Ar galima po savo prekės ženklu fasuoti ir prekiauti prieskoniais pirktais didmena iš tiekėjų?
2014.07.25
Turime savo prekes Ženkla po kuriuo prekiaujame savo gamybos drabužiais, aksesuarais, tekstiles gaminiais, taip pat norime prekiauti ir ne mūsų gamintomis prekėmis, o kai kurias prekes kaip pvz. prieskonius noretume pirkti didmena ir fasuoti ir pardavineti savo pakuotese su savo prekiniu ženklu.
Ar yra kokie papildomi reikalavimai, mokesčiai?
Temos: Mokesčiai, Pardavimai, Teisė.
Į klausimą atsakė:
Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.
Ekspertai
Sigita Sriubaitė-Stepurienė
Regiono vadovė / Klauberg BALTICS
Tapk ekspertu
Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!
Regiono vadovė / Klauberg BALTICS
Publikavimo data: 2014-07-25 14:12
Teisės aktuose nėra ribojimų dėl teisės savo prekės ženklu žymėti ne savo pagamintas prekes. Gaminių ženklinimo prekės ženklu teisė yra...
Publikavimo data: 2014-07-25 14:12
Teisės aktuose nėra ribojimų dėl teisės savo prekės ženklu žymėti ne savo pagamintas prekes. Gaminių ženklinimo prekės ženklu teisė yra gamintojo ir prekių tiekėjo susitarimo dalykas. Jeigu susitarimas leidžia ar neprieštarauja, tai savo prekės ženklu galima žymėti prekes (šiuo atveju prieskonius), kurie yra įsigyjami iš didmeninių tiekėjų ir perfasavus pateikiami galutiniams vartotojams. Žinotina, jog įregistruotas prekės ženklas Lietuvos Respublikoje galioja tik toms prekėms (ir /ar paslaugoms), kurios yra nurodytos ženklo registracijos liudijime. Minėta, jog prekės ženklas registruotas drabužiams, aksesuarams, tekstilės gaminiams, tad siekiant praplėsti prekių asortimentą būtų tikslinga papildyti prekių, kurioms žymėti įregistruotas ženklas, sąrašą, t.y. reikalinga teikti paraišką Lietuvos Respublikos patentų biurui.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad jeigu ketinama fasuoti įsigytas žaliavas, t. y., prieskonius ir jais prekiauti, tai būtina gauti Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą. Dėl pažymėjimo išdavimo reikia kreiptis į atitinkamą teritorinę Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skyrių. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą privalo turėti visi maisto tvarkymo subjektai, įskaitant asmenis, užsiimančius gamyba ir / ar prekyba. Reikalavimai dėl pažymėjimo išdavimo reglamentuoti Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2008 m. spalio 15 d. Nr. B1-527 įsakyme Dėl maisto tvarkymo subjektų patvirtinimo ir registravimo reikalavimų patvirtinimo. Pažymėjimo išdavimo mokestis 50 Lt (14,48 Eur), kai subjekte dirba mažiau nei 5 asmenys, arba 100 Lt (28,96 Eur) mokestis, kai subjekte numatoma, kad dirbs 5 ir daugiau asmenų.
Žinotina, kad vykdant maisto tvarkymo veiklą (prieskonių fasavimą ir tiekimą) būtina vykdyti higienos ir produktų laikymo reikalavimus, užtikrinti vartotojų apsaugos normų laikymąsi. Tokie reikalavimai numatyti 2004 m. balandžio 29 d. Europos parlamento ir tarybos reglamente (EB) Nr. 852/2004 Dėl maisto produktų higienos ir Lietuvos Respublikos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. rugsėjo 1 d. Nr. V-675 įsakyme Dėl Lietuvos higienos normos HN 15:2005 „Maisto higiena“ patvirtinimo.