Lauko prekyba augalais ir gėlėmis

Žinių bazė

2017.05.22

Norėčiau pradėti prekiauti dekoratyviniais augalais ir lauko gėlėmis. Nuo ko pradėti? Ar reikalingas kasos aparatas prekiaujant lauke? Kokie taikomi mokesčiai tokiai prekybai?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Publikavimo data: 2017-05-22 10:59

Lauko prekyba augalais ir gėlėmis galima su verslo liudijimu (veiklos kodas 003) arba su individualios veiklos pažyma (EVRK kodas  47.89)....

Publikavimo data: 2017-05-22 10:59

Lauko prekyba augalais ir gėlėmis galima su verslo liudijimu (veiklos kodas 003) arba su individualios veiklos pažyma (EVRK kodas  47.89).
Kai prekyba yra vykdoma lauko sąlygomis, nėra prievolės įsigyti ir naudoti kasos aparato savo veikloje.

Veiklą vykdant su verslo liudijimu, prekių (paslaugų) pirkimo-pardavimo kvitai išrašomi  pirkėjo arba paslaugų gavėjo pageidavimu, o veiklą vykdant su individualios veiklos pažyma turi būti išrašoma sąskaita faktūra. Kai vykdoma lauko prekybos individuali veikla ir pirkėjas nereikalauja išduoti apskaitos dokumento, tai pasibaigus dienai, gyventojo iš šios veiklos gauti pinigai gali būti užpajamuojami viena sąskaita faktūra, kurioje nurodoma bendra per dieną parduotų prekių suma.

Dirbant su verslo liudijimu mokami mokesčiai:

1) fiksuotas pajamų mokestis, kuris priklauso nuo savivaldybės bei nuo veiklos, kuris yra mokamas išsiimant verslo liudijimą proporcingai verslo liudijimo galiojimo laikotarpiui;
2) VSD įmokos – 25,3 proc. arba 27,3 proc. (jei kaupiama pensijai papildomai) nuo minimalios mėnesinės algos (MMA) už visą mėnesį galiojantį verslo liudijimą arba proporcingai verslo liudijimo galiojimo laikui;
3) PSD mokestis – 9 proc. nuo minimalios mėnesinės algos kas mėnesį. 

Dirbant su individualios veiklos pažyma mokesčiai mokami ir deklaruojami pasibaigus kalendoriniams metams iki kitų metų gegužės mėn. 1 d.:

1) GPM – 5 proc. nuo apmokestinamųjų pajamų, t. y. iš per metus gautų pajamų atėmus išlaidas šioms pajamoms uždirbti;
2) VSD – 28,7 proc. arba 30,7 proc. (jei kaupiama pensijai papildomai) nuo 50 proc. apmokestinamųjų pajamų;
3) PSD – 9 proc. nuo MMA mokama kas mėnesį. Mokėti nereikia, jei dirbate pagal darbo sutartį, esate valstybės tarnautojas, pareigūnas, pensininkas, neįgalusis ar kitaip socialiai draustas asmuo.

Pasibaigus kalendoriniams metams perskaičiuojama PSD – 9 proc. nuo 50 proc. apmokestinamųjų pajamų.

Ekspertai

Ina Smalinskienė

Ina Smalinskienė

Projektų vadovė / VšĮ Versli Lietuva

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.