...

Norėčiau atsidaryti tabako parduotuvę. Kokių licenzijų reiktų ir kaip jas gauti?

Žinių bazė

2016.06.29

Kokių dokumentų reikia norint importuoti cigaretes bei kitus tabako gaminius?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2016-06-29 11:51

Norint atidaryti tabako produktų parduotuvę, taip pat norint importuoti cigaretes bei kitus tabako gaminius, pirmiausia reikia įregistruoti savo veiklą. Svarbu...

Publikavimo data: 2016-06-29 11:51

Norint atidaryti tabako produktų parduotuvę, taip pat norint importuoti cigaretes bei kitus tabako gaminius, pirmiausia reikia įregistruoti savo veiklą. Svarbu žinoti, kad užsiimti tabako gaminių prekyba bei importu gali tik įmonės teisinį statusą turintys ūkio subjektai, t. y. ši veikla negali būti vykdoma su verslo liudijimu ar individualios veiklos pažyma.

Jūsų veiklai reikės licencijos verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais ir leidimo įrengti išorinę reklamą, jei norėsite pakabinti iškabą su parduotuvės pavadinimu.

Licenciją bei leidimą išduoda savivaldybė, kurios teritorijoje planuojama verstis mažmenine prekyba tabako gaminiais. Daugiau informacijos apie licencijos ir leidimo išdavimą, dokumentus kuriuos reikia pateikti kartu su prašymu, terminus bei mokesčius rasite portale www.verslovartai.lt. Prašymus licencijoms gauti ir kitus dokumentus galima pateikti tiesiogiai savivaldybės institucijai arba taupant laiką naudojantis elektroniniu būdu per portalus www.verslovartai.lt arba www.epaslaugos.lt 

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo 9 str., importuotojai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui (toliau – NTAKD) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka pagal prekių ženklą ir rūšį privalo pateikti Europos Komisijos nustatytos formos pranešimą apie tabako gaminių sudedamąsias dalis ir išsiskiriančias medžiagas. Svarbu pažymėti, kad NTAKD, atsižvelgdamas į Europos Komisijos pateiktą rekomendaciją, tabako gaminių bei elektroninių cigarečių gamintojams ir importuotojams, pageidaujantiems nuo š. m. gegužės 20 d. teikti informaciją apie gaminių sudedamąsias dalis ir išsiskiriančias medžiagas, teikia paaiškinimą dėl laikino išankstinio duomenų teikimo ES bendru elektroninio registravimo portalu (EU-CEG), adresu: (http://ec.europa.eu/health/euceg/).

Lietuvos Respublikoje parduodamų tabako gaminių sudėties ir kokybės rodikliai bei ženklinimas turi atitikti  Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytus reikalavimus. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Lietuvos Respublikoje parduoti oraliniam vartojimui skirtą, kramtomąjį, taip pat uostomąjį tabaką draudžiama.

Ekspertai

Živilė Baušienė

Živilė Baušienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.