...

Kokių dokumentų reikia, kad galima būtu legaliai kurti bei pardavinėti kompiuterinius žaidimus?

Žinių bazė

2012.09.03

Norėčiau žinoti kokių dokumentų reikia, kad galėčiau legaliai kūrti mobiliesiems bei kompiuteriams skirtus žaidimus bei pardavinėti juos internetinėse parduotuvėse (Google Play, Apple appstore, Steam). Jau kaip supratau verslo liudijimo šiai veiklos sričiai nėra. Ar vienintelė išeitis yra UAB steigimas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Publikavimo data: 2012-09-03 17:22

Norint užsiimti kompiuterinių žaidimų gamyba bei mažmenine ar (ir) didmenine jų prekyba internete, galiojantys teisės aktai nenustato reikalavimo gyventojams steigti...

Publikavimo data: 2012-09-03 17:22

Norint užsiimti kompiuterinių žaidimų gamyba bei mažmenine ar (ir) didmenine jų prekyba internete, galiojantys teisės aktai nenustato reikalavimo gyventojams steigti juridinį asmenį. Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, jog gyventojas, ketinantis verstis veikla, kurios vykdymui nereikalaujama steigti juridinio asmens, turi galimybę ją vykdyti įregistravęs individualią veiklą teisės aktų nustatyta tvarka (toliau – individuali veikla pagal pažymą) arba įsigyti verslo liudijimą iš anksto sumokėdamas fiksuoto dydžio pajamų mokestį nuo pajamų, gautų iš tokios individualios veiklos.

Gyventojas, įstatymų nustatyta tvarka įsigijęs verslo liudijimą, dokumentą, patvirtinantį nustatyto fiksuoto dydžio pajamų mokesčio sumokėjimą verčiantis individualia veikla, įgyja teisę verstis tik Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintame veiklos rūšių sąraše esančia veiklos rūšimi. Tuo atveju, jei konkreti veiklos rūšis minėtame sąraše nenumatyta, gyventojas turi galimybę užsiimti norima veikla nesteigdamas įmonės, tačiau turėdamas individualios veiklos vykdymo pažymą.

Savo sukurtus kompiuterinius žaidimus, kaip originalų kūrybinės veikos rezultatą, tai yra žaidimus, sukurtus nepažeidžiant kitų asmenų turimų intelektinės nuosavybės teisių, galite parduoti tiek asmeninėje internetinėje parduotuvėje, tiek kitiems priklausančiose interneto svetainėse. Antruoju atveju, su jų atstovais turėsite sudaryti prekių platinimo sutartis.
 

Ekspertai

Vaidas Šalaševičius

Vaidas Šalaševičius

Steigėjas ir ekspertas / UAB „Justicija"

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.