...

Gaminu kvepalus automobiliams. Norint pardavinėti, ar reikalingos įrengtos patalpos, higienos pasas?

Žinių bazė

2017.11.12

Kvepalų gamybai naudojami natūralūs aliejai, eteriniai aliejai.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-11-12 15:17

Pastatai ar patalpos, kurios yra naudojamos prekybai, turi būti prekybos ar komercinės paskirties (ne gyvenamosios patalpos). Taip pat patalpos turi...

Publikavimo data: 2017-11-12 15:17

Pastatai ar patalpos, kurios yra naudojamos prekybai, turi būti prekybos ar komercinės paskirties (ne gyvenamosios patalpos). Taip pat patalpos turi atitikti numatytus priešgaisrinės saugos reikalavimus.
Norint atidaryti parduotuvę gyvenamajame name ar daugiabutyje, reikia keisti patalpų paskirtį. Gyvenamųjų patalpų paskirties keitimas vykdomas per teritorinės savivaldybės administracijos miesto planavimo ir architektūros skyrių (skyrių pavadinimai savivaldybėse gali skirtis). Reikia atitikti specialiuosius architektūrinius reikalavimus, bei kitus specialiuosius reikalavimus (kai tai reikalinga) ir parengti projektą. Tam greičiausiai bus reikalingas ir patalpų pritaikymas (pvz., atskiro įėjimo įrengimas) bei namo gyventojų (savininkų) daugumos pritarimas.
Internetinė prekyba galima ir gyvenamosios paskirties patalpose nepakeitus jų paskirties. Jeigu dviejų butų name planuojama naudoti vieną šio namo butą ar kitas patalpas, privaloma gauti kito buto ar kitų patalpų savininkų sutikimus, o jei veikla vykdoma daugiabučio namo patalpose, sprendimą priima daugiabučio namo laiptinės butų ir kitų patalpų savininkai.
Higienos pasas kvepalų automobiliams gamybai ir prekybai nereikalingas.
Norint virš parduotuvės pakabinti iškabą, prie įėjimo pastatyti reklaminį stendą ar kitaip reklamuoti savo verslą, reikalingas leidimas. Leidimą išduoda savivaldybė, kurioje planuojate vykdyti veiklą.
Jūsų planuojamai veiklai yra reikalingas kasos aparatas, kadangi prekiausite patalpoje ir atsiskaitymai vyks ir grynaisiais pinigais. Įvykdžius grynųjų pinigų operaciją, klientui turite pateikti kasos čekį, o kliento pageidavimu ir sąskaitą faktūrą, jei esate PVM mokėtojas – PVM sąskaitą faktūrą. Kiekvieną operaciją turite fiksuoti kasos žurnale. 
Vykdant mažmeninę prekybą reikia laikytis mažmeninės prekybos taisyklių, kurias reglamentuoja  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 11 d. nutarimu Nr. 697 patvirtintos Mažmeninės prekybos taisyklės.
 Parduodamos prekės turi būti paženklintos teisės aktų nustatyta tvarka. Prekių ženklinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos ūkio ministro 2002 m. gegužės 15 d. įsakymas Nr. 170 „Dėl Lietuvos Respublikoje parduodamų daiktų (prekių)  ženklinimo ir kainų nurodymo taisyklių“.

Ekspertai

Ina Smalinskienė

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.