...

Svetimų verslo objektu akcijų ar išpardavimų "reklamavimas", publikavimas internete.

Žinių bazė

2013.09.10

Sveiki, planuojame paleisti tinklapį kuriame būtų talpinami įvairių akcijų pasiūlymai vienoje vietoje. Klausimas: ar galime be verslo objekto sutikimo rašyti ir skelbti apie jų akcijas ir pasiūlymus surinktus tiesiogiai iš jų tinklapių, naujienlaiškių, soc. tinklų ir kitų informacinių priemonių, Taip pat talpinti prie šių pasiūlymų prekės ženklą.
Ačiū.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Publikavimo data: 2013-09-10 18:56

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 5 str. 1 d. 1 p. numatyta, kad kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir ją skelbti visuomenės...

Publikavimo data: 2013-09-10 18:56

Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo 5 str. 1 d. 1 p. numatyta, kad kiekvienas asmuo turi teisę rinkti informaciją ir ją skelbti visuomenės informavimo priemonėse. Atsižvelgiant į Jūsų aprašytą situaciją, manytina, kad ūkio subjekto tinklalapyje, naujienlaiškiuose, socialiniuose tinkluose ir kitose visuomenės informacijos priemonėse skleidžiama informacija apie šio subjekto siūlomų prekių ir (ar) paslaugų kainas laikytina viešąja informacija.

Atkreiptinas dėmesys, kad ūkio subjektų pateikiama informacija gali būti saugoma autorių teisės, tačiau su sąlyga, kad ši informacija atitinka autorių teisių apsaugai keliamus reikalavimus, pavyzdžiui, ji yra išreikšta originalia forma. Kita vertus, autorių teisių apsauga nėra suteikiama pačiai informacijai, todėl Jums savo tinklalapyje vartotojams pateikiant tik įvairių ūkio subjektų pateikiamą kainą, tačiau neatgaminant ūkio subjekto kainos pateikimo formos, manytina, kad tokiam viešosios informacijos rinkimui ir skleidimui ūkio subjekto leidimas nėra reikalingas.

Norėdami šalia prekių kainų pateikti ir prekių ženklą, privalote laikytis teisės aktuose numatytų atitinkamų sąlygų. Šių sąlygų aprašymą galite rasti paspaudę šią nuorodą:

https://bznstart.lt/klausimai/teise/684/Ar-galima-naudoti-registruotu-prekes-zenklu-logotipus-internetineje-parduotuveje

Ekspertai

Gintautas Bartkus

Gintautas Bartkus

Vadovaujantysis partneris, advokatas / Deloitte Legal

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.