...

Dėl tekstilės rankdarbių (peteliškių) ženklinimo etiketėmis ir/ar naudojimo ženklais

Žinių bazė

2014.04.07

Sveiki,

vykdau individualią veiklą – siuvu rankų darbo peteliškes, kaspinus. Turiu klausimą dėl poreikio juos ženklinti etiketėmis ir/ar naudojimo ženklais. Nagrinėjant ES teisės aktus, panašu, kad individualių rankų darbo gaminių neprivaloma ženklinti etiketėmis ir/ar naudojimo ženklais (2011 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) Nr. 1007/2011 dėl tekstilės pluoštų pavadinimų ir susijusio tekstilės gaminių pluoštų sudėties ženklinimo ir žymėjimo sakoma:

3. Šis reglamentas netaikomas tekstilės gaminiams, kurie pagal sutartis namudininkų arba nepriklausomų įmonių gaminami iš medžiagų, kurių savybės kartu pateikiamuose dokumentuose nenurodomos.

4. Šis reglamentas netaikomas tekstilės gaminiams, kuriuos pagal konkretų užsakymą pagamina savarankiškai dirbantys siuvėjai.). Be to, kiek teko matyti parduotuvėse ar turguose, tai ant peteliškių etikečių dažniausiai nebūna (nebent kaip suprantu, jeigu jas gamina kokia drabužius gaminanti įmonė, o privatus siuvėjas individualiai, tuomet tai įmonei kyla tokia ženklinimo pareiga).

Taigi, domina dvi situacijos:

1. Ar man kaip individualios veiklos asmeniui, gaminančiam tekstilės rankdarbius (peteliškes, kaklajuostes) namuose ir parduodančiam jas mugėse, internetu ir pan., reikia jas ženklinti kokiomis nors etiketėmis ar ženklais?

2. Jeigu aš savo rankų darbo peteliškes pagal individualų užsakymą pasiuvu ir parduodu arba konsignacijos pagrindais perduodu įmonei (juridiniam asmeniui), kuris jomis prekiauja savo parduotuvėse – ar tokiu atveju aš kaip individualios veiklos vykdytojas privalau peteliškes ženklinti kokiais nors ženklais ar etiketėmis? Ar tai įmonei jas parduodant reikia papildomai klijuoti kažkokias etiketes?

Dėkoju ir labai lauksiu atsakymo!

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Publikavimo data: 2014-04-07 11:29

Kaip teisingai nurodėte klausime, tekstilės gaminių ženklinimą ir žymėjimą nustato 2011 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas...

Publikavimo data: 2014-04-07 11:29

Kaip teisingai nurodėte klausime, tekstilės gaminių ženklinimą ir žymėjimą nustato 2011 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1007/2011. Šio reglamento 2 straipsnio 3 ir 4 punktuose įtvirtinta, kad reglamentas netaikomas tik dviems tekstilės gaminių grupėms: i) gaminiams, kurie yra asmenų siuvami pagal darbo užsakymus iš jiems pateiktos medžiagos, kurios savybės jiems nebuvo nurodytos, ir ii) gaminiams, kurie yra kuriami pagal konkretų užsakymą. Atsižvelgiant į tai, pareiga ženklinti į rinką pateikiamus tekstilės gaminius Jums nekils tik tuomet, kai peteliškes ar kaklajuostes siųsite pagal konkretų užsakymą arba pagal darbo užsakymą iš medžiagos, apie kurios savybės užsakovas Jums informacijos nesuteikė.

Reglamente nurodyta, kad pateikdamas tekstilės gaminį į rinką gamintojas turi užtikrinti etiketės arba žymens pateikimą ir juose nurodytos informacijos tikslumą. Tekstilės gaminiai ženklinami arba žymimi siekiant nurodyti jų pluoštų sudėtį, o tekstilės gaminių ženklinimas ir žymėjimas turi būti patvarus, lengvai įskaitomas, matomas ir prieinamas, etiketė turi būti tvirtai pritvirtinama. Ženklinimas ir žymėjimas turi būti atliekamas lietuvių kalba.

Tekstilės pluošto sudėties apibūdinimai turi būti pateikiami kataloguose, ant pakuotės, etiketėse ir žymenyse taip, kad jie būtų lengvai įskaitomi, matomi, aiškūs ir būtų pateikti vienodais pagal savo dydį, stilių bei šriftą spaudmenimis. Tokia informacija turi būti aiškiai matoma pirkinį ketinančiam įsigyti vartotojui, taip pat ir tais atvejais, kai perkama naudojant elektronines priemones. Pažymėtina, kad tekstilės gaminių pluoštų sudėčių aprašymui etiketėse ir žymenyse gali būti vartojami tik reglamento I priede išvardyti tekstilės pluoštų pavadinimai

Ekspertai

Paulius Putrimas

Paulius Putrimas

Advokatas / Advokatų profesinė bendrija „ADLEX”

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.