...

Norėčiau prekiauti lauke maistu ir alumi, pvz: šventėse, mugėse?

Žinių bazė

2015.05.14

Kokius dokumentus man reikėtų susitvarkyti, kad galėčiau prekiauti maistu ? ir jei būtų pora pagalbininkų kartais padėti per šventes, ar juos būtina legaliai įdarbinti ar kažkaip kitaip ?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Publikavimo data: 2015-05-14 15:24

Norint tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, trūksta informacijos, todėl nurodysime, kur ir dėl ko Jūs turėtumėte kreiptis, norėdamas (-a), gauti...

Publikavimo data: 2015-05-14 15:24

Norint tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, trūksta informacijos, todėl nurodysime, kur ir dėl ko Jūs turėtumėte kreiptis, norėdamas (-a), gauti tikslią informaciją Jums rūpimu klausimu. Visų pirma, Jūs turėtumėte išsiaiškinti, koks kodas pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių priskiriamas Jūsų planuojamai veiklai. Norint sužinoti kodą, reikia tiksliai žinoti, kokia veikla planuojama (pavyzdžiui, ar bus parduodamas Jūsų gamintas maistas; ar maistas bus suvartojamas vietoje; ar bus perparduodami jau pagaminti maisto produktai; kokios rūšies maistas bus parduodamas ir kt.). Tikslų Jūsų planuojamos veiklos kodą Jums gali nurodyti Lietuvos statistikos departamento specialistai (tel. (8 5) 236 4800). Kai žinosite tikslų veiklos kodą, turėtumėte pasikonsultuoti su Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistais (tel. 1882) dėl verslo liudijimo ar pažymos, kurie yra išduodami asmeniui vykdant individualią veiklą (jei teisingai suprantame, įmonės steigti Jūs neplanuojate), išdavimo. Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai Jums suteiks konsultaciją ir dėl minėtų dokumentų išdavimo procedūros.
Be verslo liudijimo ar pažymos, asmuo, norintis pardavinėti maisto produktus, turi turėti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl reikalavimų, numatytų, norint gauti šį pažymėjimą, bei pažymėjimo išdavimo procedūros turite konsultuotis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais (tel. (8 5) 240 4361).
Asmuo, vykdantis individualią veiklą, turi teisę samdyti darbuotojus, t. y. įdarbinti darbuotojus, sudarant su jais darbo sutartis. Individualią veiklą vykdantis gyventojas, į darbą priėmęs darbuotoją ir su juo sudaręs darbo sutartį, prisiima visus darbdavio įsipareigojimus, t. y. privalo mokėti darbo sutartyje numatytą darbo užmokestį ir įstatymų nustatyta tvarka išskaičiuoti ir sumokėti į biudžetą gyventojų pajamų mokestį, privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo įmokas bei nustatyta tvarka deklaruoti išmokas ir išskaičiuotus mokesčius.

Ekspertai

Eglė Paulauskytė

Eglė Paulauskytė

Advokatė / Advokatės Dianos Višinskienės kontora

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.