...

Kada galime sakyti, kad prekė – lietuviškos kilmės?

Žinių bazė

2012.05.30

Dažnai tenka girdėta išsireiškimą lietuviškos kilmės prekės, tiesa? Tačiau visai neseniai rašydamas darbą universitete, susidūriau su tokia problema – o kada galima vadinti prekę lietuviškos kilmės? Atsakymo, tiesą sakant, niekur neradau. Jeigu stalo plokštė atvežta iš Lenkijos, jo “kojos” iš Kinijos, o surinktas Lietuvoje – ar tai jau lietuviška prekė? Kiek pridėtinės vertės reikia įdėti į ją, jog galėtume vadinti lietuviška. Ačiū už atsakymą.

Temos: .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-05-30 15:17

Prekių kilmę įrodantis dokumentas yra prekės kilmės sertifikatas. Prekių kilmės sertifikatas – tai tarptautinis prekių kilmę tvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas...

Publikavimo data: 2012-05-30 15:17

Prekių kilmę įrodantis dokumentas yra prekės kilmės sertifikatas. Prekių kilmės sertifikatas – tai tarptautinis prekių kilmę tvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnauda, darbo ir kt. išlaidų tikrumu. Bendros formos prekių kilmės sertifikatus Lietuvos Respublikoje išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Ant prekės gali būti nurodyta geografnė nuoroda, kuri pagal LR Prekių ženklų įstatymą reiškia vietovardį ar kitą žodį arba žymenį, pagal kurį galima tiesiogiai arba netiesiogiai nustatyti, kad prekė yra kilusi iš tam tikros teritorijos, regiono ar vietovės, ir kuris sieja tos prekės kokybę, reputaciją ar kitas esmines savybes su jos geografine kilme. Tuo tarpu prekės geografinė kilmė – tai šalis, teritorija, regionas ar vietovė, pagal kurią galima nustatyti prekės ar paslaugos tikrąją kilmės vietą. Taigi, atsakant į klausimą, kas yra lietuviškos kilmės prekė, remiantis įstatymo pateiktais apibrėžimais manytina, kad prekės kilmė sietina būtent su jos gamybos vietos kilme.

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.