...

Noriu prekiauti firminiais drabužiais iš Lenkijos.

Žinių bazė

2016.01.04

Sveiki, planuoju užsiimti prekyba firminiais vaikiškais drabužiais iš Lenkijos. Drabužius siuva Lenkijos fabrike, firminis ženklas nėra populiarus Lietuvoje, kaip pvz.: GUESS, CALVIN KLEIN, ZARA prekiniai ženklai. Įmonė, praduodanti šiuos drabužius prekiauja tik internetu. Ar man reikia turėti leidimą/ sudaryti sutartį su tą įmone, kad galėčiau prekiauti jos parduodamas prekes?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Artūras Asakavičius

Bendraįkūrėjis / R - STATE

Publikavimo data: 2016-01-04 15:12

Visų pirma, rekomenduotume įvertinti, ar Jūsų prekių teikėjas turi teisę pardavinėti drabužius tretiesiems asmenims (šiuo atveju – Jums) tolimesniam įsigytų...

Publikavimo data: 2016-01-04 15:12

Visų pirma, rekomenduotume įvertinti, ar Jūsų prekių teikėjas turi teisę pardavinėti drabužius tretiesiems asmenims (šiuo atveju – Jums) tolimesniam įsigytų drabužių platinimui. Jeigu prekių teikėjas šios teisės neturi, įmonė, kuriai išimtinai yra kuriami šie drabužiai, gali reikalauti Jūsų nutraukti prekių pardavimą ir reikalauti nuostolių atlyginimo. Todėl labai svarbu užtikrinti, kad sutartyje tarp Jūsų ir prekių teikėjo būtų visi reikiami prekių teikėjo patvirtinimai, kad šis turi teisę Jums parduoti prekes tolimesniam prekių platinimui. Taip pat svarbu įtraukti patvirtinimą, kad prekių teikėjas parduoda originalias prekes ir jų pardavimas nepažeis gamintojo teisių ir teisėtų interesų.

Antra, kad galėtumėte prekiauti šiais drabužiais internetu, Jums svarbu įsitikinti, ar Jūsų prekių teikėjas turi teisę Jums suteikti visas teises naudoti drabužių prekės ženklą internetinėje veikloje. Įprastai tokie leidimai suteikiami licencinės sutarties pagrindu, tačiau visais atvejais tokį susitarimą galite įtraukti bent į pirminę prekių pirkimo-pardavimo sutartį. Priešingu atveju, į Jus gali kreiptis įmonė, kuriai priklauso atitinkamas prekės ženklas, bei reikalauti nutraukti prekybą internetu ir reikalauti nuostolių atlyginimo.   

Atkreipiame dėmesį, kad šis atsakymas yra informacinio pobūdžio ir negali būti laikomas advokatų kontoros SORAINEN ar jos teisininko teisine konsultacija.

Ekspertai

Artūras Asakavičius

Artūras Asakavičius

Bendraįkūrėjis / R - STATE

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.