Vyresnis amžius – ne kliūtis startui
2019.02.24
Temos: Verslo pradžia.
Nors turėti nuosavą verslą, pagal AGER atliktus tyrimus, svajoja daugiau nei pusė lietuvių, vis dėlto verslauti ryžtasi jaunesnio amžiaus gyventojai. Tačiau JAV verslininkas, investuotojas Jamesas Altucheris savo puslapyje pateikia net 10 pavyzdžių žmonių, kurie savo svajonių ėmė siekti vėlesniame amžiuje ir tai anaiptol nebuvo kliūtis.
Ray’us Krocas
Iki savo 52-ojo gimtadienio R. Krocas pardavinėjo popierinius puodelius ir pieno kokteilių plaktuvus. Dabar šis žmogus žinomas kaip didžiulės greitojo maisto restoranų imperijos „McDonald’s“ įkūrėjas. Šeštos dešimties sulaukęs verslininkas sugebėjo sukurti tokį verslą, kuris šiais laikais skaičiuoja po 70 mln. lankytojų visame pasaulyje kasdien ir vienija beveik 2 mln. darbuotojų.
Vera Wang
Kultinio mados žurnalo „Vogue“ ilgametė redaktorė V. Wang tik sulaukusi 40 metų nusprendė, kad atėjo metas siekti savo svajonės ir tapti nepriklausoma vestuvinių suknelių dizainere. Talentas netruko būti pripažintas. Moteris kūrė drabužius tokioms garsenybėms kaip: Ivanka Trump, Alicia Keys, Victoria Beckham.
Martha Stewart
Gerai visame pasaulyje žinoma verslininkė, knygų autorė, kulinarijos laidų vedėja savo verslo kelią pradėjo būdama 40 metų. Kilusi iš neturtingos lenkų imigrantų šeimos, ilgą laiką dirbusi vertybinių popierių rinkoje ir tik įkopusi į penktąją dešimtį, ji ėmėsi nuosavos veiklos.
Susan Boyle
Būdama 48 metų moteris nusprendė siekti savo dainavimo svajonės ir nukeliavo į televizijos šou „Britain’s Got Talent“. Ryžtingas žingsnis netrukus atsipirko su kaupu. Moteris užėmė antrąją vietą televizijos projekte, o tais pačiais metais išleistas jos debiutinis albumas tapo perkamiausiu pasaulyje.
Stanas Lee
Daugelio žinomi veikėjai: Žmogus voras, Fantastiškasis ketvertas, Iksmenai, Halkas ar Geležinis žmogus, būtent šio žmogaus talento vaisiai. Būdamas „Marvel Comics“ direktoriumi, šis amerikiečių rašytojas ir komiksų kūrėjas iš mažos leidyklos „Marvel Comics“ pavertė milžiniška multimedijos korporacija. Sako sėkmės kelią S. Lee pradėjo būdamas beveik 40 metų.
Julia Child
Legendinė kulinarijos meistrė, supažindinusi amerikiečius su prancūzų virtuvės tradicijomis ir technika. Moteris vedė laidas, rašė knygas, prisidėjo prie daugybės televizijos programų sukūrimo, tačiau savo kelią pradėjo jau įkopusi į šeštąjį savo gyvenimo dešimtmetį.
Raymondas Chandleris
Vienas stipriausių detektyvų kūrėjų, sukūręs populiarųjį Filipą Marlou ir per savo karjerą palikęs daugiau nei 20 apsakymų, septynis romanus, nors rašytojo karjeros ėmėsi tik sulaukęs 44 metų. Tam jį pastūmėjo stabilaus darbo naftos bendrovėje netekimas, kai pasaulis išgyveno Didžiąją depresiją.
Harlandas Sandersas
Šis žmogus pasauliui geriau žinomas kaip Colonelis Sandersas, pradėjęs milžiniško greitojo maisto tinklo „Kentucky Fried Chicken“, mums žinomą kaip KFC, gyvavimą. Stebina tai, kad ši imperija atsirado tuomet, kai H. Sandersas sulaukė savo 62 gimtadienio.
Laura Ingalls Wilder
Rašytoja savo pirmąją knygą parašė tik 65 metų ir tai buvo legendinis „Namelis prerijose“. Pagal šią knygų seriją statomi televizijos serialai, knygos keliauja iš kartos į kartą.
Rodney Dangerfieldas
Tikrasis jo vardas mažai kam žinomas – Jackas Roy’us. Vis dėlto jis vienas žinomiausių Amerikos komedijos žanro atstovų, „stand-up“ pasirodymų autorius, prodiuseris, scenaristas, muzikantas. Šis įvairiapusis talentas savo karjerą pradėjo tik sulaukęs 46 metų ir pasirodęs laidoje „The Ed Sullivan Show“. Prieš tai ilgą laiką J. Roy’us dirbo aliuminio pardavėju.
Lietuvos situacija gerėja
Nors Lietuvoje dažnai verslas priskiriamas tik drąsiam jaunimui, statistika rodo, kad vis daugiau vyresnių žmonių pasvajoja apie verslą, o bendri verslo siekiančių žmonių duomenys mūsų šalyje taip pat džiuginantys.
2018 m. AGER tyrimo rezultatai atskleidė, kad net 74 proc. lietuvių būtų nusiteikę prisiimti su verslo kūrimu susijusią nesėkmės riziką. Kai pasaulio vidurkis šiuo klausimu siekia tik 47 proc., o Europos – 41 proc., Lietuvoje rizikos nebijoma tiek pat, kiek ir verslumu garsėjančiose Jungtinėse Amerikos Valstijose, o visame pasaulyje šiuo aspektu mus lenkia tik tokios valstybės kaip Malaizija, Kinija, Kolumbija ar Vietnamas.
„Iki šiol atliktuose įvairiuose verslumo tyrimuose lietuviai būdavo charakterizuojami kaip bijantys nesėkmės ar rizikos. Būtent negalėjimas prisiimti rizikos būdavo įvardijamas kaip esminė kliūtis, kuri stabdo lietuvius nuo verslo kūrimo. Tačiau naujausi AGER tyrimo rezultatai rodo, kad vyksta pokyčiai: žmonės ir visuomenė apskritai vis labiau supranta, kad verslas be rizikos yra neįmanomas“, – teigia inovacijų verslumo ekspertė, docentė dr. Austė Kiškienė.
Organizuojate renginį?
Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.