...

Ar reikia MB kasos aparato?

Žinių bazė

2021.04.25

MB teikia sezonines paslaugas palapinėje, ar būtinas kasos aparatas?

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Sandra Barzdienė

Regionų koordinatorė / Versli Lietuva

Publikavimo data: 2021-06-15 11:24

Įmonei/organizacijai gali atsirasti prievolė savo veikloje naudoti kasos aparatą. Naudojami kasos aparatai turi būti įrengti tose vietose, kuriose asmenys už...

Publikavimo data: 2021-06-15 11:24

Įmonei/organizacijai gali atsirasti prievolė savo veikloje naudoti kasos aparatą. Naudojami kasos aparatai turi būti įrengti tose vietose, kuriose asmenys už jiems parduodamas prekes arba suteikiamas paslaugas sumoka grynaisiais ir/arba negrynaisiais pinigais, kai yra naudojamasi mokėjimo priemone, arba kuriose asmenims už superkamas iš jų prekes sumokama grynaisiais pinigais. Naudoti kasos aparatų nereikalaujama, kai, pavyzdžiui, atsiskaitoma gyvenamosiose, darbo ar kitose pirkėjų nurodytose prekių pristatymo (paslaugų suteikimo) vietose, teikiant paslaugas lauko sąlygomis ar kitais, konkrečiai nustatytais atvejais. Atvejai, kai neprivaloma naudoti kasos aparatų, nurodyti šiuose teisės aktuose: • LR Vyriausybės 2002-08-13 nutarime Nr. 1283 „Dėl kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“(23 p.); • VMI prie FM viršininko 2012-04-03 įsakyme Nr. VA-40 „Dėl kasos aparato nenaudojimo atvejų, kai kasos aparato neįmanoma naudoti dėl objektyvių priežasčių arba kasos aparato naudojimas sukeltų akivaizdžiai neproporcingą administracinę naštą, ir apskaitos dokumento išrašymo“.

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.