...

Kaip spręsti situaciją su nenaudingais sandoriais ir atsakomybe?

Žinių bazė

2020.07.14

Susidūrėme su gana keblia situacija, esame trys UAB akcininkai, vienas iš jų eina vadovo pareigas. Akcininkų sutartyje numatyta, kokie sandoriai ir jų vertė galimi, tačiau pandemijos metu buvo padaryta nenaudingi įmonei sandoriai, dėl ko patyrėme nuostolių.  Buvo pasirašyta sutartis su tiekėju, neįvertinus jo kredintingumo, ir apmokėjimo sąlygos. Prekės buvo pristatytos, tačiau iš prekių gavėjo (Kinijos įmonė)  apmokėjimo negavome ir jau nebegausime matyt, nes nebendrauja. Nors yra sutartis. Kaip galime spręsti šią problemą dabar ir apsisaugoti ateityje?

Temos: , , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Giedrius Čiurinskas

Generalinis direktorius / „Colemont“

Premium

Publikavimo data: 2020-07-20 13:10

Vadovo atsakomybės kontekste faktas, jog įmonės direktorius yra taip pat ir bendrovės akcininkas, nieko nekeičia. Įmonės vadovo pareigos ir teisės...

Publikavimo data: 2020-07-20 13:10

Vadovo atsakomybės kontekste faktas, jog įmonės direktorius yra taip pat ir bendrovės akcininkas, nieko nekeičia. Įmonės vadovo pareigos ir teisės yra nurodytos bendrovės įstatuose bei LR CK. Šiuo atveju galima būtų įžvelgti net keletą vadovo netinkamo vadovavimo klaidų - netinkamas pareigų vykdymas ir veiklos organizavimas, nepakankamas rūpestingumas, atidumas. Jei bendrovės akcininkai įžvelgia aukščiau minėtas vadovo klaidas, gali reikalauti vadovo nuostolių atlyginimo. Pagal CK vadovo atsakomybė nėra ribojama ir atsakoma pilnai nuostolio sumai. Jei bendrovė turėtų vadovų civilinės atsakomybės draudimo sutartį, akcininkai galėtų pateikti vadovui pretenziją dėl bendrovės patirtų nuostolių, kurias sąlygojo netinkami vadovo veiksmai. Tokiu atveju draudimo bendrovė gintų bendrovės vadovą, o teismui nustačius vadovo klaidą, atlygintų priteistus nuostolius.

Ekspertai

Giedrius Čiurinskas

Giedrius Čiurinskas

Generalinis direktorius / „Colemont“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.