Noriu prekiauti rankdarbiais

Žinių bazė

2016.06.28

Noriu prekiauti rankdarbiais (mezginiais) internetu Lietuvos ribose ir kitose šalyse. Planuojamos pajamos pradžioje bus nedidelės (iki 100€ neišminusavus išlaidų per mėnesį). Vėliau gal bus didesnės, bet neturėtų siekti 2500€ per metus. Ar reikia veiklą įteisinti ir ką rinktis – individualią veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą? O gal yra kitų, palankesnių pasirinkimų? Auginu du vaikus (7m ir 8m).

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2016-06-28 13:04

Gyventojo savarankiška, tęstinį laikotarpį vykdoma veikla, siekiant gauti pajamų, pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas laikoma individualia veikla, kurią gyventojas...

Publikavimo data: 2016-06-28 13:04

Gyventojo savarankiška, tęstinį laikotarpį vykdoma veikla, siekiant gauti pajamų, pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatas laikoma individualia veikla, kurią gyventojas gali vykdyti įsigijęs verslo liudijimą (jei jo ketinamai vykdyti veiklos rūšiai jis yra numatytas) arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą.

Todėl, jeigu vaikus auginanti mama, siekdama užsidirbti pajamų, tęstinį laikotarpį užsiimtų ne savos gamybos mezginių prekyba internetu, ji Valstybinėje mokesčių inspekcijoje turėtų įregistruoti individualią veiklą pagal pažymą, nes verslo liudijimas tokiai prekybai nėra numatytas.

Jeigu gyventoja prekiautų savo gamybos rankdarbiais (mezginiais), tai galėtų įsigyti verslo liudijimą „Megztų (trikotažinių) ir nertų medžiagų gamyba, megztų (trikotažinių) ir nertų gaminių bei dirbinių gamyba* (EVRK klasės 14.31; 14. 39; įeina į EVRK klases 13.91; 14.19), kuris suteikia teisę gaminti ir pardavinėti savo paties megztus (nertus) gaminius. Gyventoja, įsigijusi gamybos verslo liudijimą ir pasirinkusi veiklos vykdymo teritoriją „neribojant veiklos teritorijos“, gali savo gamybos prekėmis prekiauti ir internetu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įsigyjant verslo liudijimą, iš anksto reikia sumokėti fiksuoto dydžio pajamų mokestį, kurį nustato rajono ar miesto Savivaldybės taryba ir jo dydis nepriklauso nuo gautų pajamų. Verslo liudijimą reikia įsigyti visam gamybos laikotarpiui.

Prekiauti internetu savo gamybos rankdarbiais gyventoja gali ir įregistravusi individualią veiklą pagal pažymą. Mezginių gamybos veiklos pajamos, atėmus rankdarbių gamybai patirtas ir dokumentais pagrįstas išlaidas (sunaudotų medžiagų kainą ir kt.) arba, gyventojos pasirinkimu, sumą, lygią 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų, nereikalaujant atskaitomą sumą pagrįsti dokumentais, apmokestinamos, taikant 5 proc. pajamų mokesčio tarifą. Pajamų mokestį reikia sumokėti metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., pateikus metinę pajamų deklaraciją.

Gyventoja, besiverčianti individualia veikla (įsigijusi verslo liudijimą ir/ar įregistravusi individualią veiklą), be pajamų mokesčio turi mokėti privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas, kurias administruoja Valstybinio socialinio draudimo valdyba (SODRA).

Informaciją šiais klausimais galima rasti SODROS interneto svetainėje www.sodra.lt, konsultacijos teikiamos telefonu 1883.
Kurią veiklos formą pasirinkti, turi nuspręsti pati gyventoja, atsižvelgdama į teisės aktuose numatytus apribojimus. Verslo liudijimą įsigyti ar individualią veiklą pagal pažymą įregistruoti gyventoja turi ne vėliau kaip veiklos vykdymo pradžios dieną.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.