...

Prekyba dantų aksesuarais

Žinių bazė

2014.09.09

Planuoju atidaryti internetinę parduotuvę. Ten prekiausiu dantų aksesuarais (prekyba profesionaliomis burnos higienos priežiūros ir dantų balinimo priemonėmis ir kitomis, tiesiogiai su veikla susijusiomis prekėmis. Planuojama apyvarta 100.000 Lt per metus.
Patarkite kokia teisinė forma man labiausiai būtų naudinga? Ar Individuali veikla su pažyma, verslo liudijimas ar įsteigti įmonę? Kokie reikalvimai yra šiai veiklai, ką turėčiau žinoti.

Temos: , , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Publikavimo data: 2014-09-09 10:34

Pagal galiojančius teisės aktus internetinės parduotuvės veiklos įteisinti verslo liudijimo forma negalima. Dėl šios priežasties dauguma smulkių verslų, vykdančių prekybą...

Publikavimo data: 2014-09-09 10:34

Pagal galiojančius teisės aktus internetinės parduotuvės veiklos įteisinti verslo liudijimo forma negalima. Dėl šios priežasties dauguma smulkių verslų, vykdančių prekybą internete, renkasi veiklą pagal individualios veiklos pažymą. Tai patogu, jeigu veiklą planuojama vykdyti asmeniškai, be partnerių, jeigu veikla finansuojama asmeninėmis lėšomis, nėra didelės nemokumo, sutartinės ar civilinės atsakomybės rizikos. Norint samdyti darbuotojų, bet kartu siekiant paprastesnės veiklos apskaitos – galima steigti individualią įmonę. Tačiau tiek plėtodamas individualią veiklą pagal pažymą, tiek įkūręs individualią įmonę, asmuo arba savininkas atsako savo asmeniniu turtu, todėl patarčiau įvertinti galimą riziką priimant finansavimą. Jeigu minėtos rizikos egzistuoja, veikla vykdoma su partneriais, atsiranda finansuotojas ar investuotojas iš šalies, planuojama plėtoti ir plėsti veiklą, rekomenduoju steigti ribotos atsakomybės juridinį asmenį – pasirinktinai mažąją bendriją arba uždarąją akcinę bendrovę. Tai leis aiškiau apibrėžti dalyvių teises ir pareigas verslo atžvilgiu, apsaugos jų asmeninį turtą, prireikus ateityje tokį verslą paprasčiau perleisti.

Prekiaujant internetinėje platformoje, būtina vadovautis vartotojų apsaugos teisės normomis, informuoti vartotojus (pateikti pagrindines prekės ypatybes, nurodyti pardavėjo rekvizitus, atsiskaitymo bei prekių pristatymo terminus, pirkėjo teisę atsisakyti sutarties ir kt.), vykdyti kitus įstatymo reikalavimus, todėl skirkite deramą dėmesį rengdami standartines pirkimo ir pardavimo sutarties sąlygas, su kuriomis pirkėjai privalo būti supažindinti.

Ekspertai

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Sigita Sriubaitė-Stepurienė

Regiono vadovė / Klauberg BALTICS

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.