...

Vilniaus stoties rajone siūlo rūšinę kavą platesniam žmonių ratui

Verslas

2020.10.29

Autorius: Reda Aleliūnaitė

Temos: .

Vilniaus stoties rajone siūlo rūšinę kavą platesniam žmonių ratui

D. Rutkauskas Juliaus Kalinsko nuotr.

Vilniaus autobusų ir geležinkelių stotyse yra įsikūrusios dvi tinklo „Baristokrat“ kavinės. Verslo įkūrėjas ir kavos ruošimo entuziastas Donatas Rutkauskas (33) teigia, kad idėja įkurti kavines kilo norint pasiūlyti rūšinę kavą platesniam žmonių ratui. Veiklos pradžioje rūšinę kavą vilnietis siūlė tik renginių metu, tačiau po keleto sezonų atidarė ir kavines.

Ryžtis šiam žingsniui paskatino ir sukaupta patirtis. „Dirbau pardavimo vadybininku vienoje iš pirmųjų rūšinės kavos skrudintojų įmonių Lietuvoje, todėl jau buvau gerai susipažinęs su kavinių rinka, taip pat įgijau žinių apie kavą, jos ruošimą“, – teigia verslo įkūrėjas ir atskleidžia, kaip sekėsi vystyti kokybišką kavą siūlančias kavines „Baristokrat“.

Kavinės vieta – vienas svarbiausių aspektų

Nusprendęs, kad nori verslą vystyti ne tik renginiuose, bet ir turėti savo vietą, kur siūlytų gerą kavą, D. Rutkauskas turėjo paplušėti. „Kavinėms svarbiausia yra vieta, todėl pirmiausia ieškojau geros vietos“, – teigia verslininkas, nusprendęs kavines įkurti Vilniaus miesto stotyse, pirmiausia geležinkelio, o visai neseniai ir autobusų stotyje.

Verslui įsitvirtinti padėjo ir mažesnės kainos. „Verslo pradžioje siūlėme kavą santykinai mažesnėmis kainomis, palyginti su kitomis kavinėmis. Mano tikslas buvo, kad klientai, kurie kasdien rytais ir vakarais keliauja į ir iš darbo, bent paragautų mūsų kavos ir patikrintų mūsų siūlomą kokybę. Tokia taktika, mano nuomone, ir pasiteisino. Gavę gerą kokybę už gerą kainą, žmonės pradėjo dalintis informacija socialiniuose tinkluose, pasakoti kitiems ir taip gana greitai įsivažiavome“, – pasakoja D. Rutkauskas, kaip pavyko įsitvirtinti paklausioje rinkoje. Taip pat verslo įkūrėjas siūlo apsišarvuoti kantrybe, nes tikrai užtrunka, kol verslas tampa pelningas: „Turbūt pagrindinė mūsų investicija buvo laikas, užtruko apie trejus metus, kol verslas pradėjo nešti pelną.“ 

Nuosavas verslas suteikia galimybę priimti greitus sprendimus

Paklaustas, kokių pranašumų turi nuosavas verslas, kavinių „Baristokrat“ savininkas išskiria, kad didžiausias pranašumas yra laisvė daryti tai, ką nori ir kada nori: „Nėra vadovo, kuris grūmotų pirštu ir aiškintų, ką ir kaip daryti, nėra jokių metinių ar ketvirtinių tikslų, planavimų, mažiau biurokratijos ir darbo imitavimo. Jeigu kažkas netinka ar nepatinka, greitai galima pačiam priimti sprendimus ir keisti situaciją.“ Žinoma, laisvė priimti sprendimus turi ir kainą. Vienas pagrindinių verslo vystymo iššūkių, su kuriais tenka susidurti, yra finansiniai sunkumai ir poreikis nuolat investuoti.

Verslo partnerių paieška ir tolesnis bendradarbiavimas taip pat nėra lengvas procesas. Pasak verslo įkūrėjo, abi kavinės „Baristokrat“ atidarytos be verslo partnerių: „Prieš pradėdamas dabartinį etapą, patyriau tris išsiskyrimus su partneriais, todėl galiausiai nusprendžiau iš naujo pradėti vienas. Žinoma, turiu daug nematomų pagalbininkų, kurie pataria, pasidalina savo nuomone, padeda priimti sprendimus“, – palaikymu džiaugiasi D. Rutkauskas.

Panašiai ir su darbuotojų paieška: užtrunka, kol pavyksta surasti žmones, kuriais galima visiškai pasikliauti. „Ieškau darbuotojų, kurie būtų sąmoningi, savarankiški ir pozityvūs. Norisi jaustis ramiai paliekant darbuotojus atlikti paskirtas užduotis bei pareigas ir žinoti, kad jais galiu pasitikėti 100 procentų. Esu reiklus, tačiau sutinku atitinkamai už darbą sumokėti“, – pabrėžia verslo savininkas.

Patarimai augančiam verslui

Kavinių „Baristokrat“ įkūrėjas įsitikinęs, kad augantis verslas privalo investuoti į komandą. „Linkiu kantrybės, ištvermės ir susirasti gerą komandą, kad savo versle nebūtumėte vieni patys, kuriems tenka visos užduotys. Beje, daug smagiau versti kalnus su gera komanda“, – tikina D. Rutkauskas ir išskiria tris pagrindinius patarimus augančiam verslui:

  • darykite daugiau, nei daro kiti;
  • darykite geriau, nei tai daro kiti;
  • būkite užsispyrę ir nepasiduokite!

Organizuojate renginį?

Tuomet „bzn start” gali pasiūlyti puikią galimybę išviešinti Jūsų renginį ir padėti pritraukti potencialių dalyvių.

Dėmesio! Svetainė naudoja slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti čia.