...

Noriu įsteigti privačią ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Kaip?

Žinių bazė

2012.10.03

Noriu įsteigti privačią ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Ar galiu teikti paslaugas, tai yra mokyti vaikus su jais žaisti bei ugdyti veikiant individualia veikla, steigiant privatų darželį, kyla klausimas kaip galiu įforminti įstaigą, ar pakaktų, kad užregistruočiau kaip individualią veiklą, tačiau noriu gauti finansavimą iš valstybės, tai yra mokinio krepšelį.

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2012-10-03 17:57

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 yra patvirtinta mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika....

Publikavimo data: 2012-10-03 17:57

Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 yra patvirtinta mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika. Ši metodika reglamentuoja mokinio krepšelio dydžio nustatymą, mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimą ir paskirstymą mokinių, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą, mokymo reikmėms tenkinti. Ši metodika taikoma skirstant mokinio krepšelio lėšas valstybinėms, savivaldybių ir nevalstybinėms mokykloms, teikiančioms bendrąjį lavinimą, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą (toliau kartu – mokyklos), taip pat pedagoginėms psichologinėms tarnyboms ir neformaliojo švietimo įstaigoms.

Ikimokyklinio amžiaus mokinių ugdymo finansavimo 2011 metais tvarkos aprašas reglamentuoja lėšų ikimokyklinio amžiaus mokiniams ugdyti skyrimą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, taikant Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785, pagal Mokinių registre fiksuotą mokinių padidėjimą, mokinių padidėjimo apskaičiavimą ir atsiskaitymą už šias lėšas.

Lėšos skiriamos valstybinėms, savivaldybių ir nevalstybinėms mokykloms, vykdančioms ikimokyklinio ugdymo programas iš Švietimo ir mokslo ministerijai 2011 metams skirtų valstybės biudžeto asignavimų. Ministerija lėšas paskirsto valstybinėms mokykloms ir savivaldybių administracijoms pagal registre fiksuotą mokinių padidėjimą.

Pagal Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymą mokykla yra juridinis asmuo, valstybės narės juridinio asmens ar kitos organizacijos padalinys, įsteigtas Lietuvos Respublikoje teisės aktų nustatyta tvarka, kurio pagrindinė veikla yra formalusis arba (ir) neformalusis švietimas.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytą, matyti, kad tik juridiniai asmenys gauna valstybės finansavimą – mokinio krepšelį, tačiau tokią veiklą vykdyti galima ir pagal individualios veiklos pažymą.

Ekspertai

Dr. Tomas Bagdanskis

Dr. Tomas Bagdanskis

Advokatas, vadovaujantis partneris / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.