: 2021-05-21 14:42

Visų pirma, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, jog remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 straipsniu, nurodytina, kad...

Publikavimo data: 2021-05-21 14:42

Visų pirma, norėtume atkreipti Jūsų dėmesį, jog remiantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo 5 straipsniu, nurodytina, kad autorių teisių objektu nėra laikomos idėjos. Atitinkamai, idėjos nėra saugomos autorių teisės. Kita vertus, jei idėja yra pateikiama, kaip scenarijus, šis galėtų būti saugomas autorių teisės. Tuo atveju, jei parduodama būtų tik idėja, kuri nėra saugoma autorių teisės, rekomenduotina prieš pateikiant idėją pasirašyti detalias konfidencialumo sutartis, įpareigojančias šalis laikytis konfidencialumo nuostatų bei nenaudoti pateiktos informacijos, jos nekopijuoti, įtraukiant nuostatas dėl neteisėtais veiksmais padarytos žalos atlyginimo. Atkreipiame dėmesį, jog tai yra bendro pobūdžio konsultacija, dėl detalesnės informacijos siūlytume pasikonsultuoti su teisininku.

Daugiau atsakymų

Ekspertai

Tomas Jakubauskas

Tomas Jakubauskas

Vyresnysis advokatas, patentinis patikėtinis, teismo mediatorius / Advokatų kontora Eversheds Saladžius

Andrius Pranckevičius

Andrius Pranckevičius

Advokatas, vadovaujantis partneris / BALTICLAW

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.