...

Užsienio piliečio samdymas konsultavimui ir darbui

Žinių bazė

2014.04.25

Norėtume samdyti pilietį iš Europos Sąjungos atlikti tam tikrų darbų mūsų įmonėje, per tam tikrą terminą, jam tektų dirbti ir su mūsų įrengimais. Šis pilietis turi savo įmone ir atstovautų save kaip juridinis asmuo.
Kokio pobūdžio sutartį sudarinėti? Ar įdarbinimo ar kaip išorės rangos darbų, ar kaip konsultavimo paslaugų? Kaip sutartyje apibrėžti darbų saugos klausimą? Jei teisingai suprantu, tai kas vyksta mūsų kompanijos teritorijoje yra mūsų atsakomybė dėl darbų saugos, tai darbuotoją (įmonę) reiktų instruktuoti pagal bendras darbų saugos instrukcijas ir pagal įrengimų naudojimosi instrukcijas.

Temos: , .

Į klausimą atsakė:

Atsakyti į klausimą

Kad atsakyti turite tapti ekspertu. Jei esate patvirtintas ekspertas, turite prisijungti.

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Publikavimo data: 2014-04-25 13:39

Visų pirma reikia pažymėti, kad darbo sutartys ir rangos, paslaugų sutartys yra iš esmės skirtingo pobūdžio. Darbo santykius reglamentuoja Darbo...

Publikavimo data: 2014-04-25 13:39

Visų pirma reikia pažymėti, kad darbo sutartys ir rangos, paslaugų sutartys yra iš esmės skirtingo pobūdžio. Darbo santykius reglamentuoja Darbo kodeksas, civilinius santykius – Civilinis kodeksas. Darbo teisės dalykas yra darbo procesas. Tuo tarpu civilinės teisės dalykas yra darbo rezultatas. Darbo teisėje darbuotojas atlieka darbo funkciją (tam tikros specialybės, kvalifikacijos darbą ar eina pareigas), tuo tarpu rangos sutartis susijusi su konkrečios užduoties atlikimu. Darbo santykio pagrindu darbuotojas įtraukiamas į darbo kolektyvą ir privalo įvykdyti darbo normą, laikytis darbo laiko režimo ir normos, paklusti nustatytai vidaus tvarkai. Tuo tarpu konkrečios užduoties atlikimas pagal civilines sutartis to nenumato, jas asmuo atlieka savo nuožiūra ir savo rizika. Be abejo, darbdavys privalo užtikrinti būtent darbuotojų saugą ir sveikatą. Taigi, įvertinus visus paminėtus aspektus, jums teks apsispręsti, kurią teisinių santykių formą, t.y. darbo ar civilinių, labiausiai atitiks Jūsų santykiai su kitu asmeniu. Iš Jūsų pateiktos situacijos galima suprasti, kad sutartį norite sudaryti su kitu juridiniu asmeniu tam tikrų darbų atlikimui, todėl greičiausiai tai būtų rangos sutartis.

Ekspertai

Augustina Martinėlytė

Augustina Martinėlytė

Teisininkė / Advokatų profesinė bendrija „Bagdanskis iLAW“

Tapk ekspertu

Esi savo srities žinovas, turi patirties? Tuomet pasidalink savo žiniomis su kitais verslo atstovais ir padėk jiems auginti savo verslą. Prisijunk prie „bzn start” bendruomenės!

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.