...

Dėl kasos aparato naudojimo

Žinių bazė

2020.04.20

Mažoji bendrija nori prekiauti turguose tris dienas per savaitę žemės ūkio mašinų atsarginėmis dalimis. Tai būtų trečiadienis, šeštadienis ir sekmadienis. Prekyba vyktų iš automobilio. Ar reikalingas kasos aparatas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Premium

Publikavimo data: 2020-05-11 11:53

Mažoji bendrija (toliau – MB), prekiaudama žemės ūkio mašinų atsarginėmis dalimis turgavietėse iš automobilio galėtų nenaudoti kasos aparato, jeigu prekiaujama...

Publikavimo data: 2020-05-11 11:53

Mažoji bendrija (toliau – MB), prekiaudama žemės ūkio mašinų atsarginėmis dalimis turgavietėse iš automobilio galėtų nenaudoti kasos aparato, jeigu prekiaujama lauko prekybos sąlygomis, nepriklausomai nuo to, kiek dienų per savaitę prekybą turgavietėse vykdytų. Taip yra, nes pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 13 d. nutarimu Nr. 1283 patvirtinto Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) 23.23 papunktį kasos aparato neprivaloma naudoti prekiaujant lauko sąlygomis, t. y. ne pastatuose ar patalpose, taip pat ne kioskuose, vagonėliuose, kilnojamuosiuose nameliuose, automobilinėse parduotuvėse. Tačiau tuo atveju, jeigu prekybos turgavietėse sąlygos neatitiktų Aprašo 23.23 papunktyje numatytų sąlygų, tai MB turėtų naudoti kasos aparatą ir atsiskaitymų priėmimo momentu atsiskaičiusiems asmenimis pateikti kasos aparato kvitą.

Ekspertai

Regina Utkienė

Regina Utkienė

Mokesčių informacijos departamento direktorė / VMI

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.